Temperatura na procku

Procesor IC 2 D E8500, większość gier sprawia że osiąga temperatury ok 70 C (dopuszczalna 72,4) a już zawsze powyżej 60 C. Czytam tu i ówdzie że komuś w stresie wyciąga 50C i nadziwić się nie mogę czym to u mnie spowodowane może być? Niedawno, czyściłem skrzynkę i kładłem pastę. Czy bez zakładania dodatkowego chłodzenia nie ma szans na niższe temperatury? Co on tak się grzeje?

A jaką paste położyłeś?

A jakie masz chłodzenie w kompie?

Pasta revoltec cooling thermal grease , chłodzenie takie jak z procesorem było, nic nie dodawałem

Może wiatrak już ledwo żyje ?

A masz wiatrak na tyle obudowy?

Trudno mi powiedzieć, mnie się zdaje że ciągnie dobrze a ten na procku jest tak świeży jak on sam czyli kilka miesięcy. Ale tak pomyślałem ze może ja robię błąd: otóż mierzę temp programem Core Temp i patrzę na odczyt high. Ten jest zawsze o dobrych 10 jak nie więcej stopni wyższy niż odczyt aktualny na pasku (np: wyłączam i high jest 70 C a na pasku jest 55 C ), czy jest możliwe by w tych 2, 3 sek, których trzeba do wyjścia z gry o tyle ostygł? A może to jakiś (nie wiem jaki ) chwilowy skok, taki jak przy samym uruchamianiu Temp Core, gdy pierwszy odczyt ZAWSZE jest o kilka C wyższy by za sekundę dać odczyt ok 37 - 38 C (tak mam na dzień dobry i np teraz). Czy to możliwe?

Dodane 23.08.2011 (Wt) 19:50

@Marcin1025 - mam nawet dwa, jeden dla zasilacza i drugi jako wywiew ze skrzynki

W zasilaczu jest w większości komputerów

Sprawdź temperaturę w biosie, oraz w speccy.

@drobok - chętnie tyle że nie potrafię. Sprawdzałem przed chwila na metro2033 , wysokie ustawienia. High był 71 C ale jak wyszedłem z gry było 63C.

Sprawdź speedfanem

speedfan pokazuje taka temp jak Temp core na pasku.

Dodane 23.08.2011 (Wt) 22:45

a nawet nizej o 1-2 C

Mimo wszystko są to temperatury powyżej 65 C moim zdaniem chyba za dużo.

Być może cooler się trochę poluzował albo wentylator nie pracuje prawidłowo. Podejrzewam, że czeka Cię wymiana coolera CPU (rozsądne minimum to SilentiumPC Spartan).

No jak dla mnie te temp są za wysokie , ja mam max 51 ! Tak jak doradził t.luk warto by było zainwestować w nowego collerka :slight_smile:

Ja u siebie na phenomie 955 mam 44 podczas normalnego użytkowania.

Nie za bardzo wierzę że trzeba nowy cooler, choć jeszcze sprawdzę. Już szybciej to że nie jest dociśnięty jak należy. Też obadam.

@Marcin1025 - W trakcie normalnego użytkowania nie przekracza mi 40 - 42 C. To o czym mówię ma miejsce w przypadku bardziej wymagających gier (wiedźmin, metro, total war itp…)

A wymieniałeś ostatnio pastę termo przewodzącą na procesorze?

Patrz pierwszy post :wink:

ok :stuck_out_tongue: