Temperatura po podkręceniu - dziwna sprawa

Eee, w intelowskich prockach jak się przedobrzy to bardzo łatwo wykryć bo piny się barwią na szaro-brązowo :slight_smile:

Witam!

Ludzie bez przesady… kto ustawia Vcore na maksa?

Swoją drogą nie próbowałem, ale komp chyba się nie uruchomi.

Jak dałem za wysokie napięcie na pamięciach to komp nie wstał, po obniżeniu napięcia do wszystko poszło - więc chyba są jakieś zabezpieczenia.

Virusbb - możesz powiedzieć skąd masz takie informacje? Podaj jakieś linki na potwierdzenie tego - chętnie poczytam.

Doświadczenie… kiedyś mi tata dał starego kompa do zabawy(jezu ale złom, szkoda gadać, nikt go kupić nie chciał a my go ni potrzebowaliśmy) to sobie z kuzynem zrobiliśmy zabawę i Vcore nie na maxa ale troszkę dużo i wentylator zdjęliśmy. Przepalił się i wyjeliśmy go z podstawki i miał zabarwione na brązowo piny. Poza tym facet z sferisa(dobry kumpel) potwierdził to, mówił, że ktoś do nich przyszedł z reklamacją kompa a ci zobaczyli, że piny na brązowo i wiedzieli, że facet kręcił i przekręcił :slight_smile:

Człowieku! Jeśli napisałeś, że nie można uszkodzić procka to już widzę te tłumy podnoszące Vcore na max… :slight_smile:

Błąd.

Virusbb nie podnosi się poprostu bezmyślnie napięć.

Przeczytaj instrukcje, umowę itp.

Lecz po O/C robisz reset biosu i już się raczej nikt nie zoriętuje że coś robiłeś :slight_smile:

Wiem;] Zadzwoniłem do tego kumpla i on mówi że ma w takiej książce nawet, że piny u intela się barwią na brązowo jak ktoś przesadzi. Swoją drogą ciekawa metoda wykrycia podkręcenia 8)

Przeczytaj instrukcje, umowę itp.

Lecz po O/C robisz reset biosu i już się raczej nikt nie zoriętuje że coś robiłeś :slight_smile: