Temperatury

(Pzontek) #1

Witam wszystkich to znów ja :smiley: , Tym razem zaciekawiła mnie temperatura pracy mojego procesora i płyty głównej; wczoraj pracowałem na kompie ok 5h około 1Grałem a reszta to zwykła praca biurowa czyli internet i pisanie stronki. Z ciekawości zrobiłęm restart i w biosie sprawdziłem temperatury i tu moje zdziwienie :o Mam procesor P4 2.8Ghz HT i płyte główną Asus P4P800SE. Temperatura procesora wynosiła 43stopnie a płytki 35stopni. Czy to nie jest odrobine za dużo jak na prace biurową??. I jeśli ktoś wie to do jakiej prędkości taki procek chodzi sprawnie? Słyszałem że Pentium słabiej się grzeje a jak sprawdziłem z moim 2gim kompem gdzie mam Semprona 2400+ to było odwrotnie.

I drugie pytanko, czy programik Motherboard monitor wskazuje dobre temperatury czy ma przekłamania?

Dzięki wszystkim za odp.

Ps. Cooler na procka był w zestawie z nim, wersja box

(lazikar) #2

Nie. Nie jest to za dużo.

Jest to temperwtura jak najbardziej w normie. :slight_smile:

(Pzontek) #3

Dzięki lazikar. Jeszcze jedno, dziś pracuje jakaś1h i już do tej temp urosła tzn. 40stopni, Czy to jest rówież norma żę tak szybko rośnie? Przepraszam za głupie pytania ale naprawde się nie oriętuje.

(Damian) #4

Tak, nie masz się co obawiać :slight_smile:

(lazikar) #5

Oczywiscie.

To nie jest szybko. Procesor po właczeniu zaczyna pracować i grzeje się do pewnej temperatury i na niej zostaje. Ja zaczełem się martwić jak temp przekroczyła 55 st. Teraz mam 46 i uważam że jest ok.

(Pzontek) #6

Dzięki serdeczne, uspokoiliście mnie :slight_smile: