Temperatury karty graficznej

Mam problem, bo kupiłem kartę dźwiękową i ją włożyłem - teraz mam mało (bardzo) miejsca między wentylatorem karty graficznej GTS250 Palit a kartą dźwiękową, przez co w benchmarku 2.0 (czyli duże obciążenie) nagrzewa się do około 85 stopni (przypuszczalnie bez karty dźw. byłoby 60 przy mniejszych obrotach wentylatora). Ma ktoś jakiś pomysł?

Co za karta dźwiękowa? Jaka dokładnie wersja graficznej?

Audigy SB0090, ale w ogóle się nie grzeje. A wersja mówię: GTS250 palit 512 mb. Główną przyczyną jest mała ilość miejsca i się pytam czy ktoś wie co można zrobić?

przełóż karte dźwiękową niżej (w inny slot PCI) jak masz taką możliwość

Co do dźwiękowej to głównie chodziło mi gniazdo i profil karty, a co do grafiki, to jaki ma system chłodzenia (dwuslotowy?).

Słyszysz różnicę między zintegrowaną dźwiękową, a tą osobną? Jakie dokładnie temperatury uzyskuje grafika z i bez karty dźwiękowej pod sobą?

Nie mam możliwości przełożenia do innego slotu

system chłodzenia ma taki, że jest radiator a na nim wentylator a wszystko w takiej obudowie jakby na całą długość karty

http://multimedia.agito.pl/image/700x70 … 2722.2.jpg

Tak różnica jest spora w dźwięku

W CS przy takich samych obrotach z kartą dźwiękową pod sobą ma 55 stopni, a bez karty dźw. ma około 45. Ale np. w Crysisie ma bez karty 60 a z kartą 80. Nie chcę mieć piecyka w środku.

Dodane 20.04.2010 (Wt) 22:26

Starałem się maksymalnie jakoś odciągnąć, powiększyć tą lukę ale się nie dało. Jedyne co mi przyszło na myśl to ustawienie jednego z wentylatorów w obudowie tak (przyklejenie go jakoś) aby wdmuchiwał powietrze w tą lukę, wtedy nie byłoby problemu z tym, że tam jest mały przewiew

No z tego co widzę, to faktycznie będziesz musiał samemu coś kombinować z tym wentylatorem, choć ogólnie masz dobrze wentylowaną budę.

Możesz zastanowić się nad wymianą karty dźwiękowej na jakąś PCI-E i wsadzisz ją wtedy nad grafikę, tyle że to raczej droższa impreza…

Jak ja mam kartę graficzną wsadzaną w slot karty graf. który jest trochę pod prockiem (a między tym jest radiator płyty) i potem dwa sloty pci-e z czego jeden zajmuje karta. Zresztą…:

http://www.egielda.com.pl/images/news/c … d6e25e.JPG

Dodane 20.04.2010 (Wt) 23:05

Ustawiłem i teraz zamiast 70 stopni w WoWie jest 56. No lpeszy rydz niż nic. jutro wyreguluje ten wiatrak w obudowie zeby jak najwiecej tam dmuchal bo dzis juz nie ma czasu

No i nie weszłaby karta dźwiękowa nad grafiką? Ten radiator wystaje?

zgadzam sie, to jest wyjście ale podejrzewam, że taniej by chyba dostał inna płyte główną z innym rozplanowaniem slotów PCI-E bo tutaj wszystko ubite jest :o

Nom. Ale ustawienie wentylatora odpowiednio sobie w miarę radzi :stuck_out_tongue_winking_eye: Bedę kombinował, dzięki za pomoc

Dodane 21.04.2010 (Śr) 14:09

Dobra, jednak nadal się grzeje, nie wiem czemu, ale się grzeje. Jest coś takiego, taka przejściówka, co mi pozwoli zmienić pozycję gniazda pci-e ktore potrzebuje? Tzn. że wkładam wtyczkę tam gdzie sie wklada karte i potem od tej wtyczki idą kabelki to wtyczki pci-e

Nigdy o czymś takim nie słyszałem…

Mógłbyś wykonać test GPU w programie OCCT (powiedzmy 15-30min) z i bez karty dźwiękowej pod spodem?

No mówię Ci - różnica 30 stopni i to widać. W World of Warcraft jest 49 stopni bez karty a z kartą 75

No to jeżeli niewiele daje nakierowanie dodatkowego wiatraka, to nie mam innych pomysłów poza wymianą płyty bądź karty dźwiękowej.

przeniesienie-pci-t392904.html

są takie przejściówki ale niedostępne w polsce :confused: na razie odłożę to kartę do pudła