Temperatury Czy nie są zbyt wysokie?

Witam!

W mojej obudowie niebyło żadnego wentylatora więc odbudowe miałem otwartą, kupiłem sobie 3 wentylatory AC FAN PRO TC 80x80mm i zamontowałem jeden z przodu jeden z tyłu i jeden zamiast boxowego coolera na procku, zamknąłem bude, i odrazu na temperatury patrze, a tu takie coś w stresie (Call of duty 2 na full detalach)

strescod2zm4.th.jpg

A w spoczynku takie coś:

spoczynekyo2.th.jpg

Cyz te temperatury nie są zbyt za wysokie? Może powinienem wentyl z przodu dać do tylu a na przód kupić 120x120mm? Tylko jaki? aby nie był zbyt drogi ale aby był cichy, ewentualnie wstrzymam się z tym, uzbieram 50zł i kupie chłodzenie osobne na procka a wentyl z procka dam na przód? Co o tym myślicie?

Złączono Posta : 16.04.2007 (Pon) 21:58

Pytam się, bo niektórzy pisali na necie że oni na boxowym coolerze mają w stresie po 40 stopni a w spoczynku po 30-35stopni

53 st raczej normalne jak masz box i pastę termo izolacyjną (czyt boxowoą), lub masz krzywy ihs w Athlonach to czasami się zdarzało.

U mnie komp bez dodatkowych wentyli wszystko boxowe komp zamknięty odpalony od ~14

a6ff921d30054eddm.jpg

dla A64 niebezpieczna od 65 stC

Co masz na tyle?

I co planujesz bo nie łapie, na proca wstaw Arctic Frezzera 64 lepiej to niż kupowanie coraz to większych wentyli.

A dobrze zamontowałeś ??

Pamiętaj że ten z przodu (najlepiej na dole) ma wdmuchiwać powietrze a ten z tyłu (możliwie jak najwyżej) wyciągać

Ze jak to ma być? przedni wentyl mam ustawić na samym dole najniżej jak sie da a ten tylni ma być nawyżej jak sie da?

Myślałem aby wentylator który mam z przodu budy dać go do tyłu a na przód kupić większy 120x120mm, wtedy 3 wentyle by wydmuchiwały powietrze a jedem “wpychał” do środka.

Ale po grze w cod 2 zawuarzyłem że te wentylatorki chyba sobie nie radzą z odprowadzaniem ciepła bo temperatura którą miałem podczas gry utrzymywała się dość długo po jej wyłączeniu.

no chyba tak jak napisał, przedni ma wdmuchwać zimne powietrze a tylni ma odprowadzać ciepłe, jaśniej się nie da. Przetestuj na sucho w którą stronę wieje i ustaw tak na dole, a na górze odwrotnie.