Temperatura O_o

Przeglądam sobie własnie forum i wpadłem na temat, gdzie ktoś podawał wartości temperatur z programu everest, sprawdziałem u siebie i… jestem w szoku :0

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ECS K7SEM / K7SOM

Temperatury:

Płyta główna 68 °C (154 °F)

Procesor 38 °C (100 °F)

Aux 67 °C (153 °F)

Seagate ST3160023A 51 °C (124 °F)

te temperatury wydają mi się tragiczne, sprzęt mam stary i komputer działa już z 12 godzin ale tak chyba nie powinno być ? W jaki sposób mogę obniżyć temp. np. płyty głównej ? I co to jest Aux ? Karta dzwiękowa ?

Proszę o pomoc ;/

Coś mi to nie pasuje :shock: . Sprawdź te temperatury w biosie, może everest kłamie.

Nie może a 100% jest to przekłamanie.

Oj, nie powinno…

Masz chłodzenie na samym radiatorze czy jest również wiatrak ?

Poczeczyść w/w, a jeśli nie pomoże, dołóż wiatraczek, lub jeśli go masz wymień na silniejszy.

program Speedfan (znalazłem go na tym forum :slight_smile: ) pokazuje odpowiednio:

temp1: 38 (niebieska strzałeczka, więc chyba git)

temp2 68 (płomień czyli daleko od ok…)

temp3: skacze nawet do 85 :shock: :?

HD0: 52 (też płomien :\ )

mowa oczywiście o stopniach °C

Sprawdź jeszcze w biosie. Jak tam będzie to samo, to rozkręć kompa i sprawdź palcem temperature na płycie głównej.

(Nie zapomnij uprzednio dotknąć jakiegoś przedmiotu który Cie uziemi np.kaloryfer)

Jak dla mnie to masz zamienione temperatury procesora i płyty głównej. 68 to IMO procek, a te trzydzieścikilka to MOBO.

jezeli komp jest stary a tak piszesz to pewnie nazbieralo sie w nim duzo kurzu i to tez wplywa na temperature otworz obodowe i odkurz kompa uzyj tez suszarki do wlosow jak to zrobisz sprawdz temp powinna byc nizsza

mozesz tez wstawic do obodowy wentylator

lazikar nie znam się ale właśnie wyczytałam o kurzu ,bo mam wrażenie że wentylator pracuje inaczej niż na początku dlatego się wtrąciłam sorki :oops:

posprzątałem troche kompa i pozmieniałem miejsca kart graficznych i dzwiękowych (radiator od graficznej był o jakiś centymetr od dzwiękowej) i zaraz po uruchomieniu sprawdziłem temperatury Everestem i speedfanem, były dość niskie ale już po godzinie pracy znowu większość powyżej 50 stopni (oprócz procka)

(problem z dzwiękiem już rozwiązany :))

a oto temperaturki po dobrej godzinie działania komputra… Klik

Gdzie znajduja sie te dwie temperatury ?? :o

te programy moga klamac,czujniki moga byc walniete posiedz pare godzin przy kompie potem wylacz go i szybko otworz obodowe i dotknij radiatorow wtedy poczujesz czy te temperatury moga wynosic okolo 60 stopni przy pracy na kompie czy to przeklamanie

hmm ale co, jak przyklei mi się palec do radiatora to znaczyć będzie, że nie kłamią ? Rozkręcałem kompa bo troche posprzątałem, na płycie głównej do chłodzenia jest tylko radiator zdaje się, był gorący, a mój nowy HDD z tego co zauważyłem również baaaaaaardzo się grzeje (tak w ogóle to jak chłodzone są hdd ? może mój się grzeje dlatego, że jest w kieszeni ?)

z tymi komputerami to skaranie Boskie…

to ze jest w kieszeni to raczej nie, przewaznie kieszenie na HDD mają z tyłu wiatraczek zamontowany.

Hmm zdejmij obudowe ja zdejmuje jak mi sie grzeje :stuck_out_tongue: albo zainwestuj w nowy wydajniejszy wiatrak :smiley: