Temperatura procesora

(Karolnowiszewski) #1

mam pentium 4 2.66 i paste termo. temperatura w biosie wynosi 45 a w programie speedfan 70[zaraz po wlaczeniu]po grze w speedfan temp sie nie zmienia a w biosie na 55-59 stopni . w ktura temp wiezyc?czy jest lepszy program do sprawdzania temp niz speedfan prosze o linki do programuw

(Bażant) #2

Prawidłowa temperaturka jest podawana w biosie, speed fan kłamie mi pokazywał, ze dysk twardy miał 115*C bzdura bo miał 20-30*C Spróbuj programem CPU Cool.

(JNJN) #3

Bios.

Użyj tego programu.

http://download.chip.pl/printversion/pr ... 16385.html

(Zbych ) #4

Everest jeszcze bardziej kłamie jak inne programy mi pokazuje temperature procka 19-21stopni (temperatura w budzie 38 a w pokoju 26)a napiecie +12V everest wyświetla 10.50V (miernik 12.10V)najbardziej wiarygodny jest chyba bios

(:: MARIO ::) #5

na wiekszości sterowników do plyty glownej masz programik diagnostyczny, nie instaluje sie on, bo poco zwykłemu userowi takie cos! zainstaluj sobie jasli takowy posiadasz, i kontroluj wszytsko pod windowsem :slight_smile:

(Nif666) #6

hmm coś kręcisz - jeśli możesz to podaj wersje progamu i model hdd, bo ja to widzę tak, że miałeś ustawione na odczyt temp. w skali Farenheit'a proponuje sprawdzić http://www.trimen.pl/witek/kalkulatory/index.html w tym przypadku daje twojemu dyskowi temp. 46C co wcale nie jest nie możliwe do osiągnięcia -szczegónie jeśli masz maxtora w źle wentylowanej obudowie :slight_smile:

zaczynając taki temat wypada podać jeszcze płyte główną i wer. BIOSu - to tak przyszłościowo

(Karolnowiszewski) #7

plyta glywna to asrock p4vt8 a bios nie wiem jaka wersja jak to sprawdzic? ale z poczatku 2004 roku napewnbo [a programu do sprawdzania temp nie ma na cd od plyty glownej]

skad pobrac cpucool?

(Bażant) #8

Szary_user widzę jak było ustawione na 100% *C, dotykałem dysk był ledwo ciepły. Teraz też mi pokazuje, że dysk ma temperaturę 115*C

(Koksik 1986) #9

Ja uzywam "AIDA32" byl na plycie z gazeta albo ekspert albo komputer swiat ale dziala dobrze i temp zgadza sie z temp ktora bios pokazuje.Albo sprawdz sandra.

(Nif666) #10

dziwne - Everest 1.51 też pokazuje to samo ? dobra nie ważene, bo offtop sie zrobi :slight_smile: może później założymy nowy temat: "dziwne odczyty czy coś " :slight_smile:

sprawdzisz wcześniej wspomnianym darmowym programem Everest 1,51 Home Edition, co zaś się tyczy samej płyty to niestey ale na tych kilkanaście płyt asrocka które wpadły mi w ręce wszystkie miały złe odczyty, spowodowane błędami w biosie. Abit i Asus wypuszczają nowe wer. biosów dla swoich płyt, współpracujace ze speedfanem, niesty u Asrocka czegoś takiego nie zauwazyłem - a może przegapiłem ? :?

(Karolnowiszewski) #11

w everescie ma 36 stopni na procku

(Nif666) #12

widzocznie speedfan źle odczytuje, nie przejmój się tym bo temp proca. jest raczej prawidłowa :wink: