Temperatury podzespołów

chcial bym wiedziec czy wszystkie temperatury moich częsci z kompa są w normie:

płyta główna ECS Asterope2 : 35’C

procesor pentium4d 2,66mhz x2 : 36’C

Dysk twardy 200GB Sata : 30’C

Karta graficzna Geforce 8500 GT 512mb: 37’C ( po ręcznej przerubce chlodzenia :stuck_out_tongue: )

Temperatura wewnącz obudowy : 23’C


czy te winiki są dobre??

dzięki za diagnoze

Rewelacyjne, bez ściemniania.

-skąd te obawy i pytania ?

-wg mnie to temperatury u ciebie wskazują na wiosenno-jesienną aurę komputerową :lol:

mój procek ma 4 rdzenie i temperaturę 45 stopni w stresie nawet 80 ale limit jest do 100 wiec sie nie martwię.karta ma podobnie a dysk grzeje się ale komp chodzi cicho,rewelacyjnie i nic się nie dzieje

czy te temp. masz w stresie czy idll?

jak przy obciążeniu to spox :smiley:

w stanie odpoczynku i relaksu :slight_smile:

zara dam mu wicisk i podam wyniki

**EDIT**

w miedzy czasie chcial bym sie zapytac o innego kompa czy dobre temperatury:

w stanie relaksu:

dysk 120GB: 37’C

Dysk 160GB: 42’C

Grafika Geforce 8500GT 1GB: 52’C

Procesor inter celeron 2.50 MHz : 31’C

Plyta główna: 43’C

W stresie:

Dysk 120GB: 37’c

Dysk 160GB: 42’c

Grafa: 52’c

Procek: 41’c

plyta główna: 46’c

To są dobre parametry??

zara podam wynika dla mojego kompa :slight_smile:

Twardziel OK ale u mnie w zamknietej obudowie ze Scythe ma 38 w stresie, ale niebezpieczna temp. dla twardziela sie robi od 50st.

grafika w normie i procek też

ale płyta główna hmm coś wysoka ta temp. przy obciążeniu spróbuj dotknąć radiatorów chipsetu jak parzą puść jakiś wentylator na nie może być jakiś wolnoobrotowy 12 cm schłodzi przy okazji RAMy,

przy okazji zmień pastę na radiatorach chipsetu zdaje się że ta fabrycznie nałożona już słabo się spisuje :wink:

wczoraj zalozymen na tego 2-go kompa nowy radiator na plyte główną i wymienilem tam paste i na procesorze…

a to wyniki dla mojego kompa w stresie:

Dysk: 30’c

grafika:39’c

plyta główna:41’c

procek:42’c

Puść na te Chipset-y wentylator nawet jakiś cichy wolnoobrotowy może zbić ci temp. poniżej 40st.

A jakiej pasty użyłeś zwykłej silikonowej? Jak tak użyj Zalmana ZM-STG1 jest bardzo bezpieczna w użyciu i nie ma obawy że zrobisz gdzieś przypadkiem zwarcia i już potaniała do 21 zł :lol: