Temperatury karty graficznej

(soanvig) #1

Mam problem, bo kupiłem kartę dźwiękową i ją włożyłem - teraz mam mało (bardzo) miejsca między wentylatorem karty graficznej GTS250 Palit a kartą dźwiękową, przez co w benchmarku 2.0 (czyli duże obciążenie) nagrzewa się do około 85 stopni (przypuszczalnie bez karty dźw. byłoby 60 przy mniejszych obrotach wentylatora). Ma ktoś jakiś pomysł?

(Adalbert) #2

Co za karta dźwiękowa? Jaka dokładnie wersja graficznej?

(soanvig) #3

Audigy SB0090, ale w ogóle się nie grzeje. A wersja mówię: GTS250 palit 512 mb. Główną przyczyną jest mała ilość miejsca i się pytam czy ktoś wie co można zrobić?

(Szala90) #4

przełóż karte dźwiękową niżej (w inny slot PCI) jak masz taką możliwość

(Adalbert) #5

Co do dźwiękowej to głównie chodziło mi gniazdo i profil karty, a co do grafiki, to jaki ma system chłodzenia (dwuslotowy?).

Słyszysz różnicę między zintegrowaną dźwiękową, a tą osobną? Jakie dokładnie temperatury uzyskuje grafika z i bez karty dźwiękowej pod sobą?

(soanvig) #6

Nie mam możliwości przełożenia do innego slotu

system chłodzenia ma taki, że jest radiator a na nim wentylator a wszystko w takiej obudowie jakby na całą długość karty

http://multimedia.agito.pl/image/700x70 ... 2722.2.jpg

Tak różnica jest spora w dźwięku

W CS przy takich samych obrotach z kartą dźwiękową pod sobą ma 55 stopni, a bez karty dźw. ma około 45. Ale np. w Crysisie ma bez karty 60 a z kartą 80. Nie chcę mieć piecyka w środku.

-- Dodane 20.04.2010 (Wt) 22:26 --

Starałem się maksymalnie jakoś odciągnąć, powiększyć tą lukę ale się nie dało. Jedyne co mi przyszło na myśl to ustawienie jednego z wentylatorów w obudowie tak (przyklejenie go jakoś) aby wdmuchiwał powietrze w tą lukę, wtedy nie byłoby problemu z tym, że tam jest mały przewiew

(Adalbert) #7

No z tego co widzę, to faktycznie będziesz musiał samemu coś kombinować z tym wentylatorem, choć ogólnie masz dobrze wentylowaną budę.

Możesz zastanowić się nad wymianą karty dźwiękowej na jakąś PCI-E i wsadzisz ją wtedy nad grafikę, tyle że to raczej droższa impreza...

(soanvig) #8

Jak ja mam kartę graficzną wsadzaną w slot karty graf. który jest trochę pod prockiem (a między tym jest radiator płyty) i potem dwa sloty pci-e z czego jeden zajmuje karta. Zresztą...:

http://www.egielda.com.pl/images/news/c ... d6e25e.JPG

-- Dodane 20.04.2010 (Wt) 23:05 --

Ustawiłem i teraz zamiast 70 stopni w WoWie jest 56. No lpeszy rydz niż nic. jutro wyreguluje ten wiatrak w obudowie zeby jak najwiecej tam dmuchal bo dzis juz nie ma czasu

(Adalbert) #9

No i nie weszłaby karta dźwiękowa nad grafiką? Ten radiator wystaje?

(Szala90) #10

zgadzam sie, to jest wyjście ale podejrzewam, że taniej by chyba dostał inna płyte główną z innym rozplanowaniem slotów PCI-E bo tutaj wszystko ubite jest :o

(soanvig) #11

Nom. Ale ustawienie wentylatora odpowiednio sobie w miarę radzi :stuck_out_tongue_winking_eye: Bedę kombinował, dzięki za pomoc

-- Dodane 21.04.2010 (Śr) 14:09 --

Dobra, jednak nadal się grzeje, nie wiem czemu, ale się grzeje. Jest coś takiego, taka przejściówka, co mi pozwoli zmienić pozycję gniazda pci-e ktore potrzebuje? Tzn. że wkładam wtyczkę tam gdzie sie wklada karte i potem od tej wtyczki idą kabelki to wtyczki pci-e

(Adalbert) #12

Nigdy o czymś takim nie słyszałem...

Mógłbyś wykonać test GPU w programie OCCT (powiedzmy 15-30min) z i bez karty dźwiękowej pod spodem?

(soanvig) #13

No mówię Ci - różnica 30 stopni i to widać. W World of Warcraft jest 49 stopni bez karty a z kartą 75

(Adalbert) #14

No to jeżeli niewiele daje nakierowanie dodatkowego wiatraka, to nie mam innych pomysłów poza wymianą płyty bądź karty dźwiękowej.

(soanvig) #15

przeniesienie-pci-t392904.html

są takie przejściówki ale niedostępne w polsce :confused: na razie odłożę to kartę do pudła