Terminal ze starego PC


(Misieksc) #1

witam mam taką łamigłówkę mam starego pc P3 500Mhz 128Mb ramu z riva tnt2 32bMb po instalacji xp dość topornie to wszystko chodzi na nim i wpadłem na pomysł żeby zrobić z niego taki terminal który by się zdalnie łączył do mocniejszego kompa w domu i zdalnie na nim pracował sobie tylko nie wiem jak sie do tego zabrać i co muszę zainstalować na tym starym kompie żeby się automatycznie łączył zdalnie i wogóle czy da się coś takiego zrobić ?


(Kpc21) #2

Dostęp zdalny Windows. Choć gdyby oba komputery działały na Linuksie, dałoby się to zrobić w lepszy i mniej widoczny dla użytkownika sposób.


(Misieksc) #3

no fakt faktem na tym mocniejszym mam ubunciaka tylko pytanie teraz czy na tym starym muszę tez mieć full system linuks czy windows bo kiedyś widziałem takie terminale hp gdzie był windows zainstalowany taki minimalistyczny gdzie po odpaleniu go odrazu odpalał się dostep zdalny z logowaniem


(scripter1) #4

Pytanie jest co dokładnie chcesz osiągnąć, czy jest ci faktycznie potrzebny windows?

Może lepiej po prostu zainstalować na tym jakiegoś lekkiego linuxa i normalnie używać albo normalnie zainstalować XP i odpowiednio skonfigurować…

Powiem ci że kiedyś miałem XP na kompie ze słabszym prockiem od twojego i tylko połową twojego ramu, fakt że musiałem powyłączać bajery/wodotryski i ograniczać ilość jednocześnie odpalonych programów ale dało się na tym pracować.


(Kpc21) #5

Na zasadzie dostępu zdalnego można to zrealizować zarówno pod Windowsem, jak i pod Linuksem. Linux ma taką zaletę, że pozwala na zdalne uruchamianie pojedynczych aplikacji - poprzez SSH. Aplikacja działa na jednym komputerze (serwerze), ale za jej wyświetlanie odpowiada drugi (klient - terminal). Działa to raczej tylko w konfiguracji Linux-Linux.