Temperatura procka 62 stopnie ! Co robić ?!

Pomóżcie mi, mój procek mianowicie Intel Celeron D 310, 2133 Mhz (16x 133) ma temperaturę powyżej 60 stopni [ co robić ?!

Proszę pomóżcie mi …:frowning:

Jeżeli mam podać jeszcze jakieś parametry to napiszcie …

Dziękuję

To temperatura w stresie czy w normalnej pracy?

Kup nowe chłodzenie lub przeczyść stare, nałóż nową pastę termoprzewodzącą.

bądz zdejmij boczą obudowe kompa

No w Evereście pokazuje Cooling Fan : 2.6, a Temp procek : 60 w tej chwili…

Jutro idę po pastę i wszystko przeczyszczę nałożę nową pastę no i zobaczę co będzie. Jak nie pomoże to kupię nowy wentylator i radiator .

PS. Na razie zdejmę obudowę

Z kurzu to możesz dzisiaj przeczyścić jak masz dobrze “ssacy” odkurzacz :mrgreen: :mrgreen:

No właśnie się biorę do roboty :mrgreen:

jak będziesz paste kupował to weź coś pożądnego np. Arctic Silver 5 albo Ceramique dobra cena/jakość

PS. radiator pędzlem dobrze się czyści :slight_smile:

Ja mam firmę komputerową pod moim mieszkaniem u nich pasta to gratisiak

ale jest jej tylko tak na dwa razy i cholercia nie wiem z jakiej to firmy jest ta pasta :stuck_out_tongue:

Jeśli gratisiak to pewnie jakieś badziewie. Ja osobiście korzystam z Zalman STG-1, bardzo dobry(wydajny), łatwo się nakłada, ma pędzelek z zestawie, jedno opakowanie starcza na kilka razy.

Szczerze mówiąc to jak to widze i czytam to tylko się śmieje.

Mam takiego procka jak w podpisie, poprzednio miałem zwykłego zaschniętego sylikona i zmieniłem na AS5 i co? zmieniła się temperatura ale po zmianie napięcia na procku bo jak nic nie robiłem z napięciem to nie było żadnych zmian, według mnie wystarczy taka pasta jaką dają do kompletu i będzie ok :wink:

Nie będę się z tobą spierał, a porównanie złykłego silikonu do zalman stg-1 pozostawię bez komentarza. Jednak wystarczy poszperać w necie ,aby zobaczyć, że ten zalman zbiera pochlebne opinie.

Teraz w większości procesorach dają normalne pasty termoprzewodzące a nie silikony/kleje

Przeczyścić cooler i nałożyć nową paste.

Nie wiem jak u Ciebie ja nie miałem żadnej różnicy a tak po za tym czy warto 15zł wydawać na raptem 2-3 stopnie różnicy i pochwalić się kumplom że mam dobrą paste?

Dobra koniec offtopu

skitles01

Jeśli to nie pomoże co koledzy wcześniej tu już polecali zrobić to proponuje zmienić chłodzenie na takie ciche i w miare wydajne

http://allegro.pl/item266452154_arctic_ … _12db.html

A i zapewniam że dołączone do tego chłodzenia pasta w zupełności starczy

jak za darmo to może przetestować tą paste co mu dadzą (silikon pewnie) i wtedy się zobaczy przecież nic na tym nie straci, chociaż ja bym odżałował te 15zł sam używałem i nadal używam AS5 i jestem zadowolony bo jak miałem boxa i jakąś gównianą pastę to czasami temp. potrafiła mi do 70 dojść a po zmianie więcej jak 60 nie widziałem

Zostawić temat na 1 dzień i jaki syf sie robi! 8)

Ale wracając do wątku to dostałem pastę “TITAN” .

Przeczyściłem wszystko i teraz Temp procka utrzymuje się tak na powyżej 40 stopni… :mrgreen:

I co wy na to???

Brawo :slight_smile:

Wyjaśnisz co to za pasta ?

tu masz opisaną tą pastę, przy okazji masz tam porównanie do innych http://pclab.pl/art24195-6.html