Temperatura procesora

Zainstalowałam program do sprawdzania różnych funkcji komputera;między innymi temperatury.Przy włączeniu kompa jest jakieś 40-43 stopnie,jak trochę pochodzi dostaje powyżej 45 st.i ten program natychmiast wszczyna alarm! poza tym wszystko inne jest o.k,czy to znaczy,że jest za wysoka?może ktoś wie jak wyregulować żeby było dobrze.Sprzęt mam dobry,a procesor 2600 MHz. :? :? :? :!: :!:

  1. Jaki to program?

  2. Jaki procesor (amd czy intel)

Procesor Intel a program Hdd…

Złączono Posta : 06.04.2006 (Czw) 19:45

Program Hddlife 2.8.96

nie ten dział :twisted:

Dopiero od niedawna jestem tu zarejestrowana i trochę zielona,poprawię się… :frowning: :frowning: :frowning:

temperatura procesora w normie, program Hddlife standartowo ma pewnie ustawione aby wszczynał alarm przy 45 stopniach , zmień tą temperature alarmu na około 60 stopni w tym programie , P4 mają troche wysoką temperature pracy , lub zdeinstluj program.

Serdeczne dzięki za radę,trochę spanikowałam…ten program jest ogólnie pożyteczny inie chciałabym się go pozbyć. :hmmm: !!

Ja też się naczytałem że pentiumy to grzałki, a mój na standardowym coolerze po 3 godzinach grania w NFS MW ma ok. 30 stopni :o

Przynajmniej potrafisz przyznac się do błedu.

Przenosze.

45 stopni? ja bym tak chcial… moj procek (celeron 2.5 GB) po 30 minutach wysilku ma okolo 80 stopni :slight_smile:

może jest uszkodzona dioda temoprzewodząca, od której programy odczytują temp. czy komputer sie zawiesza czy sie wyłacza :?: wyczyść cooler :wink:

Właśnie o to chodzi,że poza tym wszystko w kompie chodzi jak marzenie.Komunikuje,że dysk i wszystko inne w normie.Nie zawiesza się nie wyłącza.Pewnie nie ma się czym przejmować,ale może da się to jakoś wyregulować żeby ta temperatura była niższa chociaż o 10 st.? ?? ?? :-k :-k

czyszczenie wiartaka a nstępnie nałorzenie nowej pasty termoprzewodzącej