Temperatura procesora i płyty głównej

Oto temperatury z everesta. (patrzyłem w prawy dolny róg ekranu i tam są temperatury)

Procesor:48

Płyta główna: 26

Czy wszystko jest ok?

Tak

dziękuje Ostatnio sporo czasu poświęciłem mojemu kompowi więc postanowiłem sprawdzić też temperatury.

Temperatury OK, możesz jeszcze podać dysku i karty graf. temp., to sprawdzimy, będze pewniej, karta graf. może się przegrzewać.

teraz procesor ma 57 a płyta główna 36 czy to też dobrze gdzie jest temperatura dysku twardego i karty graficznej?

Teraz trochę sporo.

Jaki posiadasz procesor ?

Może przydałoby się przeczyścić z kurzu cooler na procesorze ?

Jeżeli karta graficzna i dysk twardy nie posiadają czujnika temperatury, to nie uzyskasz odczytu temperatury z tych urządzeń.

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona “Komputer”, ikona “Czujnik” i tam uzyskasz odczyty ze wszystkich czujników.

mam everest pełną wersję a komputer wydaje czasami takie dźwięki pierwsze temperatury były przy włączaniu a drugie w trakcie pracy w czujnikach mam jeszcze napisane seagate i coś tam dalej a temperatura 43 procesor ma obecnie 59

Typ procesora AMD Duron, 1300 MHz (13 x 100)

komputer ma już 6 lat może w każdej chwili się skończyć

To zdecydowanie za dużo jak na ten procesor. Jeszcze przy obecnym chłodzie za oknem. Ciekawe jakie temperatury osiągał podczas letnich upałów.

Tak jak pisałem już wyżej - odkurz cooler na procesorze. To na prawdę pomaga, jeśli chodzi o spadek temperatury.

Sprawdź, czy cooler solidnie przylega do powierzchni procesora (czy nie ma luzów).

Zapewne ani razu przez ten czas nie była zmieniana pasta termoprzewodząca na procesorze.

Zmiana pasty na świeżą może obniżyć temperaturę procesora nawet o kilkanaście stopni !

Przeczytaj -> Nakładanie pasty termoprzewodzącej na procesor; polecane pasty.

Seagate to producent dysków twardych, a więc to temperatura dysku twardego.

ok wielkie dzięki jutro odkurze całego kompa pasta termoprzewodząca nigdy nie była wymieniana czy ona jest droga?

Nie jest droga. W artykule, do którego link podałem są ceny poszczególnych past termoprzewodzących.

Osobiście polecam Arctic Ceramique -> ok. 15-20 zł. w sklepie komputerowym.

Ewentualnie Arctic Silver 5 -> zapewne ponad 20 zł. w sklepie komputerowym.

teraz procesor ma 48 w ogóle i rośnie nadal stopniowo jak skanowałem różnymi antywirami to ma skoki takie że 20%, 50%, 90% nie wiem czy to jest normalne a nie dawno mysz i klawiatura w ogóle nie chciały działać może procesor był tak gorący że nie chciał pracować bo późnej po uruchomieniu wszystko działało ok ile ten procesor powinien mieć maksymalnej temperatury

Co do skoków wydajności, może tak być, przecież procesor nie jest już najwydajniejszy. Co do temperatury sprawdź ją jeszcze w stresie, np gdy działa program Orthos, Prime lub SuperPI.

teraz ma 61 co to za programy czy w evereście nie przetestuje wydajności procesora, czy procesor może mi się spalić i w jakiej było by to temperaturze?

61 stopni, to dużo. Zmieniłeś już pastę o odkurzyłeś ten komputer?

Orthos wyciśnie siódme poty z procesora, a w Evereście będziesz mógł kontrolować temperaturę/obroty wentylatora (jak są regulowane) itp.

Nie chodzi mi tu o wydajność, tylko o temperatury.

Nie wiem też, czy Everest potrafi wycisnąć maksimum z procesora, więc nie odpowiem.

Przeczyściłem komputer w środku to znaczy odkórzyłem i ma teraz procesor 57 czyli co wymieniać pastę termoprzewodząca

Tak, wymiana pasty jest jak najbardziej wskazana, ja mam AMD athlon xp 2200+ ( też stary) i posmarowałem pastą i póki co obniżyła mi o 5 stopni ( dopiero 24h po nasmarowaniu a nie smarowany był 7 lat) i mam 45stopni normalnie a max 50 -55 w stresie, wentylator i radiator mam standardowy a procka nie kręciłem. A zapytam jeszcze ściągałeś kiedyś radiator z procka?

Polecam też http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1736

tam jest test past

Edit. Sprawdziłem dokładnie temperatura po kompletnym teście w 3dmarku wynosi:

Procek 49 stopni ( chyba dobrze ;p)

Dysk 39 stopni

P. Główna 37 stopni

Innych termometrów nie mam w pc

chyba muszę mieć tą pastę, czy trzeba kupić też np. alkohol izopropylowy, czy jakoś tak?