Temperatura proca

Mam Athlona XP 2200 jego temperatura jest pomiędzy 55 a 60 stopni czy taka temperatura jest normalna. Dzienx za odp :slight_smile:

stan podgorączkowy :mrgreen: :mrgreen: tzn nie jest najgorzej ale możesz sie postarać by ją troszkę obniżyć procek się nie obrazi :mrgreen:

Jak najbardziej!! Martwiłbym się temp. powyżej 70 stopni - bo będzie coraz wolniej pracował — system stara się chronić procka i obniża mu pobór mocy PS

Athlon krytycznie wytrzyma ok 120 stopni !!

Zasadnicze pytanie to na jakiej płycie siedzi ten procek ?

Temperatura w stresie czy w idle ??

spoko temp. jajecznice mozna zrobic ;]

Na moim Pentiumie 4D to normalna temperaturka ale na Atlona to chyba o jakieś 10 stopni za dużo ???

Panowie Jeszcze raz powtarzam że podawana temperatura zależy także od rodzaju mobo. Wiadomo powszechnie że Gigabyte lekko (10%) przekłamuje temperaturki. Możesz profilaktycznie zassać soft do programowego chłodzenia mNB i temp spadnie nawet o 10st C

Eeee a jak to zrobić , co ten programik jeszcze daje , bo szukam jakiegos wiarygodnego nnie obciążajacego programiku do stalego monitoringu systemu. Tak zebym podstawowe dane miał na pasku.

Core Temp - pokazuje temp proca, najmniej pobiera ~666-2030 k pamięci

SpeedFan - pokazuje wszystko co ma czujnik temp ~2900-3100 k

Everest też pokazuje wszystko 3100 k

Ten soft jest płatny, skąd go podciągnie z rapida?

Sprawdź ręką czy faktycznie ma te 60*C, przeczyść wentyl na procku, poukładaj kable w obudowie, zmień pastę na procku, może zmień chłodzenie, dokup wentylków do budy, i zasilacz też może podnosić temp w budzie, no-name, i inne codegeno podobne, jarają kompy sprawność niska ~50-60% marnują prąd na ciepło.

Starsze Athlony trochę grzeją (tech 0.18/13nm), nowsze mają mniej mój max na boxie i z pewnie wyschniętą pasta (wątpię czy boxowa wyrobiła z 83*C) 32-45*C.

Tutaj opis jak programowo chłodzić przez NB. Twój procesor się łapie

Np. na moim procu max w stresie to 37 * C a normalnie to ok. 34 :wink:

Dziękuję za uwagę :smiley:

Kurcze mam NF3 To pewno nie pójdzie. :?