Temperatura podzespołów PC

Witam, jakiś czas temu wspólnie doradzałem się Was jaki sprzęt PC zakupić.

Dziś chciałbym prosić o przypatrzenie się temperaturze.

W skrzynce starałem się wszystko poukładać jak w poradniku.

pomiar-temperatur-t88838.html

Info.

Nie posiadam dodatkowych wentylatorów w środku skrzynki. Mam zawsze zdjęty panel boczny obudowy (patrząc od przodu to ten lewy)

Test wykonany po 3h serfowania po internecie.

daj lepiej po godzinie OCCT - w idle sie nie liczy… :roll:

ps. piorytet 9-10, power supply stress

Program nie odczytał mi grafiki jakiś problem bo to nie geforce4 czy coś tam…

4 obrazki testów:

731ed94cd9b1.png

eae0ca9920d6.png

034b69061958.png

33ff8c8aa71a.png

nie wiem… ja zadnych obrazkow nie widze - popraw linki :slight_smile:

poprawione. hosting zapodaj ma swoje zasady… :smiley:

90C to sporo, a nawet wiecej niz sporo - juz przy 80C powinien sie komp wylaczyc (chyba, ze zmieniles w biosie) - procesor sie gotuje z braku obiegu lub niewystarczajacego chlodzenia, czytaj box…

procesor chłodzi

TITAN TTC-NK34TZ

IMG_5824.jpg

dodać wentylator na radiator?

składałem go kilka dni temu. pasta rozsmarowana na całej pow. i dosyć gdubo do 2mm.

tak to jest zamontowane:

6542af0c4c49.jpg

a co podlaczyles pod cpu_fan? jesli masz teraz pasywnie, to musisz zapewnic dobra wentylacje w obudowie, sama grawitacja nie pomoze… chyba, ze bez budy 8)

ps. pasty sie smaruje tyci-tyci, bo inaczej chlodzenie nie dziala prawidlowo - pasta tylko przewodzi cieplo, a nie je odprowadza…

pps. raz - uporzadkuj kable - one przeszkadzaja w swobodnym obiegu powietrza wewnatrz,

dwa - cooler masz odwrotnie zalozony (lub wentylator - w zaleznosci od puntu spojrzenia)

trzy - zakup ze dwa wentylatory 120’, dorznij odpowiednie otwory w obudowie (dla pewnosci zmierz jej szerokosc i miejsce) na dole i z tylu

639c8a878562.jpg

w zaznaczenie mam wpięty wentylator z cooler’a

obracam, sprawdzam raz jeszcze paste i jestem… za 2h z testem.

jesli zamierzasz dolozyc wentylator na tyl (co byloby najlepsza opcja i tansza, bo tylko jeden), to taki uklad moze zostac, jesli nie to wystarczy przelozyc wentylator na dol* - swoja droga moglbys sprawdzic, ktory uklad heat-pipe jest lepszy/wydajniejszy - czy jak fan wieje w poprzek rurek, czy wzdluz… 8)

*tworzysz wtedy uklad p-p (push&pull) - wentylator dmucha do gory przez radiator, a ten w zasilaczu zasysa

Dotknij radiatora czy tez jest gorący i parzy, jeśli tak to pasta dobrze przewodzi.

Długo trwało bo szukałem opasek zaciskowych… :smiley:

Lepiej się już nie dało. Czarna taśma leci po prawym panelu na foto może się wydawać, że coś zasłania.

9e42f683f8bf.jpg

W biosie było chyba źle ustawione co do obrotów wentylatorka.

Funkcja była wyłączona (autodopasowywanie obrotów)

Radiator to jest cały czas zimny, tzn teraz był… zobaczymy jak po zniwelowaniu pasty.

Dodane 04.12.2010 (So) 17:55

dodam jakiś błąd programu w czasie startu:

114cd8ecb023.jpg

Dodane 04.12.2010 (So) 18:13

Hmm… może wywalić całkowicie paste… ?

Najcieplejszy to jest radiator płyty głównej następnie dysk…

radiator chłodzenia procesora jest zimny nawet u jego podstawy…

Może dostałem przeterminowaną pastę… bo występują w niej grudki w czasie rozsmarowywania…

test 10 min

na takich ustawieniach:

ef61a31ac1b3.jpg

7c573996603a.png

9df574ed9812.png

23c7a020433a.png

d926320cc23f.png

nie! miales przekrecic ew. o 90 stopni, nie 180… lub przelozyc wentylator - to kwadratowy radiator, wiec masz pewnie mozliwosc dowolnej instalacji

blad dotyczy CUDA, ktorych najwyrazniej Twoja karta nie obsluguje 8)

ps. do wygrzania procesora uzyj Linx -> http://www.xtremesystems.org/forums/sho … p?t=201670

pps. tak, temperatura jest po lewej stronie, po prawej masz % uzycia cpu

chociaz z tym ustawieniem wentylatora… moze byc niezly eksperyment w Twoim przypadku - zazwyczaj ludzie maja zamontowany wentylator z tylu, wiec taki uklad bylby bez sensu, ale tu… :?:

Ale koledzy to po prawej to nie jest raczej temperatura a użycie procesora… temp jest z lewej strony… ? I ma tylko 54 stopnie…

To wygrzanie tylko w wersji ENG? :stuck_out_tongue:

ps to temperaturki OK ?

daj, lepiej zrzut +12v (zamiast 3.3v)

i zobacz jak temperatury polecialy - teraz to bardziej przypomina testy w sieci znalezione :slight_smile:

to pewnie ustawie w biosie… ?

w ustawieniach OCCT - zamiast 3.3v zaznacz 12v 8)

9ab3ff3d76aa.jpg

po rozwinięciu także 3,3 wybrać ?

najwyrazniej plyta lub program nie ‘czyta’ - zapomnij 8)

po prostu zapusc na ta godzine z priorytetem 9 i kontroluj temperature i vcore

odpuszczę sobie już ten test :slight_smile: prawdopodobnie będą podobne wyniki. odświeże temat po zainstalowaniu dodatkowego wentylatorka a jednocześnie zmianę napięcia CPU_FAN z 12V na 9 może mniej aby ograniczyć jego hałas zmiejszając prędkość obrotową wariata :slight_smile: