Temperatury podzespołów w idle

(Migu4) #1

Witam, chciałbym się was poradzić w sprawie temperatur mojej karty graficznej i procesora w idle.

Moja specyfikacja to:

Procesor - Intel core i5 2320

Karta graficzna - MSI Radeon hd 6850

RAM - 8 GB DDR3

Zasilacz - MODE COM CARBON MC 530W

Płyta główna - Gigabyte GA-H61MA-D3V

Zauważyłem dziwne zjawisko w sprawie temperatury w idle przy mojej karcie graficznej. Mianowicie temperatura w idle wynosi na niej średnio 53 stopnie ( pomiary z MSI afterburner ), ale gdy odpale ustawienia od MSI afterburnera temperatura o dziwo spada do średniej 40 stopni , nie wiem co powoduje taką różnicę i chciałbym żeby ten drugi wynik cały czas się utrzymywał w idle. Pokażę to na screenach:

-Okno z ustawieniami włączone Screen

-Okno z ustawieniami wyłączone Screen

W stressie już to akurat żadnej różnicy nie robi czy okno z ustawieniami jest włączone czy nie, temperatura jest taka sama.

I chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy takie temperatury na procesorze w idle też są odpowiednie i zastanawia mnie czemu użycie procesora jest dość wysokie przy takiej małej ilości procesów...

Screen

(Qba_) #2

Masz zainstalowane najnowsze stery do karty graficznej?

(Bobej) #3

Chcący lub niechcący zmieniłeś prędkość obrotową wiatraka. Dlatego gdy uruchamiasz MSI Afterburner ładują się wcześniej zapisane ustawienia, wiatrak przyspiesza i karta staje się chłodniejsza. Po prostu nie zamykaj programu tylko go zminimalizuj.

(Migu4) #4

@Bobej Polecam jeszcze raz przeczytać to co napisałem. Program MSI Afterburner u mnie jest cały czas zminimalizowany i uruchamia się od razu po uruchomieniu komputera, a temperatura się zmniejsza tylko wtedy gdy wchodzę w właściwości owego programu i gdy okno właściwości zamykam temperatura znów wzrasta.

@Qba_ Mam wersję 13.1 , najnowsza widziałem , że jest beta 13.2 .

(Bobej) #5

To ustaw sobie ręcznie jakie mają być obroty wiatraka przy konkretnych temperaturach i po problemie.

(Migu4) #6

Nie takiego rozwiązania szukałem :stuck_out_tongue: