Temperatura procesora i7 920 d0 za wysoka?

Mam pewien problem od kilku dni zauważyłem że powoli zaczyna się grzać mój procesor. Złożyłem swój komputer jakieś 4 miesiące temu i jak pamiętam temperatura ogólna procesora nie przekraczała 37 stopni, temperatura poszczególnych rdzeni miała od 36 do 40 stopni. Sam właśnie nie wiem czy i to nie za wysoko jeśli chodzi o taktowanie poszczególnych rdzeni (bez obciązenia). na dzień dzisiejszy rdzenie mają pow. 40 stopni… co mnie zastanawia…

Procek: i7 920 d0

Płyta główna to Asus P6T6 WS Revolution

Pasta termo: ArcticSilver 5

Chłodzenie procesora to: Coolermaster V8

Obudowa: Thermaltake v9 z zamontowanymi 5 wiatrakami

Komputer był składany od postaw przeze mnie

poniżej screen z aktualnej pracy systemu (bez obciążenia)

I pytanie, czy te wartości napięć są normalne?

Grając czasem w Left4Dead2, czy inne wymagające gry w pokoju jest czasem jak w saune :).

Ogólnie to temperatury nie są jeszcze takie złe. Jednak biorąc pod uwagą chłodzenie, to trochę zastanawiające. A co do napięć to taki program nigdy nie pokaże ci dokładnych wartości.

Jeżeli program dobrze pokazuje temperaturę to wszystko jest w porządku.

Tutaj wartości po przetestowaniu na Prime 95…

Zastanawia mnie fakt i wzrost przy 100% obciążenia iż rdzenie dochodziły do 70 stopni, bez overclockingu, Znaczy chyba jedno, że o nim moge pomarzyć jeśli temp. już pracy przy standardowych wartościach jest taka wysoka…

Screen:

kilka sposobow na ochłodzenie procka

  1. spróbuj przeczyścić radiator z kurzu.

  2. Zmień pastę termowizyjna na Zalman ZM-STG1 lub artic Silver

  3. zamontować w obudowie jeszcze jedne wentylator.

  4. wymienić chłodzenie procka na inne niż fabryczne

@pawko, czy ty czytałeś mój pierwszy post, czy nabijasz pkt.?

… powracając do rzeczy: chce sie dowiedzieć od osoby która ma podobna konfigurację sprzętową czy u niej występują takie same temperatury pracy bez overclockingu na io7 920 d0…