Temperatury

Poniżej zamieszczam temperatury moich podzespołów:

temp4cq.th.jpg

chciałbym się dowiedzieć co zrobić by zmniejszyć temperatury. co ewentualnie dokupić jakieś linki cokolwiek. Proszę o pomoc :).

A kiedy odkurzałeś komputer w środku ?? Zbyt wysokie temp. zwłaszcza procka i grafy.Jakieś lepsze coolerki musisz zakupić.Ewentualnie tak jak ja możesz mieć zdjęty boczek obudowy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

a więcej w szukajce:

:wink:

jaki sprzet?? Procek racja za wysoki.

Pixel poczekaj nie mów dopóki nie wiemy z czym mamy doczynienia. U mnie odkąd zaczeły sie upały grafa ma koło 60 C;]

Od kiedy chodzi komp?? Przy jakim obciązeniu robiłes testy?? Świeżo po graniu??

A może na czas upałów zdejmij bok budy i powinno być dobrze,dodatkowo wykonaj odkurzanie w kompie - szczególnie coolery.

w tak upalne dni sie jeszcze bardźiej nagrzeje.

Bok budy ściągnięty ale przy 40 stopniowych upałach tak jest :/. A może jakieś sugestie ewentualnie co kupić ?? Może jakies klinki ktoś poleca ??. Co do mojego sprzętu:

PROC: IP4 3 Ghz

GRAFA: GF FX 5900 XT

RAM: 1024

DŹWIĘK: Sound Blaster 5.1

Jak jeszcze coś potrzebne to napisze…

adrian17 możesz powyczyszczać podzespoły z kurzu.

Jeżeli masz trochę miejsca na przodzie i na tyle obudowy to możesz zamontować tam wiatraki 120mm, z przodu by zasysał zimne powietrze, a ten z tyłu by wyciągał je na zewnątrz, tylko oczywiście wtedy musiałbyś zamknąć bok.

To znaczy co sądzicie o tym aby tylko z tyłu zamontować coś takiego:

http://pc-tuning.pl/index.php?action=to … mm%20Amber

I oprócz tego zostawić budę otwartą?

Prosiłbym o polecenie czegoś bo chciałbym coś kupić, ale zabardzo nie wiem co… Może coś na Allegro…

za bardzo nie znam się na wentylkach, ale wydaje mi się, że ten jest dobry :stuck_out_tongue:

chyba lepiej nie, bo w jakiś sposób ten wentylek wyjmowałby Ci powietrze nie z budy tylko z otoczenia a to jest przecież nonsens.

Fajnie też by było jakbyś coś z przodu obudowy wrzucił, żeby był chłód ;]

Ale to z dwóch stron taki sam kupić czy jak? Bo ja też niebardzo się na tym znam i nie wiem jak to ma wyglądąc… Mógłby ktoś pokazać jak ktoś tak ma zrobione?

dajesz jeden wentyl na przód obudowy(jak masz miejsce)tam gdzie masz napędy :wink: tak, by ten wentyl wdmuchiwał zimne powietrze do środka, 2 wentyl idzie na tył obudowy, żeby wyciągał gorące powietrze na zewnątrz :slight_smile:

A co do wentylka, jak będziesz brał 2 to możesz się zdecydować na coś tańszego, sprawdź też czy wentyl o średnicy 12 cm będzie wchodził na tył obudowy :wink: