Temperatura płyty gł. za wysoka?

Witam.Mam takie pytanie odnośnie płyty Asus P5KC:temperatura płyty (chipsetu) w spokoju wynosi ok.47st C,zaś w stresie ok.50 st C.

Ta temperatura pojawiła się po zmianie chłodzenia procesora (E 8200) z fabrycznego na Zalman CNPS 8700LED,wcześniej wynosiła ok.37 st.C.Obecna temperatra procesora wynosi w stresie góra 52st.Czy taka temperatura płyty jest jeszcze do przyjęcia,a jeżeli nie co proponujecie.

Dodam ,że PCet nie zalicza żadnych zwiech ani przycięć - (na razie).

Nie jest za wysoka, lecz nie warto czekać jak może cos się przygrzac bardziej lub podnieść…

Kup nową pastę Artic Cooling 5 czy jakoś tak… Cena okolo 15 zł :slight_smile: a dobrze pomaga…

Pasta była dawana nowa (Zalman ZM-STG1) przy wymianie chłodziwa na procesorze,chyba że chodzi Ci o smarowanie pastą radiatora na chipsecie płyty?

Powymieniaj pasty… Powinno być ok… Może źle tamtą posmarowałeś, lub w ogóle nie posmarowaleś… :slight_smile: czasem tak się zdarza…

Przy wymianie chłodzenia procesora dałem na nowo pastę (Zalman ZM-STG1).Wszystko podopinane jest elegancko,procesor się nie grzeje tylko chipset płyty głównej ma w stresie 50st.C.Co zrobić z temperaturą płyty a nie procka_

2 wentylatory na obudowie i już…

kup nową pastę… Wyczyść starą posmaruj nową… Powinno być ok… Być może pasta się już wykorzystała(stracila swoje osiągi jak ja to mówie), duzo nie kosztuje a może pomóc… Jedynie możesz założyć mały cooler na radiator

Czy mam smarować radiator chipsetu płyty głównej(pasta,którą nakładałem pod procesor jest nowiutka)?

A co do wiatraków to są 2x80 z tyłu i 1x 120 z przodu + wiatrak w zasilaczu,więc powinno być OK.

Tak weź wymień paste na chipsety( radiator) na płycie głownej…