Temperatura proca

Kurde mam niezły problem speedfan pokazuje mi temp. rdzeni 27 i 25.

Natomiast ten program pokazuje 42/40 :o :o

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/16777.html

No różnica jest spora, a i czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest maksymalna prędkość wentyla boxowego od intela???

Z góry dzięki.

przekłamania programów/czujnika

sprawdź zewnętrznym termometrem lub palec na radiator. Jak ma 42*C to poczujesz ciepło, przy 27*C nic nie odczujesz

No wydaję mi się, że 42 to duża temperatura jak na nie kręconego proca…

No i jeszcze jakby ktoś podał te maxymalną prędkość tego wentyla to byłbym wdzięczny…

A to w stresie czy w idle ?

Czy ja wiem czy duża jak na proca.

To raczej błąd programu.

Jeśli temperatura procesora jest za duża to komputer się wyłączy

Boże jak nie masz nic do powiedzenia to się nie wypowiadaj.

Info dla ciebie, żeby komp się wyłączył to temp musiała by byc powyżej 80 stopni i to zależy jak kto ma w biosie ustawione.

@destroy: temp. w idle

A w biosie sprawdzałeś ? To chyba najbardziej zaufane źródło.

A co do programów - któryś jest nie dokładny.

Dobra jutro i tak rozkręcam budę bo będę sprawdzał napięcia więc temperaturę proca też sprawdzę organoleptycznie. :mrgreen: :mrgreen:

Najbardziej zaufane źródło to pirometr.

stawiam na speedfana, mi przy prawie każdym kompie pokazuje cuda np 127 st, brak obrotów wentyli itp

komp czysty? kable poukładane? chłodzenie? zasilacz? dodatkowe wentyle? obudowa jaka?

Kable poukładane, komp dokladnie czyszczony 2 tyg temu, srednio co tydzien lekkie przeczyszczonko, dodatkowych wentyli narazie brak (słaby zasilacz i brak kasy na nowy). Ale podejrzewam że w ciągu miesiąca to się zmieni bo skoki napięć na obecnym gównie są za duże.

Chłodzenie i pasta boxowa? u siebie dziś położyłem as5, temp powoli spada z 37 mam 36 na procach.

Bardziej chodzi o to że kiepskie konstrukcje maja 1 wentyl najczęściej 80mm, i grzeją mogą podnieść temp w kompie o ponad 10 st, marnują prąd na ciepło.

No tylko Tobi to zaledwie kolejny powód do wymiany zasiłki.