Temperatura na aux 127'c do tego sie zawiesza

witam wszystkich.

siedzę sobie na firmowym kompie i jakoś tak odruchowo włączyłem speed fana. i to co ukazało sie moim oczom.

wysokość tej temperatury powinna chyba niepokoić…?

co o tym sądzicie…?

pozdrawiam

I.D

Everest, bios sprawdzaj temperatury.

AUX - z reguły są takie dziwne odczyty na tej pozycji, ale dla pewności sprawdź wszystkie temperatury wszystkiego - nawet palcem.

Wygląda przynajmniej z programu że pod AUX nie ma podpiętego wentylatora i może tak być.

no niestety nie mogę go otwierać by sprawdzić palcem co sie dzieje. to sprzęt firmowy i na gwarancji. wiec jedyne co mogę zrobić to zgłosić do kierownika, by coś z tym zrobili.

Everest też ma dziwne odczyty - przynajmniej napięć zasilacza.

Temperatury w normie - choć nie podaje temperatury CPU.

Zgłosić niech sprawdzą.

Według odczytu napięć to dziwne że ten komputer wogóle działa ;] z napięciem 9,85v na +12… ;] choć pewnie przy większym obciążeniu by się restartował… zapewne wrzucili tam jakiś zasilacz marki złom ;] ale jak jest na gwarancji to nie ma co szperać ;/ Kierownik tez nic nie poradzi… pozostaje telefon do serwisu ale jeżeli komputer chodzi to nic z tym nie zrobią także pozostaje czekać aż przestanie działać choć myślę że te napięcia everest trochę przekłamuje ;]

A propo temperatury AUX na ogół się na nią nie patrzy ;] Reszte temperatur masz w miarę ok ;]

spoko luzik. muszę to drogą służbową załatwić. pierw do kierownika on do naszego śmiesznego informatyka no i dopiero on zadecyduje co dalej z tym robić. ale znając jego fachowość to niczego pewnie nie zauważy w tych napięciach. zobaczymy co z tego będzie.

podziękowania za podpowiedzi.

to tak dla podglądu co znajduje sie w skrzynce:

muszę też zaznaczyć że komp się często zawiesza kiedy odczytuje dane z napędu dvd.

może tez zasilacz jest za słaby…?