Tenis stołowy:)))

Witam. Mam do was kilka pytań dotyczących tenisa stołowego.

  1. Czy gracie i jak długo ?

  2. Czy macie już jakieś osiągnięcia ja się nie lubię chwalić ale jednak dzisiaj zająłem 2 miejsce w mistrzostwach gminy, no ale czy wy macie jakies osiągnięcia?

  3. Jakiego sprzętu uzywacie ja gram Stigą.

  4. Czy lepiej kupić obicia na rakietki czy całą nowa.

5.Według was jaką metodą lepiej grać rotacyjnie i bloki czy raczej atak???

PZDR.

hhehe, niezly temat:)

  1. od 8 lat, ostatnio coraz rzadziej, nie jestem pasjonatem

  2. wygrana z “mistrzem” województwa, niestety nie na zadnych zawodach

  3. jaka sie trafi, jak mialem dobry dzien to i dechą umiałem wygrac

  4. ja bym kupil nową

  5. zalezy jak Ci lepiej wychodzi, ale kiedy podkrecasz i blokujesz to sie przeciwnik wkurza :stuck_out_tongue:

o moge sie wkoncu wykazać 8)

  1. Gram z 4 lata z malymi przerwami

2 mistrz powiatu Ciechanowskiego 8)

3 ja gram deska schildikrot i okładzinami butterfly bryce i sriver (wg mnie najlepsze na rynku :smiley: )

4 Oczywiście ze lepiej wybrać oddzielnie deske i okładziny.

5 To zależźy od twoich predyspozycji. Wg mnie należy gre urozmaicać

Ja gram już ze 4 latka lubię ten sport. Ja uważam że gra blokiem jest dobra kiedy przeciwnik ma mocniejsze ściny ja umiem sciąć praktycznie z każdej pozycji ale teraz wedle porady będę grał tak jakby bardziej blokami. Ale dzisiaj na tych zawodach była akcja gralismy 5 setów z tym który zajął pierwsze miejsce i wyniki były tak:

11 : 9 dla przeciwnika

25 : 23 dla mnie

28 :26 dla mnie

a dwa ostanie sety to juz paraliż tzn :

11 : 5 dla przweciwnika

11 : 8 dla przeciwnika i tym sposobme przegrałem puchar gminy:((

no to Cie rozbil, mowiac krotko :slight_smile:

Dokładnie tak jego sciny były takie ze nie można było z nimi nic zrobic orócz wybicia w górę a kiedy wybiłem je toon z wysokiej tłukł jeszcze mocniej raz była taka wymiana tych piłek że ponad 20 razy ja wybijałem a ten walił jeszcze trwała by dłuzej gdybym sie nie wkurzył i spróbowałempodciąc i niestety trafiła w siatkę.

A jak uwazacie lepiej grac paletkami grubymi czy cienkimi i lekkimi moja obecna to jak Stiga tzn. ciezka i gruba ale gra sie nia dobrze.

  1. Gram 7lat

  2. 1 miejsce w gimnazjum

  3. Stig i butterfly

  4. Ja od 3 lat gram tą samą rakietką tylko zmieniam okładziny. Rakietka jaką gram jest świetnie dla mnie wyważona i dobrze leży w dłoni. Nie kupuje całych nowych rakietek ponieważ każda inna ma inną rękojeść oraz inną wagę co wymaga ponownego przyzwyczajenia się. Od tych lat zawsze stawiałem na okładziny firmy butterfly.

  5. Jak już grasz tak naprawde dobrze to najlepiej nagraj sie na kamere jak z kimś grasz i powiedz przeciwnikowi żeby grał ci szybkie piłki a ty będziesz je blokować. Gdy dojdziesz do wprawy to zauważysz na filmie że blok daje podobny efekt co ścina. Przy bloku najlepiej mieć rakietkę ułożoną pod kątem 50-55 stopni(wtedy piłka prawie sama odpije się od rakietki i uzyskasz efekt ściny przy bloku, 2in1 :mrgreen: )

055cl.th.jpg

Zdjęcie z dzisiejszych zawodów podczas finału (ja jestem w tejniebieskiej koszulce) nawet fajne zdjęcie. Pamiętam to uderzenie moja popisowa ścina z backhandu. Weszła pieknie.

O i co myślicie o moim stylu trzymania paletki nie lubię tak grac z tego powodu że nie zawsze przy takim ułozeniu scina wchodzi zwykle trzymam rękojeść między dwoma palcami wskazujacym a kciukiemi mi sie dobrze tak gra ale niestety wtedy cierpie na brak mozliwosci wykonania backhandu.

Gram ponad 5 lat, nie mam żadnych osiągnięć.

Nie jestem pasjonatem tej gry, ale przyznam że startowałem w mistrzostwach szkoły…

Przepraszam, ale co to wnosi do tematu ???

Chyba się pytałeś :shock: :x

To by było na tyle… 8)

Dobra sorki ale mógłbyś odpowiadać na wszystkie pytania :slight_smile: :open_mouth: