Temperatury podzespołów w idle

Witam, chciałbym się was poradzić w sprawie temperatur mojej karty graficznej i procesora w idle.

Moja specyfikacja to:

Procesor - Intel core i5 2320

Karta graficzna - MSI Radeon hd 6850

RAM - 8 GB DDR3

Zasilacz - MODE COM CARBON MC 530W

Płyta główna - Gigabyte GA-H61MA-D3V

Zauważyłem dziwne zjawisko w sprawie temperatury w idle przy mojej karcie graficznej. Mianowicie temperatura w idle wynosi na niej średnio 53 stopnie ( pomiary z MSI afterburner ), ale gdy odpale ustawienia od MSI afterburnera temperatura o dziwo spada do średniej 40 stopni , nie wiem co powoduje taką różnicę i chciałbym żeby ten drugi wynik cały czas się utrzymywał w idle. Pokażę to na screenach:

-Okno z ustawieniami włączone Screen

-Okno z ustawieniami wyłączone Screen

W stressie już to akurat żadnej różnicy nie robi czy okno z ustawieniami jest włączone czy nie, temperatura jest taka sama.

I chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy takie temperatury na procesorze w idle też są odpowiednie i zastanawia mnie czemu użycie procesora jest dość wysokie przy takiej małej ilości procesów…

Screen

Masz zainstalowane najnowsze stery do karty graficznej?

Chcący lub niechcący zmieniłeś prędkość obrotową wiatraka. Dlatego gdy uruchamiasz MSI Afterburner ładują się wcześniej zapisane ustawienia, wiatrak przyspiesza i karta staje się chłodniejsza. Po prostu nie zamykaj programu tylko go zminimalizuj.

@Bobej Polecam jeszcze raz przeczytać to co napisałem. Program MSI Afterburner u mnie jest cały czas zminimalizowany i uruchamia się od razu po uruchomieniu komputera, a temperatura się zmniejsza tylko wtedy gdy wchodzę w właściwości owego programu i gdy okno właściwości zamykam temperatura znów wzrasta.

@Qba_ Mam wersję 13.1 , najnowsza widziałem , że jest beta 13.2 .

To ustaw sobie ręcznie jakie mają być obroty wiatraka przy konkretnych temperaturach i po problemie.

Nie takiego rozwiązania szukałem :stuck_out_tongue: