Temperatury procesora Phenom II X2 555 - pytanie

Mam pytanie co do temperatur. Mam tego procka który jest w tytułe + chłodzenie Scythe Shurkien rev. B. Nie nakładałem żadnej pasty termoprzewodzącej bo troszkę się boje bawić z takimi rzeczami :stuck_out_tongue: znając moje szczęście pewnie by coś nie tak poszło no ale jeśli będzie trzeba to kupie tą paste. Więc tak czytam na innych forach jakie ludzie mają temperatury tego procka no i tu np. http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=186204 podkręcony do 3,7 GHz w idle ma 25 stopni około w stresie 34. Mój bez podkręcania ( nie bawie się w podkręcanie ) w speedfanie pokazuje na CPU teraz np. po włączeniu kompa + włączona przeglądarka + gg ma 44 stopni a jak już odpale jakąś grę to dochodzi do 52 na CPU, kiedyś doszło nawet do 61 przy kilkugodzinnej grze no ale też było dosyć ciepło w pokoju. No i pytanie czy na tym chłodzeniu te temperatury są ok ? Czy może procek jest jakiś trafiony i oddać do sklepu

Masz odpowiedz dla czego masz takie temperatury :?

Masz filmik (jeden z wielu) jak nałożyć pastę:

Człowieku, zakładaj tą pastę :S Wszędzie masz napisane nawet w instrukcji żeby zakładać, ma być nie grubiej na procesorze niż 1mm wtedy przykręcasz chłodzenie.

Tutaj możesz sprawdzić sobie maksymalne temperatury dla twojego procka [akapit “Electrical/Thermal parameters”]. Twoje temperatury mieszczą się w tym wyniku, ale tak jak ci poprzednicy napisali pasta musi być.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi ! Jak myślicie ta będzie ok ? http://allegro.pl/arctic-silver-5-najle … 53543.html szukam tak do 20-22 zł z wysyłką.

Będzie ok.

A i mam jeszcze jedno pytanie może trochę głupie no ale nie miałem wczesniej stacjonarnego tylko laptopy i nie wiem do końca jak powinno wszystko prawidłowo być:P Otóż http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0111/asroc … 10d38c.jpg cooler przy montażu troszkę zachacza o ten radiatorek, po montażu już jest wszystko ok tylko ten radiator ogólnie się porusza tzn. można go delikatnie poruszyć jest on zamontowany na takich plastikowo-gumowych kołkach. Tak to powinno być, czy on powinien być sztywno bo od kąd pamiętam można go było poruszyć ( w sumie jak by był sztywny to nie mógłbym zamontować chłodzenia )

Jeśli nie jest pod kątem to jest w porządku.

Wszystko jest mocno przymocowane, tylko po prostu trochę się zaniepokoiłem bo, można go poruszyć lekko na boki. Ale jeśli to jest normalka to ok :). Dzięki za pomoc pasta już zamówiona.