Temperatury + FSB

Komp koleżanki do sprawdzenia i zrobienia formatu.

Mam parę problemów.Proszę zobaczyć temperatury,FSB i podział na partycje,jaki ma i powiedzieć czy jest ok.

Zaraz zabieram się za format i nie wiem czy partycje zdjąć i założyć na nowo,w tym systemową większą np.15 GB?-czy zostawić jak jest,dysk ma 40 GB.

Co to jest temp. Aux?-szukałam w necie i są sprzeczne opinie,więc już sama nie wiem.

Komputer odkurzyłam,radiator też,pasty nie kładłam bo nie mam.

speedfanhh5.th.jpg

Płyta główna:

      Typ procesora Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)

      Nazwa płyty głównej ECS P4S5A/DX+ (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

      Mikroukład płyty głównej SiS 645DX

      Pamięć fizyczna 384 MB (PC133 SDRAM)

      Typ BIOS'u AMI (08/22/02)


  Partycje:

      C: (NTFS) 5004 MB (1706 MB wolne)

      D: (FAT32) 33188 MB (14521 MB wolne)

      Rozmiar całkowity 37.3 GB (15.8 GB wolne)


 Właściwości procesora:

      Producent Intel

      Wersja Intel(R) Pentium(R) 4 Processor

      Częstotliwość zegara zewnętrznego 100 MHz

      Bieżąca częstotliwość taktowania 2000 MHz

      Typ Central Processor

      Wartość napięcia 3.3 V, 2.9 V

      Stan Włączone

      Typ gniazda do rozbudowy Slot 1

      Oznaczenie gniazda Slot-1


 Właściwości procesora:

      Typ procesora Intel Celeron

      Nazwa kodowa Northwood-128

      Seria C1

      Engineering Sample Nie

      CPUID: nazwa procesora Intel(R) Celeron(R) CPU 2.00GHz

      CPUID: nr wydania 00000F27h


    Szybkość procesora:

      Częstotliwość taktowania procesora 1991.70 MHz (oryginalny: 2000 MHz)

      Mnożnik procesora 20.0x

      Procesor FSB 99.59 MHz (oryginalny: 100 MHz)


----[Czujnik]-----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Właściwości czujnika:

      Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)


    Temperatury:

      Płyta główna 23 °C (73 °F)

      Procesor 27 °C (81 °F)

      Aux 75 °C (167 °F)

      SAMSUNG SV4002H 25 °C (77 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 5114 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.49 V

      +2.5 V 3.15 V

      +3.3 V 3.18 V

      +5 V 4.92 V

      +12 V 12.22 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

      VBAT baterii CMOS 3.06 V

      Debug Info F 21 FF FF

      Debug Info T 75 23 27

      Debug Info V 5D C5 C7 B7 BF CD 37 (F7)

Temperatury zrób w stresie. Bo ten procek 27* to nie możlwe… :wink:

AUX to jest dodatkowy czujnik, i pokazuje różne temperatury w różnych komp. Zaleznie od tego gdzie zosatł przyczepiony. Często AUX jest wykorzystywane do pomiaru temperatury w obudowie. Tu chyba coś z nim nie tak (tak też często bywa).

Partycje to już według własnych upodobań.

Temperatura jest godna głębszego wglądu. A partycja? hmmmm… To zależ od użytkownika. Jeśli nie jest zaawnsowanym użytkownikem PC to myśle, że 10-12 GB dla partycji systemowej byloby dobre.

Ok,dzięki za poprzednie odpowiedzi,na “temp w stresie” nie mam czasu,ona pisze pracę dyplomową i pilnie potrzebny sprawny komp.Jak podaje taką niską to chyba się nic nie stanie,potem można sprawdzić.

Mam jednak wątpliwości co do partycji,czy 6 GB to nie za mało na system? A mnożnik jest ok?

Szybkość procesora: 

      Częstotliwość taktowania procesora 1991.70 MHz (oryginalny: 2000 MHz) 

      Mnożnik procesora 20.0x 

      Procesor FSB 99.59 MHz (oryginalny: 100 MHz)

Sorry,że wklejam ponownie, ale czekam na odpowiedź bo już późno a chciałabym niedługo iśc spać :wink:

wcale, że nie, mówisz koleżance, żeby wrzucała wszystko na drugi dysk i 6GB wystarczy.

Mnożnik też jest dobry.

Odpalsz SuperPI 16 mega - około 25 minut na tym sprzęcie. To wcale nie długo. W tym czasie możesz iśc się np. umyć :slight_smile: (chopdź pisze już rano :stuck_out_tongue: )

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zajrzałam dopiero teraz bo “męczyłam” ten nieszczęsny format.Wpadłam na taki pomysł,nie wiem czy jest to możliwe, ale kiedyś czytałam,że mając komp na gwarancji sprzedawca blokuje Bios w ten sposób,że żadne operacje nie są możliwe. Cały czas zastanawia mnie fakt dlaczego w jej Biosie nie można niczego zmienić? Gwarancja dawno sie skończyła. Można sobie wejść i tylko pooglądać. Chciałam zrobić Memtest,mam program ( ISO)wypalony na płytce ale nic z tego bo się nie bootuje,choć w tym wypadku to w Biosie i tak się niczego nie zmienia.Pierwszy raz widzę takiego dziwoląga.Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi odpowiedział dlaczego tak się dzieje i czy jest jakaś możliwość aby to zmienić?

Co do tego “stresu” to poproszę o jakiś konkretny namiar na program,którym mam to zrobić.

co dp stresu - odpal jakas gierka, kilka jakis programow ktore potrzebuja mocy obliczeniowej i juz. zeby sie zagrzał procek, program BurnInTest na 15 minut chyba starczy.

co do biosu to pewnie sa bardziej doswiadczeni ale ja bym zresetowal ustawienia, poczytak powinno byc w skiazce jak to zrobic jesli nie wiesz. szukaj pod haslem CMOS

zwroka CLR_CMOS lub bateria na 30 minut.

Przez przypadek doszłam do sedna sprawy - wchodziłam w tryb awaryjny i podczas wciśnięcia F8 pokazały się opcje bootowania do wyboru…jeszcze się z czymś takim nie spotkałam, ale zawsze przyda się na przyszłośc taka informacja.Niestety książki do płyty nie dostałam i stąd to całe zamieszanie. Programik “do stresu” znalazłam na płytce ale to już jutro bo starczy na dziś. :stuck_out_tongue: