Temperatury po O/C

Witam! :slight_smile:

Podkręcałem tydzień temu mój sprzęt. Wynik jest taki ze procka wykręciłem 1800@2700mhz a RAM 800@900mhz(pamieci nie najwyższych lotów :stuck_out_tongue: ) Temperatury w spoczynku 50-57’C a przy obciążeniu w moim wypadku przy grach w granicach 59-67’C.Komputer chodzi do tej pory stabilnie. Czy taka temp. jest bezpieczna bo słyszałem że procki DUAL-CORE E2160 mogą działać do 80’C. Pamięci są bezpieczne?? Czy mój sprzęt będzie długo działał przy takich obrotach?? Jeszcze wrzucę trochę screenów z EVERESTA i CPU-Z.

cpuzln4.th.png

czujnikeverestax5.th.png

mobojh4.th.png

procesorow6.th.png

przetaktowywaniesr2.th.png

testcputb8.th.png :smiley:

tego nikt nie jest w stanie określić.

Orthosem przetestowane kilka h ??

w celu optymalizacji temperatur zamontuj z przodu wiatrak wdmuchujący powietrze a z tyłu wydmuchujący.

a jakie masz chłodzenie?

Pewnie jedziesz na boxie

Znajdz ~80zł i kupuj AC Freezer 7pro i do tego paste AS 5 i temp ci spadną o kilka/kilkadziesiąt stopni

Boxowe chłodzenie :slight_smile: . Posiadam płyte ASUS P5B i mam opcje kontroli obrotow coolera. Są opcje silent, optimal oraz performance. Ja mam na performance. :slight_smile:

Ja też mam ten procesor podkręcony do 2,66GHZ i na boksowym chłodzeniu w spoczynku jest najwyżej 32st po 3 godzinach w othosie jest najwyzej 45-47 st i to na Asrocku (więc na pewno masz lepszą płytę do o/c) wiec cos jest nie tak. Sprawdz temperatury w biosie bo everest i te inne programy czasem zakłamują temperaturę.Pozdrawiam.Ps chłodzenie mam boxowe.

:o To widzę że masz świetną temperaturę. W biosie też mi pokazuje tak samo. :frowning: . Ziom1983, jakie masz napięcie ustawione?? Może mam za duże V. W biosie mam ustawione żeby mi napięcie ustawiało automatycznie.

ja tez mam automatyczne włączone bo w mojej marnej płycie nie ma nawet opcji zmiany napiecia ale standardowo to jest cos około 1,325V.Z tego co wiem to te procki można na boxowym chłodzeniu bez zmiany napięcia podkręcac bezpiecznie tak w granicach 2,7-2,9GHz a przy lepszym chłodzeniu i zmianie napięcia nawet do 3,2GHz.