Temperatury

Witam wszystkich to znów ja :smiley: , Tym razem zaciekawiła mnie temperatura pracy mojego procesora i płyty głównej; wczoraj pracowałem na kompie ok 5h około 1Grałem a reszta to zwykła praca biurowa czyli internet i pisanie stronki. Z ciekawości zrobiłęm restart i w biosie sprawdziłem temperatury i tu moje zdziwienie :o Mam procesor P4 2.8Ghz HT i płyte główną Asus P4P800SE. Temperatura procesora wynosiła 43stopnie a płytki 35stopni. Czy to nie jest odrobine za dużo jak na prace biurową??. I jeśli ktoś wie to do jakiej prędkości taki procek chodzi sprawnie? Słyszałem że Pentium słabiej się grzeje a jak sprawdziłem z moim 2gim kompem gdzie mam Semprona 2400+ to było odwrotnie.

I drugie pytanko, czy programik Motherboard monitor wskazuje dobre temperatury czy ma przekłamania?

Dzięki wszystkim za odp.

Ps. Cooler na procka był w zestawie z nim, wersja box

Nie. Nie jest to za dużo.

Jest to temperwtura jak najbardziej w normie. :slight_smile:

Dzięki lazikar. Jeszcze jedno, dziś pracuje jakaś1h i już do tej temp urosła tzn. 40stopni, Czy to jest rówież norma żę tak szybko rośnie? Przepraszam za głupie pytania ale naprawde się nie oriętuje.

Tak, nie masz się co obawiać :slight_smile:

Oczywiscie.

To nie jest szybko. Procesor po właczeniu zaczyna pracować i grzeje się do pewnej temperatury i na niej zostaje. Ja zaczełem się martwić jak temp przekroczyła 55 st. Teraz mam 46 i uważam że jest ok.

Dzięki serdeczne, uspokoiliście mnie :slight_smile: