Temperatura na procku

(Kasjuscherea) #1

Procesor IC 2 D E8500, większość gier sprawia że osiąga temperatury ok 70 C (dopuszczalna 72,4) a już zawsze powyżej 60 C. Czytam tu i ówdzie że komuś w stresie wyciąga 50C i nadziwić się nie mogę czym to u mnie spowodowane może być? Niedawno, czyściłem skrzynkę i kładłem pastę. Czy bez zakładania dodatkowego chłodzenia nie ma szans na niższe temperatury? Co on tak się grzeje?

(Marcin1025) #2

A jaką paste położyłeś?

A jakie masz chłodzenie w kompie?

(Kasjuscherea) #3

Pasta revoltec cooling thermal grease , chłodzenie takie jak z procesorem było, nic nie dodawałem

(Drobok) #4

Może wiatrak już ledwo żyje ?

(Marcin1025) #5

A masz wiatrak na tyle obudowy?

(Kasjuscherea) #6

Trudno mi powiedzieć, mnie się zdaje że ciągnie dobrze a ten na procku jest tak świeży jak on sam czyli kilka miesięcy. Ale tak pomyślałem ze może ja robię błąd: otóż mierzę temp programem Core Temp i patrzę na odczyt high. Ten jest zawsze o dobrych 10 jak nie więcej stopni wyższy niż odczyt aktualny na pasku (np: wyłączam i high jest 70 C a na pasku jest 55 C ), czy jest możliwe by w tych 2, 3 sek, których trzeba do wyjścia z gry o tyle ostygł? A może to jakiś (nie wiem jaki ) chwilowy skok, taki jak przy samym uruchamianiu Temp Core, gdy pierwszy odczyt ZAWSZE jest o kilka C wyższy by za sekundę dać odczyt ok 37 - 38 C (tak mam na dzień dobry i np teraz). Czy to możliwe?

-- Dodane 23.08.2011 (Wt) 19:50 --

@Marcin1025 - mam nawet dwa, jeden dla zasilacza i drugi jako wywiew ze skrzynki

(Marcin1025) #7

W zasilaczu jest w większości komputerów

(Drobok) #8

Sprawdź temperaturę w biosie, oraz w speccy.

(Kasjuscherea) #9

@drobok - chętnie tyle że nie potrafię. Sprawdzałem przed chwila na metro2033 , wysokie ustawienia. High był 71 C ale jak wyszedłem z gry było 63C.

(Marcin1025) #10

Sprawdź speedfanem

(Kasjuscherea) #11

speedfan pokazuje taka temp jak Temp core na pasku.

-- Dodane 23.08.2011 (Wt) 22:45 --

a nawet nizej o 1-2 C

Mimo wszystko są to temperatury powyżej 65 C moim zdaniem chyba za dużo.

(T Luk) #12

Być może cooler się trochę poluzował albo wentylator nie pracuje prawidłowo. Podejrzewam, że czeka Cię wymiana coolera CPU (rozsądne minimum to SilentiumPC Spartan).

(Psembol) #13

No jak dla mnie te temp są za wysokie , ja mam max 51 ! Tak jak doradził t.luk warto by było zainwestować w nowego collerka :slight_smile:

(Marcin1025) #14

Ja u siebie na phenomie 955 mam 44 podczas normalnego użytkowania.

(Kasjuscherea) #15

Nie za bardzo wierzę że trzeba nowy cooler, choć jeszcze sprawdzę. Już szybciej to że nie jest dociśnięty jak należy. Też obadam.

@Marcin1025 - W trakcie normalnego użytkowania nie przekracza mi 40 - 42 C. To o czym mówię ma miejsce w przypadku bardziej wymagających gier (wiedźmin, metro, total war itp...)

(Marcin1025) #16

A wymieniałeś ostatnio pastę termo przewodzącą na procesorze?

(Kasjuscherea) #17

Patrz pierwszy post :wink:

(Marcin1025) #18

ok :stuck_out_tongue: