Temperatury podzespołów

Witam.

Chcę się upewnić czy temp. w moim kompie są ok.

Grafika = 41 stopni C.

Dysk = 33 stopni C.

Procesor = 54 stopni C.

Mobo = 36 stopni C.

Temperatury zmieżone podczas uruchomienia internetu, radia, GG, everesta i paru innych mniej lub bardziej potrzebnych aplikacji.

Konfig kompa w podpisie.

Pozdrawiam

Procesor trochę ciepły, reszta jest OK.

Sprawdź jeszcze pod obciążeniem.

Pod obciążeniem procesor max 61-62 stopni C. (gra Crysis) Więcej nie rośnie.

A pozwólcie, że podczepię się pod temat z moim pytaniem :slight_smile: W everest’cie, by sprawdzić rzeczywistą temperaturę procesora muszę zwrócić uwagę na czujnik procesora, czy rdzenia? Która jest ważniejsza i jakie są różnice między nimi? Aktualnie mam temperaturę obydwu rdzeni na 44 stopniach, a procesora na 27, jakie są max. granice tych temperatur?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i jeszcze raz sorki za podczepkę :stuck_out_tongue:

monka_aloha , można przeżyć, nie jest źle.

Ramen , jedna i druga jest ważna. Temperatura rdzenia jest wyższa, o mierzona na rdzeniu (w środku),

Temperatura maksymalna zależy od procesora.

Zapomniałem dodać, że procek to E5200 :slight_smile: tak więc jakie są na nim temperatury maksymalne?

No podobno ten co ja mam Pentium Dual-Core to ‘‘piekarniki’’ więc się nie mam co dziwić :stuck_out_tongue: Prawda? :slight_smile:

Dual-Core “Exxx”? to jest tak samo chłodny procesor jak Core2Duo

Może Ty masz Pentium D, wtedy to masz piekarnik :slight_smile:

monka_aloha , w podpisie podałeś w linku Pentium D 925, a ten troszkę się grzeje.

Ramen , temperatura Twojego procesora jest dobra. 60C uznałbym za za dużo.

Tak tak sorki Pentium D (ale to chyba się czyta Pentium Dual-Core?? :P) no myślałem :stuck_out_tongue:

monka_aloha , chyba nie.