Temperatura podzespolów

(matifcb) #1

wczoraj otwierałem swój komputer ponieważ montowałem kartę muzyczna dotknąłem karty graficznej i była dosyć gorąca :> gdzie można zmierzyć jej temp i sprawdzić czy nie jest tam za wysoka ? jak gram w gry najnowsze dość wydajne to wiatrak ( mam jeden z tylu i jeden w obudowie po boku ) chyba zwiększa szybkość bo nieraz słyszę jak zaczyna coś tam pracować na dole czyli jakiś wiatrach chodzi szybciej chyba ale nie wiem czy to jakiś od chłodzenia z procesora czy ten na obudowie (myślę ze raczej ten) nie chce spalić tam nic dlatego chce sprawdzić temperatury czy to płyty głównej czy karty grafiki

(system) #2

Temp. możesz sprawdzić np. Everestem.

(matifcb) #3

Tyle na włączonym Windowsie bez gier i filmów.

(Marole89) #4

Jaką masz kartę?

(matifcb) #5

GEforce 9800 GT 512 mb a ona ma niby wiatraczek na sobie

(Marole89) #6

Jeśli na wiatraczku i radiatorze nie ma kurzu radzę zastosować dodatkowy nawiew w postaci np. jakiegoś małego wentylatora.

(matifcb) #7

karta jest czysta.. mam pytanie mam taka karte i sie zastanawiam czy tej czerwonej czescxi z rweklama gry nie odmontowac ?? http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 1%26um%3D1

-- Dodane 13.06.2009 (So) 10:26 --

przy włączeniu komputera po 5 minutach CPU 22stopnie a gpu 60 nie wiem czy to nie jest za dużo przecież ten komputer nic nie robi.. im dłużej komputer jest włączony tym temperatura powolutku wzrasta.. CPU 23/24 a GPU 62..

podczas włączenia gry widać wyraźnie zmianę :

-- Dodane 17.06.2009 (Śr) 22:31 --

złapałem ja w rękę i po tej stronie gdzie nie ma wiatraczka karta jest na moje za ciepła.. nad karta bezpośrednia są kości ram i je wyjąłem i złapałem tez były cieple