Temperatura procesora

Bez szaleństw, jeżeli nie podkręcasz procesora na początek wystarczy Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm. Używam go na swoim C2Q jest ok, oczywiście polecam jeszcze zakup dobrej pasty termoprzewodzącej. Pozdrawiam

Qualculus , a teraz czasem nie polepszyła się sprawa z coolerem ?

Co do napięcia u Ciebie na linii 12V ,jest ono dla mnie dziwne.

Nie wiem. Co jest takiego dziwnego na linii 12V? Nie znam się na tym, nie zauważam żadnych anomalii.

Mogę jeszcze raz wrzucić screeny po zmianie planu.

Dodane 08.01.2012 (N) 16:09

Po zmianie planu na zrównoważony.

:smiley: Ha ,całkiem możliwe.

U Ciebie jest :

+12V = 8.576

U mnie jest :

+12V = 11.712.

Tak jakby Twój zasilacz nie trzymał napięcia (mogę się mylić) . Tak z ciekawości podaj jaki to model /marka /moc (tabliczka znamionowa na zasilaczu)

Mój zasilacz to Modecom MC 620 Carbon. Może jest za słaby?

Temperatura cały czas spada, teraz jest 45 ogólnie i max 50 na rdzeniach. Jest dobrze :slight_smile: .

Jest dobrze :slight_smile:

W tej kwestii ,niech wypowie się ktoś kto będzie umiał to właściwie zinterpretować .Modecom MC 620 Carbon to ponoć porządny sprzęt ,jak wszystko gra to jest ok :wink:

Dzięki za pomoc Łukash!

Odpalę Starcrafta II i sprawdzę temperatury przy obciążeniu procesora.

Pozdrawiam.

Powinno być git. Napisz jakie były.

75 stopni tuż po wyłączeniu gry. Nie jest chyba źle :).

Jest OK. Przy tej grze mnóstwo obliczeń robi procesor. Nie mniej jednak markowy cooler zamiast box ,to nigdy nie jest zły zakup ,ale to już inna historia zupełnie :wink: .Z cooler’em się nie pali, ale pastę termoprzewodzącą to można było by zmienić (jeżeli tego nie robiłeś) np. na Arctic Silver 5 ,zawsze to ok -5-10°C.

(do 4-7 dni pasta nabiera odpowiednich właściwości termoprzewodzących)