Temperatury procesora po zmianie pasty


(Lamerq2) #1

Witam, dzisiaj zmieniłem płytę główną, kupiłem pastę Revoltec Cooling Thermal Grease, zaaplikowałem paste po ówczesnym oczyszczeniu radiatora i procesora, i mam dziwne temperatury, na początku było od razu 52*C i szło w górę, w UEFI teraz jest idle 17*c, a gdy poruszę myszką zaraz 25,35,45 i tak przeskakuje co sekundę, Płyta główna ASrock 970 Extreme3 R2.0 Pozdrawiam.


(ADR1991) #2

Pokaż odczyt temperatur. Instrukcja: http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-temperatur-t283001/


(rgabrysiak) #3

Lamerq2 przypomnij sobie co to są znaki interpunkcyjne, a następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , popraw co należy.


(Lamerq2) #4

dodaję IDLE


(CrisPL) #5

A możesz podać z tego? http://www.hwinfo.com/

Przy włączaniu sensors-only.


(Lamerq2) #6

8z1uo4.jpg

144cn74.jpg


(CrisPL) #7

37 stopni w idle, 66 masz w stresie trochę za dużo.


(Lamerq2) #8

dlatego się pytam, jak pogram chwlę w np GTA IV to komputer chodzi jak odkurzacz i 70*C, u kolegi też zmieniałem i czyściłem wszystko dokładnie to komputer się wyłącza po 5min :confused: i muli niemiłosiernie


(CrisPL) #9

Ja bym na twoim miejscu włożył wydajniejsze chłodzenie i pastę pokroju zalman stg2. Jak ja przy pełnym słońcu na wieżowym Fera Pro w BF3 mam coś 55 stopni to co dopiero na boxie.


(Lamerq2) #10

tylko wcześniej na boxowym nie mogłem wyciągnąć 60*C a teraz w prime95 po 10 minutach 78-79*C przy otwartej obudowie :confused:


(Niewiadowski) #11

Na pewno dobrze nałożyłeś tą pastę skoro po jej wymianie u Ciebie i u kumpla sytuacja wygląda podobnie?

Możesz cyknąć fotkę jak to wygląda?

 

 

BOXowe też miałeś w takich temp. jak panują od kilku dni?


(Lamerq2) #12

sprawdzałem jakąś godzinę temu i nakładałem jeszcze raz, procesor był przykryty pastą jak gdy zdejmowałem cooler pierwszy raz czyli była cienka warstwa pasty na procku i troszkę zostało na radiatorze, na boxowym wcześniej 60*C to było ostateczne maximum większych nie uzyskałem