Temperatura

Inter Celeron D 326 2533MHz - 50 stopni max

Płyta główna: Assus P5SD1-FM2 - 48 stopni max

Czy to są normalne temperatury?

Witam,

Intele z seri D mają tendencje do mocnego grzania się, dobrze by bylo gdybys podał czy jest to temperatura w stresie czy w idle (bezczynność), wtedy bedzie mozna coś stwierdzic :slight_smile:

a co do płyty głownej, to jesli jest temp mostka połnocnego to jest ona dosc wysoka, moze dodoatkowe chłodzenie,

serdecznie pozdrawiam,

oczywiście, że tak…ja mam na procku 60 stopni i na płycie 44 a wszystko jest w jak najlepszym porządku…pytałem na innych forach i potwierdzili to

Ale sprawdź chłodzenie podzespołów - odkurz coolery,zdejmij bok obudowy na czas upałów - i teraz sprawdź temperatury.

Temperatury sprawdź w biosie.

Nie mam co odkurza bo kompik nowy. Jak sprawdzałem te temperadury było bardzo dorąco, a teraz jeszcze włączyłem na maxa wiatraczek od proca i chłodzi mi do proca do około 40 stopni a płyta ma na maxa 42 więc chyba jest dobrze :mrgreen:

Wie ktoś może z jaką maksymalną temperaturą może pracowa ten procek aby się nie spalił?

Jest dobrze.

Musisz uważać max dla tego procka to 67 stopni.

Nie chce zakładać nowego tematu a mam jeszcze jedno pytanie. W everescie pokazuje mi tylko temperature płyty głównej i jakieś AUX. Co to jest? Na początku myślałem że jest to procesor, ale sprawdziłem na drugim kompie i okazało się, że mam tam temperature procesora i AUX. Wiec co to jest to AUX?

Tyle razy pisałem - odczyt z dodatkowych gniazd na płycie głównej dla wentyli np Sysfan,Pwrfan.

Warunek - wentyl musi być podłączony do tych gniazd na płycie,bios musi go widzieć - odczytywać jego obroty i everest też musi czytać obroty - i nawet jak te warunki są spełnione i tak są nieraz przekłamania w odczycie w pozycji AUX.

Mi się chyba jednak wydaje że jest to temperatura procka, albo jest mierzona gdzies bardzo blisko jego, bo gdy zwiększyłem obroty chłodzenia na procu to tam temperatura spadła. Mam też ustawione aby wiatraczek od proca pracował na pełnych obrotach od 60 stopni i jak patrze w everescie to gdy ta temperatura na AUX osiaga te 60 to włącza się wiatraczek.

Program pokazuje błędne odczyty i pozycja AUX - może być temperaturą CPU.

Temperatury sprawdzaj w biosie.

W prawidłowym odczycie AUX oznacza co pisałem wcześniej.