Temperatury 8800GT i Accelero S1

Czesc. Mam karte Nvidia Geforce 8800GT i zamontowane na niej chlodzenie accelero S1 z pasta termoprzewodzaca Spire 420. Niestety martwią mnie jej temperatury. Oto temperatury przed i po zalozeniu wiatraczka 120mm i 92mm. http://piotrekk3.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1BJQkqWGgAj Co radzicie zrobic aby te temperatury spadly ?? Bo niestety gdy karta sie grzeje to wszystkie wiatraczki zaczynaja zwiekszac obroty i glosniej chodzic. POMOCY !!

Coś mi się tak wydaje że temperatura 60-70 stopni na tą kartę to nie dużo. Geforcy mocno się grzeją.

Jaką masz obudowę?

możliwe ze nałożyłeś za dużo pasty termoprzewodzącej…zadbaj jeszcze o jakiś przewiew w komputerze np. zdejmij boczną blachę od obudowy

Wiem tylko ze to obudowa z Ibox-a. Z dziurkami z boku. z tylu na obudowie mam jeszcze jeden wentylator 92mm. A moze jakas lepsza paste termoprzewodzaca proponujecie kupic ?

Ac silver 5.

Pasty masz nałozyć tyle żeby minimalizowała ubytki między radiatorem i rdzeniem.

Jeśli dasz za dużo skutek będzie odwrotny do zamierzonego.

Czyli wystarczy nalozyc mniej niz ziarnoko grochu?? :slight_smile: Co polecacie jeszcze zeby bylo lepsze chlodzenie w obudowie ?

Mam podobną kartę, czyli Asus Geforce 8800GT. U mnie przy nominalnych parametrach GPU osiąga temperaturę 78 st. C. Wentylator jest oryginalny. Wg. mnie przed zamontowaniem nowego chłodzenia powinieneś sprawdzić jaką temperaturę osiąga przy oryginalnym chłodzeniu, a później porównać z nowym chłodzeniem.

No niestety tego nie zrobilem a znowu oryginala nie chce mi sie montowac.:slight_smile: