Temperatury z EVERESTA

(Medalforo) #1

Moje średie temperatury w tym prograime to : Procesor (Intel Pentium 4 2.4 GHz /512 k/533 MHz S 478 -47 stopni , Aux 31 stopni , Dysk Twardy Seagate Barracuda 80 GB ATA100 7200rpm 45 stopni . Czy te temperatury są poprawne ??

(JNJN) #2

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5&start=15

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=36532

(lazikar) #3

W normie. :slight_smile:

(Czornyaa) #4

dysk ma za wysoka temp powinien miec ponizej 45 stopni

a najlepiej ponizej 40 inaczej skracasz radykalnie jego zywotnosc czy kondycje

daj jakis nawiew wentyl 80mm i chyba go nietrzymasz w kieszeni dla dyskow 7200 RPM to morderstwo na dluzsza mete

Procek ujdzie jesli niebedziesz podkrecal

inaczej chlodzenie CPU do wymiany - wentylacje budy poprawic mozesz

teraz wywiew z tylu lub nawiew z boku dac

(Ozzi91) #5

czy jest mozliwe aby procek mial temperature 86 stopni? Mam durona 900. jakim jescze programem oprocz everesta mozna sprawdzic temperature? oczywiscie musi byc pl. Jakim programem przyspieszyc dzialanie wiatrakow?

(JNJN) #6

Poczytaj moje linki.

Zdejmij cooler,wyczyść go z kurzu,zmień pastę termoprzewodzącą między CPU a coolerem.

Sprawdź temperaturę w biosie lub termometr z czujnikiem i pomiar bezpośrednio na coolerze procka.

Jak dalej temperatura za wysoka wymiana pasty i coolera na mocniejszy - sprawdź temperaturę w budzie może za wysoka.

(Medalforo) #7

Czy normalne jest to że jak podkręcam moją grafe w ati tray toolu to temperatura procka podnosi się do około 62 stopni?? w ciągu kilku sekund przecież tylko karta powinna się grzać a podkręcałem GPU i ale gdy wyłączyłem atitraytoola to temperatura spada robiłem tom operacje pare minut temu teraz mam znowu 47 stopni .

(system) #8

Oczywiście, że normalne, tylko nie wiem czy w takiej skali zjawiska. Przecież przy podkręconej karcie graficznej wewnątrz jednostki centralnej robi się cieplej... I to ciepło dokucza wszystkim komponentom.

(Medalforo) #9

a teraz chciałbym zadać pytanie podobnej kategorii Ja wam kiedyś napisałem że mam grafe od Szafirka a mam od Gigabyta przepraszam bardzo :oops: jak moge sprawdzić temperature grafiki wiem że gigabyte ma tak om opcje i wiem też że szafirek takiej opcji nie ma, zainstalowałem program V-Tuner2 w którym da się sprawdzić temperature ale niewiem gdzie to jest HELP