Temperatury w biosie

jak powinna byc temperatura dla ,PCU Temperature, a jaka dla ,System Temperature, ??? w biosie od XP

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak “BIOS od XP”. Podaj resztę konfiguracji komputerka. Generalnie nie powinno się przekraczać granicy 45 stopni.

Jaki procesor?

PCu temperature wynosi u mnie 50C a system temperature 35C

procesor 1,70GHz intel celeron

geforce 4 mx

256 ram cos jeszcze

Swojego czasu na moim starym kompie miałem tak zasmażonego wiatraka na procku, że temperatura dochodziła na nim do 85 stopni :twisted:

A ja się dziwiłem czemu mi się wiesza komp :wink: I gdyby nie zasilacz, to do tej pory by komp chodził :slight_smile: A płyta to była ECS k7s5a :slight_smile: A więc bardzo znana mobo :slight_smile: Po wyczyszczeniu nadal sprawowała się dobrze, dopóki zasilacz nie zaczął nawalać i od jakiś 3 miesięcy robił mi dość częste zrzuty :confused:

To tak poza tematem, jako ciekawostka :wink: :smiley: :mrgreen:

No to temperatrua nie jest taka wysoka. Wyczyśc kompa w środku, możesz otworzyć bok obudowy.

Złączono Posta : 01.12.2006 (Pią) 22:11

A temperatura w stresie czy w Idle?

McDracullo czy ja wiem czy otwarcie kompa pomaga? Wg mnie wręcz jest na odwrót gdyż powietrze rozchodzi się we wszystkich kierunkach a nie ku wylotowy z tyłu, tak samo jest więcej kurzu wtedy w kompie.

Rozchodzi się we wszytskich kierunkach a co za tym idzie szybciej uchodzi z jednostki. Wlej wode do butelki i zrób dwa otwory

jeden mniejszy a drugi więskzy - przez który szybciej wyleci woda?

Wyjątkiem rozwiązania (jakże trudnego i skomplikowanego :stuck_out_tongue: ) z rozebraniem obudowy jest posiadanie knału powitrznego odprowadzajacego ciepło z procesora bezpoiśrendiu za obudowe.

Dobrze chłodzone obudowy też zachwują się troche inaczej. Gdy ma się dwa wiatraki (tj jeden góra z tyłu wyciagą, drugi dół przód wdmuchuje) to temperatury najczęsciej lepsze są podczas skręconej obudowy.

No cóż, coś za coś

a pomoga wnetylatory jak tak to gdzie najlepiej go umiescic??

Jeden z tyłu u góry (tuż pod zasilaczem), drugi na dole z przodu (pod cd i dyskami jest kieszeń.

jeszcze takie pytanko ile mnie wyniąsa te wentylatory i jakiej wielkosci maja byc czy sa jakies okreslone rozmiary??

dodaje aktualne temperatury

Pole Wartość

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Pole Wartość

Procesor 47 °C (117 °F)

Pole Wartość

Seagate ST380011A 36 °C (97 °F)

Temperature

System:34C/93F

Cpu:45C/113F

Mam dobre czy zle chłodzenie mam problem bo komputer jest 5 cm od kaloryfera (wzdłuż).

Powiedzcie co o tym sądzicie bo bawiłem się w Biosie tzn. podkręcalem procka mało co go nie zepsułem i czy to jest winą tej zabawy taka temperatura lub kaloryfer??

Dzięki