Temperatura po podkręceniu - dziwna sprawa

Dziwna sprawa, podkręciłem C2D 6600 na boxowym coolerku o 100Mhz (278*9) i temperatura po godzinie grania w Half-life 2 i Battlefield 2 taka sama jek przed kręceniem. Dziwne, czemu tak się stało? Pozdr!

Temperatura w zasadzie podnosi się tylko wtedy gdy podnosisz napięcie procka.

Witam!

Dodatkowo C2D ma genialne procedury obniżania temperatury jak tylko procesor nie jest obciążony - i nie piszę tutaj o SpeedStep’ie, po prostu tak już jest, że jak procek nie jest używany w znacznym stopniu to temp. spada w ciągu kilku sekund - najlepiej to widać podczas używania programów do testowania stabilności.

Mój podkręcony E6600 przy 3,2GHz ma 32*C idle i 40*C stress @ 1,325V

Podkręć do 3Ghz to wtedy pewnie zobaczysz różnicę temperatur :slight_smile:

Na boxowym coolerku do 3Ghz?

Tak!

Da się tak podkręcać na boxowym coolerku, co prawda temperatura wtedy będzie o wiele wyższa, ale się da.

Ja mam cooler Scythe Infinity.

O wiele wyższe czyli? 50 stopni? Bo sobie taką granice zrobiłem 50 stopni;]

Witam!

Myślę, że 50*C przekroczy na boxowym coolerze, no chyba, że masz dobry egzemplarz i nie będzie trzeba bardzo podnosić Vcore.

A jak powinno być jak podniose do 2800Mhz? NA samym podnoszeniu FSB się skończy? Pozdr!

Nie zadawaj takich pytań, bo przecież nikt ci nie odpowie. Podkręć i sprawdź.

Temperatura napewno skoczy do góry, lecz w stresie nie powinna przekraczać 50-55 stopni.

Tak jak wspomniał Remix , można(a właściwie zaleca się) podniesienie napięcia.

Lecz proponowałbym kupienie lepszczego chłodzenia(+/- 100zł), to wtedy można osiągnąć naprawde dobre wyniki.

Witam!

Kolego to nie jest takie proste odpowiedzieć na Twoje pytanie. To zależy od kilku czynników, można podkręcać podnosząc FSB, albo mnożnik, albo oba te parametry jednocześnie.

Na Twojej płycie, przy Twoich pamięciach, przy boxowym wentylku pronuje spróbować

FSB 400 - mnożnik 8, napięcie 1,325V - jak pójdzie to będziesz miał 3,2GHz.

Przy mnożniku 9 i FSB 400 będziesz miał 3,6GHz,a ale boxowy może już wymiękać, bo napięcie będziesz musiał podnieść i to sporo.

-EDIT-

W zasadzie po krótkim zastanowieniu się - cofam moją wypowiedź, gdyż boxowy tego nie pociągnie.

Pamiętaj, że aby dobrze podkręcić procka będziesz musiał jeszcze kontrolować napięcie NB (mostka północnego) - być może trzeba będzie je zwiększyć aby uzyskać stabilność.

ps. zrób jak radzi Błażej i wymień chłodzenie … np. na Scythe Ninja Plus

Hehe, czytam ten twój “załącznik” i miałeś racje, nie poszedł. Co do chłodzenia zamówiłem już Scythe Ninja plus tylko chciałem szybciej spróbować;) Dzięki wszystkim za pomoc:D (Aha, ja i tak dałem 350 * 8 i nie poszło trudno, poczekam na coolerek nowy). Pozdr!

P.S. Przywróciłem wszystko do normalki:D Poczekam jeszcze troche i wtedy się pochwale:]Pozdr!

I jeszcze jedno pytanko, szykuje drugiego kompa na chate o zbliżonej konfiguracji do tego co mam i mam pytanko czy karty graficzne EVGA są ciekawym rozwiązaniem? Poluje aktualnie na GeForce 8800GTS od EVGA i nie jestem pewien co do tej firmy. Pozdr!

Witam!

Ja osobiście bym jej nie kupił… dla mnie firmami godnymi uwagi (oprócz tych standardowych - Asus, Gigabyte, MSI) są:

  1. Gainward

  2. XFX

  3. Galaxy

ps. w styczniu XFX wypuszcza podkręcone 8800 GTS i GTX.

Dobra firma, która dopiero raczkuje na polskim rynku.

I zabierają frajde nam… :-x

Czemu Ty witasz ise w każdym poście? :stuck_out_tongue: :smiley:

Witam!

Bo taki mam zwyczaj, że za każdym razem się witam - nie ważne czy post odnosi się to rozmowy sprzed chwili, czy sprzed tygodnia.

Dobre wychowanie nakazuje się przywitać jak rozpoczynasz wypowiedź.

Nie masz innych zmartwień?

sorry że trochę OT, ale mam dwa pytania.

Od wczoraj jestem szczęśliwym wlaścicielem kompa pod C2D. Mam dwa pytania:

  1. Czy przez OC traci się gwarancję na sprzęt?

  2. Czy temperatura procka na boxowym chlodzeniu wahająca się w granicach 25-28 stopni to normalne czy czujnik może ją jakoś zaniżać? , bo coś podejrzanie niska mi się wydaje:P

Witam!

  1. Nie traci się

  2. Czujnik może oszukiwać - czym mierzysz? Ale opcja może być prawdziwa, jak nie kręcisz procesora.

U mnie ma 32*C idle i 40*C stress przy podkręceniu na 3,2GHz @ 1,325V @ Scythe Infinity

dzisiaj się pytalem kolesia w sklepie gdzie kupowałem to powiedzial, że się traci, ale może się nie zna (mam nadzieję :P)

A co w wypadku gdybym przedobrzyl i to byłoby przyczyną nieodwracalnego uszkodzenia procesora, wymienią mi bez problemu na nowy?

w biosie sprawdzam

Witam!

Powiedz mi w jaki sposób Ci udowodnią, że go podkręcałeś?

Nie da się w sumie przedobrzyć i uszkodzić procesora, bo są zabezpieczenia - komputer albo się wyłączy, albo nawet się nie uruchomi.

To daj na swojego procka V na max… :D:D