Temperatury

Czy z moimi temp jest wszystko ok jak nie to co mam zrobic , tem z EVEREST Home Edition:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 48 °C (118 °F)

Procesor 81 °C (178 °F)

Aux 52 °C (126 °F)

Wentylatory

Procesor 3668 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.71 V

+2.5 V 2.74 V

+3.3 V 3.17 V

+5 V 4.25 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.60 V

moim zdaniem procesor ma za dużą temnperaturke

no i co w związku z tym mam zrobić?

kup lepszy wiatrak lub nie siedź tak dugo przy kompie

ale mój wiatrak jest dobry(chyba)

chyba to nic pewnego a powiec mi jaki masz procesor i jaki wiatrak ?

Sprawdz to w Biosie. :slight_smile:

w biosie są takie same temp. procka mam: AMD Athlon Barton XP+ 2500 1,8 GHz NIE JESTE PODKRĘCONY NIERAZ TEMP DOCHODZI NAWET DO 100*C I sie wyłączas np. jak gram długo w gta San Andreas

no to jest duzy problem jak temp dochodzi nawet do 100* C

No wiem! !!

to jest za duza temp zmien paste termoprzewodzaca na np arctic silver i poodkurzaj kompa uzyj tez suszarki do wlosow lub sprezonego powietrza ewentualnie zmien wentylator albo kup jakis wentylek do obudowy jezeli nie masz

albo czunik jest uszkodzony pograj troche na kompie zeby sie nagrzal potem wylacz go i dotknij radiatora od procka wtedy sie przekonasz czy pokazywana jest odpowiednia temperatura

niedawno odkurzałem kompa bo było troche kurzy ale to niec niepomogło moze temp spadła o kilka stopni.

a ile czasumasz tego kompa zmieniales paste termoprzewodza cabo moze jest juz stara i pewnie jakas slaba [silikonowa] zmien ja

Miałem ten sam problem - 86 st. na procesorze. Kupiłem dobry wentylator z regulacją obrotów i jest ok. Przy średnich obrotach i obecnej temperaturze powietrza na procesorze jest 57 st. Jednak cena takiego wentylatora wynosi 190,00 zł.

na poczatek uzyj programu s2kcontrol…tez podchodzilem do tego sceptycznie…ale efekt byl u mnie zaskakujacy

ja też to miałem, wyłańczał mi się komp przy grach w stanie spoczynku temperatura dochodziła do 75 C a jak grasz to o kilka stopni jeszcze rośnie, zastanawiałem sie właśnie wtedy nad wymianą wentylatora ale okazało się że strasznie mało było pasty termicznej na rdzeniu procesora kupiłem paste (biała nie szara z dodatkiem srebra bo podobną się nienadają do AMD bo może sie spalic na tej paście ) i wyczyściłem wiatrak radiator były kłęby kurzu a to podwysza temperature ogólnie wyczysciłem całego kompa z kurzu i kupiłem jeszcze dwa wentylatory do obudowy jeden za 15 zł a drógi za 10 zł i temperatura mi spadła do 46 stopni i po kłopocie hehehehe :smiley: