Temperatury w PC

Elo interesuje mnie jakie są szczytowe temperatury najważniejszych urządzeń w PC (czyli takie w których sprzęt może sie spalić/zepsuć/wyłaczyć)

Na przykład weźmy pod lupę ten oto sprzęt: (wszystko ma orginalne coolery itp)

-Gigabyte GA-P35-DS3L

-C2D E7200

-Seagate 160 GB

-Geforce 9600 GT (np firmy Gigabyte)

około ile stopni może wyciągnąc ten sprzet ba ja wogule sie nie znam a chce zakupić taki sprzęt:P (narazie mam płyte głowną bo składam PC)

i drugie pytanie coo nalezalo by dokupić (jakie coolery) do tego sprzętu:P (tanie a dobre):smiley:

pozdro marcin

W spoczynku powinny zejść poniżej 40 (lub utrzymywać się na 40).

W stresie karta +10,płyta też,dysk też, proc 5-7.

To moje oceny :stuck_out_tongue: poczekaj na inne od innych userów

max temperatura nie powinna przekraczać około 60 stopni a w spoczynku to już różnie im mniej tym lepiej nie ma jakiejś granicy w tym

Co do dysku, to ja uważam, że w idle jego temperatura powinna wynosić do 40C, w stresie nie więcej jak 50C.

A szczytowe (dla mnie najgorsze dopuszczalne, których bym nie radził przekraczać):

procesor,: 60,

dysk, płyta: 55;

karta graficzna: 80.

Karta graf 80? :x (ja mam od MSI)

U mnie pod Crysisem/FarCry 2 jest 61 max

takie małe:D? myślałem ze np procesor wyciągnie troche więcej niż 60 C… ogólnie myślałem ze ten osprzet potrafi troche większe temp wytrzymać… ale spox:P jak tak mówicie:P a jakie radzicie kupić coolery? noi do czego:D? (bede w kompie podkręcał co sie da:P i zalezy mi na dobrym a tanim chłodzeniu)

Sorki że sie podepnę ale chodzi mi o to samo co autorowi.

Ile stopni w idle powinien wynosić ten sprzęt?

Intel Core Duo E5200 (Procesor:~31stopni, każdy rdzeń: ~40stopni)

MSI P45 Neo3-FR (~37stopni [na tym dolnym radiatorze połowe go zasłania karta graficzna])

HD4850 512MB Palit Sonic (~48stopni)

Maxtor 6G160P0 (~40stopni)

Tak mi pokazuje Everest. Czy to dobre temperatury? Podkreślę że grafa ma chłodzenie Sonic.

Pytam się ponieważ mam w domu wiatrak od starego zasilacza (80x80) i chciałbym go podłączyć styłu obudowy, oraz kupić większy wentylator (120x120) i przykręcić go na bocznej ścianie na wysokości k. graficznej (tylko nie wiem czy miałby on wsysać czy wysysać powietrze z obudowy).

Pozdrawiam! :slight_smile: