Temporary Internet Files

(Mały problem) #1

Chciałam się Was spytać do czego służy ten folder..Zajmuje mi od cholery miejsca na dysku a poza tym podczas skanowania narzędziem avasta! wyskakuje mi komunikat

C:\Documents and Settings\ABC\Ustawienia lokalne\Temp\iinstall.exe... file could not be scanned!

A podczas skanowania antywirem wyskoczył mi jako zainfekowany zbiór.Czy będzie to miało jakiś wpływ,jeśli usunę ten folder z komputera?

(Duch) #2

folder możesz i nawet powinieneś regularnie czyścić!

to tymczasowe pliki internetowe (strony się szybciej wczytują dzięki niemu i inne takie cuda)... :slight_smile:

(Mały problem) #3

Hmm...czyścić.Jest jakiś program do tego?Bo nie bardzo wiem,skąd mam wiedzieć,które usunąć :?

(Duch) #4

np. CrapCleaner :smiley: (CCleaner)

znajdziesz na vortalu :wink:

ten programik usunie co trzeba, jest po polsku więc dasz sobie rady :slight_smile:

(Monczkin) #5

A ile to jest :o

Zapewne używasz IE - jeśli tak - to możesz czyścić te pliki z poziomu przeglądarki

Narzędzia --> opcje internetowe --> ogólne - tymczasowe pliki internetowe

(Mały problem) #6

Hmm...no tak.Zainstalowałam programik,ale co dalej?Skąd mam wiedziec,które usunąć? :shock:

(Marsmo) #7

Wszystko, co się da... bo pewnie niektóre pliki mogą Ci się pokazać, jako zajęte przez aplikację, lub system. Choć i na to są sposoby...

Zresztą daj sobie spokój z tym programem - tak, jak Monczkin pisze - usuwaj wszystko z poziomu przeglądarki. Choc to i tak jest to połowiczne rozwiązanie, bo wszystkiego z dysku nie usuniesz...

Najlepiej wejdź w katalog, gdzie masz system i usuwaj ręcznie całą zawartość. Jest to folder ukryty, dlatego tez zaznacz w opcji folderów pokazywanie wszystkiego.

A co do IE - to wejdź w Opcje internetowe - i zaznacz "opróżnij folder tymczasowych plików internetowych, gdy przeglądarka jest zamknięta".

Folder będzie ci się opróżniał po każdym wyjściu z IE, ale i tak - czasowe haratanie ręczne jest optymalnym rozwiązaniem.

To samo rób z katalogiem TEMP.

To wszystko - to nieprzydatne nikomu śmieci, które nawet Ci mogą w pewnych przypadkach zdestabilizować system, albo uniemożliwić poprawną instalację nowych aplikacji.

(Duch) #8

program jest prosty jak drut i nie bierz do serca tego co napisała Waterproof bo w tym przypadku trochę przeliczyła swoje zdolności :stuck_out_tongue:

a teraz - włączasz programik i ustaw sobie co ma wyczyścić :slight_smile:

tobie głównie chodzi o Internet Explorer (jednak ustaw według własnych upodobań)

następnie kliknij Analiza i później Uruchom Cleaner :slight_smile:

(Mały problem) #9

Dziękuję.Już wsio rozumiem :slight_smile: Przy okazji przerzuciłam się na FF po przeczytaniu opinii i na razie chodzi jak marzenie :lol: Dziękuję wszystkim za pomoc!

(Marsmo) #10

Niech Ci będzie - Ty zachwalasz program, a ja pokazuję alternatywne możliwości na jakie pozwala system, bez instalki jakiegoś dodatkowego softu!

Przyznasz, że to też jest droga na ujarzmienie Temporary Internet Files - więc po co te kąśliwości... :evil:

Pytanie brzmiało, jak brzmiało... podpowiedzi mogą być rozmaite.

Dlatego też nie staraj się o monopol na swoją!

(Mały problem) #11

Bardzo dziękuję!Z tego też skorzystałam :smiley: Naprawdę dziękuję wszystkim...łiii jak kompuś szybciutko chodzi teraz XD