Temperatura zasilacza

Witam :

Mój wujek posiada komputer o konfigu

AMD athlon 64 2800+ S754

Gigabyte jakaś na VIA 800

768mb ram na DDR 1

ATI radeon 1650pro 256mb ddr2

2 dyski seagete 80gb i 400gb WD

nagrywarka liteon

i zasilacz 350W no name

i mam pewien problem ostatnio obadałem jego temperatury wewnątrz obudowy poniewarz jego wiatraki wyją i to strasznie i zmartwiło mnie bardzo temperatury

procek w spoczynku ma 52 stopnie chipsetu reszta jest w miarę dobra oprócz zasilacz która wynosi uwaga 127 stopni

sprawdzałem te temperatury speed fanem , Everestem , PC Wizardem i w biosie i ogólnie wszystko się zgadza. Ile może ciągnąć taki zasilacz ?? komputer posiada już 4 lata

Noname to mówi za siebie. Wymień mu zasilacz.

Jasne… :roll:

I co to zmieni ? Obniży temperatury ? Zneutralizuje hałas wentylatorów ?

Zacznij od przeczyszczenia coolera z kurzu i zmiany pasty termoprzewodzącej na świeżą.

Pozostałe podzespoły również odkurz.

seba86mu , ma rację. Kondensatory montowane w komputerze mają wytrzymałość 105C, więc ta temperatura jest nierealna.

Z resztą dotknij go i zobacz czy parzy.

parzy i to dość mocno ale jak mam przeczyśćić wentylator w tym zasilaczu skoro wogóle on takich nie posiada :x

Możesz dać fotkę tego zasilacza? Noname-y przecież nie mają pasywnego chłodzenia. Może ktoś pomysłowy wymontował ten wentylator?

To znaczy on ma wentylatorek z tyłu ale nie posiada Tego dużego wentyla co wydobywa ciepło z obudowy

Więc wyczyść ten wentylator.

Ale raczej znacznie nie obniży to temperatury zasilacza. A może ten wentylator w ogóle nie działa ?

Zastanów się jednak nad zmianą zasilacza.

Taki, jak ten: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Za … a_ubt.jpeg ?

Jak tak, to to jest ten wentylator wyciągający powietrze. Kiedyś tylko takie wentylatory były montowane.

Przy okazji sprawdź kondensatory w zasilaczu. W starszych egzemplarzach dość często ulegały uszkodzeniom, a i zobaczysz czy nic się tam nie przypaliło.