Temperatura- prośba o rade

Witam.

A wiec mam taka temperaturę przy otwartej obudowie i normalnej pracy komputera.

Mój sprzęt w pudle to:

zasilacz 400W IBOX

Pcosesor Intel Celeron D 3,3 Ghz Prescott

Płyta: Asus P5VDC-X

Grafa: GeForce Galaxy 8600Gts 256Mb

Dysk 80GB Sata II

Monitor Crt 19" Philips Brillance 109P4

temperatura.jpg

Pytanie moje brzmi czy napiecia na zasilaczu sa normalne i czy temp tez jest normalna ?

Zakres napięć wg normy ATX:

A zatem napięcia są tragiczne. Zasilacz kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany. Temperatura może wynikać ze zbyt dużych napięć.

Sprawdź jeszcze raz napięcia, ale w biosie, a najlepiej miernikiem.

PS Tak, czy siak radzę wymienić. IBOX to nie jest dobry wybór.

@ybu(down), dlatego napisałem o biosie, gdyż widać, że odczyty pochodzą z everesta home.

A bateria CMOS 0,14V? (czy to możliwe :o )

Zastosuj się do porad CosikKtosik

http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia

Nie ma co patrzeć na napięcia z programu/BIOSu. Tylko miernik i to nie taki za 20zł.

Dzieki za rady, ehh szkoda, że nie mam miernika na stanie .

Bios:

7a9d6d53ccabefa4.jpg

Temperatura procesora jak na celerona jest całkiem ok choć możesz zmienić pastę termoprzewodzącą ;] polecam taką: http://www.allegro.pl/item441249477_arc … dzaca.html powinno to obniżyć temperaturę o parę stropni ;]

A napięcia zmierz miernikiem ;] choć te z biosu wyglądają już bardziej prawdziwie ;] i są w miarę ok choć linja +12v trochę słaba ;]

Ale linia 5V nadal przekracza normę. Zasilacz może mieć tendencje do przekraczania tego napięcia.

I to jest piękny przykład, dlaczego napięcia mierzy się miernikiem. Everest - 12.77, BIOS - 11.66, czyli praktycznie odwrotne wartości.

Temperatury nie są złe, choć może przydałby się jakiś tani, cichy wentylator do obudowy? Temp. dysku i mobo powinny spaść.

weś też zamknij obudowe bo przez otwarta jest gorszy obieg powietrza tem powinna spaść o jakieś 3*C

To jest stara obudowa nie zamierzam narazie niczego podpinać co moglo by bardziej obciążać ten zasilacz bo nie wiadomo jak długo pociagnie.

Obudowa ta jest bardzo stara z roku 2000. z przodu czyli pod napedami nie ma możliwości zamontowania wiatraka.

Zbieram pieniadze na nowy zasilacz.

Raczej to bedzie Pentagram 500W , albo OCZ wybór dobry ?

OCZ lepszy, cena niewiele większa. Bierz OCZ StealthXStream 500W Rev.2

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.