Temperatura Płyty Głównej mnie niepokoi

(Maciek Lendzioszek) #1

Siema. Pomierzyłem temperaturę mojej płyty głównej, no i wyniosła ona 57 C. Wiele osób uspokajało mnie że to normalna temperatura, ale ja się niepokoje... Proszę o porady jak zmniejszyć temperaturę Płyty, nie montując nic w komputerze, po prostu ustawienia...

Dodatkowo poproszę program który zmierzy mi temperaturę karty graficznej bo trochę się o nią niepokoję.

(Gugu007) #2

Nie ma to jak dobry wentyl wylotowy w obudowie.:mrgreen:

(Rejkm) #3

Jeżeli to Intel to zaczyna być nieco niepokojące. Najważniejsze to sprawny wentylator na procesorze. No i należy pamiętać o okresowym "wyciągnięciu" z komputera zalegającego tam kurzu :mrgreen:

(Athlonik) #4

Jeśli ma chłodzenie pasywne to normalka

Jemu chodzi o płytę a nie o procesor :o

(Rejkm) #5

Sorry, racja.

(piotrekplay) #6

kineto co to za płyta? to temperatura chipsetu tak? jak masz możliwość to zamontuj dodatkowe dwa wiatraki w budzie, jeden z przodu wdmuchujący powietrze, drugi z tyłu wydmuchujący je...

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 23:49

Everest, zależy co to za karta bo niektóre nie mają czujnika temperatury....

(Maciek Lendzioszek) #7

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712)

Jest to temperatura pomierzona speedfanem (temp2)...

Nie ma przypadkiem jakichś programów które zmniejszyłyby temperaturę w blaszaku?

Jest jakiś poradnik na dobreprogramy jak wykurzyć kurz? xD To znaczy ostatnio przejechałem tam szmatką, odkurzacz będzie dobry? czy odskoczy parę podzespołów? ;p

(system) #8

Sprężone powietrze najlepiej a co do temperatur to do Biosu zaglądnij :mrgreen:

(Maciek Lendzioszek) #9

Jesteś pewien? Wiesz bo jak coś to se mogę sprężarkę wziąć i dmuchnąć parę razy... Ale nic mi nie odskoczy bo jak zawieje to hóh...

(system) #10

Nic nie odskoczy, to nie jest z cukru :slight_smile:

(Michal Kolatek) #11

ładunki elektryczne mogą uszkodzić kompa, nie można niczego dotykać rurą.

sprzężone powietrze

pędzelek

patyczki do uszu

na takim ''radiatorze'' musi być wysoka

zmienić na takiego temp powinna lepiej się rozpraszać

http://allegro.pl/item221857521_zalman_ ... fike_.html