Temperatury z EVERESTA

Moje średie temperatury w tym prograime to : Procesor (Intel Pentium 4 2.4 GHz /512 k/533 MHz S 478 -47 stopni , Aux 31 stopni , Dysk Twardy Seagate Barracuda 80 GB ATA100 7200rpm 45 stopni . Czy te temperatury są poprawne ??

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=36532

W normie. :slight_smile:

dysk ma za wysoka temp powinien miec ponizej 45 stopni

a najlepiej ponizej 40 inaczej skracasz radykalnie jego zywotnosc czy kondycje

daj jakis nawiew wentyl 80mm i chyba go nietrzymasz w kieszeni dla dyskow 7200 RPM to morderstwo na dluzsza mete

Procek ujdzie jesli niebedziesz podkrecal

inaczej chlodzenie CPU do wymiany - wentylacje budy poprawic mozesz

teraz wywiew z tylu lub nawiew z boku dac

czy jest mozliwe aby procek mial temperature 86 stopni? Mam durona 900. jakim jescze programem oprocz everesta mozna sprawdzic temperature? oczywiscie musi byc pl. Jakim programem przyspieszyc dzialanie wiatrakow?

Poczytaj moje linki.

Zdejmij cooler,wyczyść go z kurzu,zmień pastę termoprzewodzącą między CPU a coolerem.

Sprawdź temperaturę w biosie lub termometr z czujnikiem i pomiar bezpośrednio na coolerze procka.

Jak dalej temperatura za wysoka wymiana pasty i coolera na mocniejszy - sprawdź temperaturę w budzie może za wysoka.

Czy normalne jest to że jak podkręcam moją grafe w ati tray toolu to temperatura procka podnosi się do około 62 stopni?? w ciągu kilku sekund przecież tylko karta powinna się grzać a podkręcałem GPU i ale gdy wyłączyłem atitraytoola to temperatura spada robiłem tom operacje pare minut temu teraz mam znowu 47 stopni .

Oczywiście, że normalne, tylko nie wiem czy w takiej skali zjawiska. Przecież przy podkręconej karcie graficznej wewnątrz jednostki centralnej robi się cieplej… I to ciepło dokucza wszystkim komponentom.

a teraz chciałbym zadać pytanie podobnej kategorii Ja wam kiedyś napisałem że mam grafe od Szafirka a mam od Gigabyta przepraszam bardzo :oops: jak moge sprawdzić temperature grafiki wiem że gigabyte ma tak om opcje i wiem też że szafirek takiej opcji nie ma, zainstalowałem program V-Tuner2 w którym da się sprawdzić temperature ale niewiem gdzie to jest HELP