Temperatura O_o

(Maksio19) #1

Przeglądam sobie własnie forum i wpadłem na temat, gdzie ktoś podawał wartości temperatur z programu everest, sprawdziałem u siebie i... jestem w szoku :0

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ECS K7SEM / K7SOM

Temperatury:

Płyta główna 68 °C (154 °F)

Procesor 38 °C (100 °F)

Aux 67 °C (153 °F)

Seagate ST3160023A 51 °C (124 °F)

te temperatury wydają mi się tragiczne, sprzęt mam stary i komputer działa już z 12 godzin ale tak chyba nie powinno być ? W jaki sposób mogę obniżyć temp. np. płyty głównej ? I co to jest Aux ? Karta dzwiękowa ?

Proszę o pomoc ;/

(Zagorskid) #2

Coś mi to nie pasuje :shock: . Sprawdź te temperatury w biosie, może everest kłamie.

(lazikar) #3

Nie może a 100% jest to przekłamanie.

(Damian) #4

Oj, nie powinno...

Masz chłodzenie na samym radiatorze czy jest również wiatrak ?

Poczeczyść w/w, a jeśli nie pomoże, dołóż wiatraczek, lub jeśli go masz wymień na silniejszy.

(Maksio19) #5

program Speedfan (znalazłem go na tym forum :slight_smile: ) pokazuje odpowiednio:

temp1: 38 (niebieska strzałeczka, więc chyba git)

temp2 68 (płomień czyli daleko od ok...)

temp3: skacze nawet do 85 :shock: :?

HD0: 52 (też płomien :\ )

mowa oczywiście o stopniach °C

(Damian) #6

Sprawdź jeszcze w biosie. Jak tam będzie to samo, to rozkręć kompa i sprawdź palcem temperature na płycie głównej.

(Nie zapomnij uprzednio dotknąć jakiegoś przedmiotu który Cie uziemi np.kaloryfer)

(system) #7

Jak dla mnie to masz zamienione temperatury procesora i płyty głównej. 68 to IMO procek, a te trzydzieścikilka to MOBO.

(Karolnowiszewski) #8

jezeli komp jest stary a tak piszesz to pewnie nazbieralo sie w nim duzo kurzu i to tez wplywa na temperature otworz obodowe i odkurz kompa uzyj tez suszarki do wlosow jak to zrobisz sprawdz temp powinna byc nizsza

mozesz tez wstawic do obodowy wentylator

(Krystynkag) #9

lazikar nie znam się ale właśnie wyczytałam o kurzu ,,,bo mam wrażenie że wentylator pracuje inaczej niż na początku dlatego się wtrąciłam sorki :oops:

(Maksio19) #10

posprzątałem troche kompa i pozmieniałem miejsca kart graficznych i dzwiękowych (radiator od graficznej był o jakiś centymetr od dzwiękowej) i zaraz po uruchomieniu sprawdziłem temperatury Everestem i speedfanem, były dość niskie ale już po godzinie pracy znowu większość powyżej 50 stopni (oprócz procka)

(problem z dzwiękiem już rozwiązany :))

a oto temperaturki po dobrej godzinie działania komputra... Klik

(Piotrekjunior) #11

Gdzie znajduja sie te dwie temperatury ?? :o

(Karolnowiszewski) #12

te programy moga klamac,czujniki moga byc walniete posiedz pare godzin przy kompie potem wylacz go i szybko otworz obodowe i dotknij radiatorow wtedy poczujesz czy te temperatury moga wynosic okolo 60 stopni przy pracy na kompie czy to przeklamanie

(Maksio19) #13

hmm ale co, jak przyklei mi się palec do radiatora to znaczyć będzie, że nie kłamią ? Rozkręcałem kompa bo troche posprzątałem, na płycie głównej do chłodzenia jest tylko radiator zdaje się, był gorący, a mój nowy HDD z tego co zauważyłem również baaaaaaardzo się grzeje (tak w ogóle to jak chłodzone są hdd ? może mój się grzeje dlatego, że jest w kieszeni ?)

z tymi komputerami to skaranie Boskie....

(Philips Piotr) #14

to ze jest w kieszeni to raczej nie, przewaznie kieszenie na HDD mają z tyłu wiatraczek zamontowany.

(Bary1986) #15

Hmm zdejmij obudowe ja zdejmuje jak mi sie grzeje :stuck_out_tongue: albo zainwestuj w nowy wydajniejszy wiatrak :smiley: