Temperatura procesora

mam pentium 4 2.66 i paste termo. temperatura w biosie wynosi 45 a w programie speedfan 70[zaraz po wlaczeniu]po grze w speedfan temp sie nie zmienia a w biosie na 55-59 stopni . w ktura temp wiezyc?czy jest lepszy program do sprawdzania temp niz speedfan prosze o linki do programuw

Prawidłowa temperaturka jest podawana w biosie, speed fan kłamie mi pokazywał, ze dysk twardy miał 115*C bzdura bo miał 20-30*C Spróbuj programem CPU Cool.

Bios.

Użyj tego programu.

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

Everest jeszcze bardziej kłamie jak inne programy mi pokazuje temperature procka 19-21stopni (temperatura w budzie 38 a w pokoju 26)a napiecie +12V everest wyświetla 10.50V (miernik 12.10V)najbardziej wiarygodny jest chyba bios

na wiekszości sterowników do plyty glownej masz programik diagnostyczny, nie instaluje sie on, bo poco zwykłemu userowi takie cos! zainstaluj sobie jasli takowy posiadasz, i kontroluj wszytsko pod windowsem :slight_smile:

hmm coś kręcisz - jeśli możesz to podaj wersje progamu i model hdd, bo ja to widzę tak, że miałeś ustawione na odczyt temp. w skali Farenheit’a proponuje sprawdzić http://www.trimen.pl/witek/kalkulatory/index.html w tym przypadku daje twojemu dyskowi temp. 46C co wcale nie jest nie możliwe do osiągnięcia -szczegónie jeśli masz maxtora w źle wentylowanej obudowie :slight_smile:

zaczynając taki temat wypada podać jeszcze płyte główną i wer. BIOSu - to tak przyszłościowo

plyta glywna to asrock p4vt8 a bios nie wiem jaka wersja jak to sprawdzic? ale z poczatku 2004 roku napewnbo [a programu do sprawdzania temp nie ma na cd od plyty glownej]

skad pobrac cpucool?

Szary_user widzę jak było ustawione na 100% *C, dotykałem dysk był ledwo ciepły. Teraz też mi pokazuje, że dysk ma temperaturę 115*C

Ja uzywam “AIDA32” byl na plycie z gazeta albo ekspert albo komputer swiat ale dziala dobrze i temp zgadza sie z temp ktora bios pokazuje.Albo sprawdz sandra.

dziwne - Everest 1.51 też pokazuje to samo ? dobra nie ważene, bo offtop sie zrobi :slight_smile: może później założymy nowy temat: "dziwne odczyty czy coś " :slight_smile:

sprawdzisz wcześniej wspomnianym darmowym programem Everest 1,51 Home Edition, co zaś się tyczy samej płyty to niestey ale na tych kilkanaście płyt asrocka które wpadły mi w ręce wszystkie miały złe odczyty, spowodowane błędami w biosie. Abit i Asus wypuszczają nowe wer. biosów dla swoich płyt, współpracujace ze speedfanem, niesty u Asrocka czegoś takiego nie zauwazyłem - a może przegapiłem ? :?

w everescie ma 36 stopni na procku

widzocznie speedfan źle odczytuje, nie przejmój się tym bo temp proca. jest raczej prawidłowa :wink: