Temperatura procka

Mam procesor Intel Pentium IV 3.0 GHz. Mam na nim 82C (sprawdzalem everestem) i obawiam sie, ze przez to wystepuje reset podczas dluzszego grania… Podczas ‘normalnej’ pracy nie resetuje się, a temp. wynosi 65C. Co powinienem zrobić? Załatwić sobie jakieś nowe, lepsze chłodzenie… Czy jak? :?

Też mam taki i w ich naturze jest że sie bardzo grzeją ale u cibie coś jest nie tak bo powinno być z 50C nie obciążony i około 70MAX obciązony.

Oczywiście jeśli amsz oryginalny BOX wentylator.

Sprubuj wyczyścić wentylator.

Kupiles kompa w calosci czy zmieniles procka , wersja BOX ?? czy gołego ?? W box-sie dostajesz odpowiednie chlodzenie do procka ktore teoretycznie powinno wytarczyc ! przy golasie powinienes rozejrzec sie za czyms co utrzyma temp. w przedziale jego pracy . Możliwe ze jak montowales cpu to zle rozlorzyles paste termo !!

Kupowałem kompa w całości. Nie wiem, czy jestem tam oryginalny wentylator, ale chyba tak! Nie zakładałem nic tam sam… Wszystko było już zrobione w slepie, kupowałem go kilka lat temu…

a dopiero teraz ci reseta robi ?? i tak sie grzeje ??

No to może porządna konserwacja kompa na początek.

Wymiana pasty termoprzewodzącej na procku.

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Wymiana coolera,dołożenie wentyli do budy.

chłodzenie box-we dają takie same do celeronów i do P4 i teoretycznie to chłodzenie zastosowane na P4 jest za słabe , tez mam takiego procka i chłodzenie wymieniłem radiator też , i aby nie było za głośno a wydajnie zamontowałem na radiator 12 cm wentylator , teraz mam temperatury na luzie 38 stopni a w stresie nie przekracza 55

Dla PIV dopuszczalna temp. to 68 st., czas na czyszczenie radiatora i być może wymiane wentylatora na wydajniejszy typ.

Tak przy okazji chciałbym (jeśli można) spytac jaka jest optymalna temperatura dla AMD Athlon XP 1800+. :smiley:

BYło już na forum poszukaj…

-> do 50 C w stresie do 60

Ok sorki za monotematyczność 8) 8) ale startuje dopiero tu :slight_smile:

to poszukaj koledze !!

neone : a co mnie to obchodzi że jest nowy ? Na forum było już to obgadywane, wystarczy wpisać w szukajke “temperatura” i już mamy tematy podane jak na dłoni. Wszystko pisze w regulaminie. Podałem odpowiedź więc się nie czepiaj na siłe bo nawet to ci nie wychodzi :confused:

no to zes kolege oklamal bo max to 90 stopni a nie 60 !!

A możecie mi powiedzieć jaki byłby najlepszy wentylator na ten mój procek… (P4) mile widziane linki 8) Czy np. Wentylator PENTAGRAM FREEZONE NX-80 AlCu byłby dobry :?: :slight_smile:

neone : max procesora to 90 stopni, maksymalna (optymalna temperatura) to w stresie do 60 czy 70 stopni już sam nie pamiętam. Pisał o tym JN.[

b]miniuka -> pytał się o optymalną temperature dla procesora a nie maksymalną… innymi słowy znów czepianie ci nie wyszło

Dobra nie wysilajcie się tutaj w tym, kto ma rację, a kto nie… tylko lepiej pomóżcie w mojej sprawie, a dokładniej w tym:

Zależy jaki jest ten P4 :wink: Podaj model jeżeli jest pod Socket 478/LGA775 to podejdzie.

CZy ktoś może mi wyjaśnić, jak zdemontować ten cholerny wiatraczek na procku? :confused: Mam oryginalny z nalepką “Intel”… Nie wiem co zrobić dalej po odchyleniu takich ‘spinaczy’.

I drugie pytanie. Czy jeśli zamontowałbym kilka wentylatorów w obudowie, to czy na płycie głównej jest gdzieś gniazdo żeby były jakoś zasilane?