Temperatury podzespołów - proszę o sprawdzenie

Witam,

Mam wątpliwości co do temperatur podzespołów. Piszę ponieważ zawiesił się Crysis, a zaraz po tym nastąpiło ponowne uruchomienie komputera :slight_smile:

Podane na zdjęciu niżej pochodzą z programu Everest.

t_030687400verest.jpg

Czy coś jest nie tak?

Kartę graficzną masz z chłodzeniem pasywnym i jeśli temp. 70 st. mierzyłeś w pod obciążeniem to temp. jest w normie jesli nie to trochę zbyt wysoko, ale nie tragicznie - pozostałe wartości są OK. Warto poprawić sobie chłodzenie w obudowie np. poprzez dodanie dodatkowego wentylatora wydmuchującego.

Wentylację popraw - to zawsze jest wskazane. Przegrzewać mogą Ci sie również inne elementy kompa (np. mobo). Może pada Ci zasiłka lub pamiątki nie wyrabiają? Jeśli masz coś przetaktowane to wróć do parametrów nominalnych. Albo po prostu winda woła o reinstalkę…:mrgreen:

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 12:19

Do takich gier lepiej używać grafy dwuslotowej z wydmuchem ciepłego powietrza poza budę.:mrgreen:

Nic nie kombinowałem z przetaktowywaniem. Chce trochę podkręcić procesor, ale jeszcze nie wiem jak zrobić to najlepiej :slight_smile:

Wentylator do obudowy kupuje za parę dni więc dobrze będzie.

Co do zasiłki to chyba nie jej wina, prędzej pamiątki.

Może nam napisz jaki to jest ten zasilacz ??, wina zasilacza też to może być, pamięć ram sprawdź memtestem.

Chieftec 450W.

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 13:04

jakie chłodzenie ma ta karta ?? aktywne czy pasywne ??

Pasywne.

A zasilacz tak jak napisał technik_elektro.

No tak nie doczytałem, to trzeba go sprawdzić miernikiem pod obciążeniem czy dobrze trzyma napięcia http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Zasilacz jest dobry ale mogła się trafić wadliwa sztuka.

to są niepotrzebne koszty.

na jakim systemie pracujesz ?? jak często owy crysis się zawiesza ?? to jest demo crysisa czy pełna wersja ?? sterowniki zaktualizowane do najnowszych ??

Potrzebny jest miernik, trafiają się wadliwe chiefteci które źle podają napięcia ale jak się o tym nie wie to tak jest.

System Windows XP PRO SP2 (zaktualizowany).

Crysys zawiesił się w ciągu około 6 dni (codziennego grania) 4 razy, przy czym pierwsze trzy po parunastu sekundach ustępowały i mogłem powrócić do gry.

Gra - pełna wersja.

Sterowniki - zaktualizowane.

na twoją wiedzy bym się nie powoływał.

jeżeli są wątpliwości iż zasilacz nie działa to serwis gwarancyjny.

przy nie sprawnym zasilaczu komputer zawiesza się lub resetuje.

czy crysis to jedyna gra która sprawia problemy ?? jeśli gra nagle zwalnia po czym płynność jej powraca to może to być znak przegrzewania się karty. zainstaluj atitool i zaniż taktowania na rdzeniu i pamięciach na czas testów o 50Mhz na rdzeniu i 100-200Mhz na pamięciach karty.

A nie wiecie czy karty z pasywnym chłodzeniem mają to do siebie, że “podpiskują” (nisko-tonowo). Gry włączam jakiekolwiek gry, chociaż by np ten Crysis lub F.E.A.R. to z wnętrza komputera słychać właśnie takie “piszczenie”. Tyle że F.E.A.R. sie nie wiesza tak jakoś strasznie.

Co do narzędzia atitool - jak wykonam test dam znać jak rezultaty.

Sprawdź też czy nie ma już poprawek do gierki…

jesteś pewien, że to karta a nie cewki z sekcji zasilania procesora ??

A cewki z sekcji zasilania procesora tak piszczą np gdy na stronie www pojawiają się duże ruchome reklamy, itd?

Jestem prawie przekonany, że to coś z kartą, bo gdy na ekranie nie ma ruchu kolorowych, dużych elementów dźwięku nie słuchać.

włącz jakiś film DIVX-owy i zacznij przesuwać pasek czasu - piszczy ??

możliwe nie słyszę tego :P.

Tak - piszczy, ale o wiele ciszej i płynniej. Może z tego obrazu coś wyciągniecie?

t_028711500ocgraf.JPG

sekcja zasilania procesora ;-), nie spotkałem się z piszczącymi kartami graficznymi. nic poważnego.

Sprawdź temperaturę karty programem nVidii nTune. Zamontuj na grafię PORZĄDNE chłodzenie m.i.n:

http://allegro.pl/item275379434_pentagr … ys24h.html

Mam go na grafie i obecne w spoczynku 34*C, podczas gry w NFS: PRO STREET 40*C max. (pomiary o temp. są prawdziwe ponieważ posiadam panel z czujnikami temperatury :))

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 16:07

Wiatrak chodzi na 7V.