Temperatura procka i płyty głównej

(dudpis) #1

Chciałem zapytać czy te temperatury są normalne ponieważ gdy pogram w Vice City to mi zaczyna przycinać i nie wiem co jest tego winą...

MSI 845 Ultra-C (MS-6566)

256 Mb ddram (333 MHz)

Nvidia Gforce4 MX440

1.7 GHz Intel Celeron

tem. na płycie : po włączeniu kompa : 25 stopni Cel dłuższa praca: 35 stopni Cel

tem. na procu : po włączeniu kompa : 35-38 stopni Cel dłuższa praca: 40-44 stopnie Cel

(Łukasz14) #2

dudpis , taki sprzet to minimum do gry w vice city ;p myślę, że dlatego gierka przycina :slight_smile:

(Angelo_7) #3

Raczej w normie.

Ps. A winna przycinania gry jest ogólnie konfiguracja komp. Zwłaszcza grafa...

(dudpis) #4

Chłopie jakie minimum --.--. Na celeronie 500 Mhz i nvidia rivi tnt2 grałem w vice city. Może nie można to nazwać "grą" ale parę misji zrobiłem. A te temperatury jak?

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 16:40 został dopisany post przez dudpis

Ahaaaaa to dziekuję bardzo. A może jakimś programem podkręcić tą grafe?

(Łukasz14) #5

dudpis , to na tym celeronie i TNT2 miałeś niezły pokaz slajdów :PP

(dudpis) #6

EEE nie było tak źle :D:D:D. To są jakieś programy żeby przynajmniej troszeczkę podkręcić kartę?

(Łukasz14) #7

dudpis , są :stuck_out_tongue: np. power strip ;p ale czy jest sens podkręcać ta grafikę??

(dudpis) #8

Dzięki ;]. Ja chce tylko żeby vicek lepiej chodził. Wiem że z tej karty to za dużo nie wyciągnę :wink:

(Kkorniak) #9

dudpis , tej karty praktycznie nie podkręcisz, a nawet jak podkręcisz to tylko o kilka Mhz - więc różnica będzie praktycznie niezauważalna.

Szkoda zachodu :?

Jak już tak chcesz żeby Ci trochę szybciej chodziła to powyłączaj np. explorera.exe podczas gry, antivirusa i co tam jeszcze masz a podczas grania nie jest potrzebne.

(dudpis) #10

Chciałem zapytać czy do 100 zł kupię jakąś lepszą kartę grafiki niż tą co mam?

(slawex1983) #11

Do tej gry to pamięci masz przede wszystkim za mało. Grafa styka o ile pamięć jest na 128 bitowej pamięci. W opcjach gry WŁĄCZ ogranicznik klatek. Paradoksalnie sprawia, że nie ma tylu nagłych zacięć. Temperatury całkiem dobre.

(dudpis) #12

Dzięki za info w sprawie pamięci i temperatur. Właśnie mam możliwość dokupienia 256 Mb ramu.