Test języka angielskiego

Poszukuję testu online języka angielskiego który pomoże mi we własciwym wyborze poziomu nauki języka tzn. nie wiem czy “Intermediate”

czy wyższy poziom…

Chcesz prawdziwego testu? Zadzwoń na byle jaki numer z USA lub Wlk. Brytanii i postaraj sie dogadac. Po takim tescie nie powinienes miec watpliwosci.

Byle nie USA , mozesz miec spore problemy z dogadaniem sie z jakimkolwiek Amerykaninem.

karczyk1 próba umiejętnosci posługiwania się jezykiem , a słuchania ze zrozumieniem to co innego…

Piotrwx nie miałes testu w szkole? Z tego co wiem , to na pocztku roku przeprowadzany jest taki test, aby podzielic dana klase na dwie grupy…

Popytaj w szkole o cos takiego - moze Ci udostepnia , abys mogl sie sprawdzic.

PS. karczyk1 fajny masz avatar :D:D

Pozdrawiam.

A to niby czemu? Ja jeszcze nigdy zadnego problemu nie naoptkalem.

Bo w szkole uczysz sie Angielskiego-Brytyjskiego . Amerykanie maja zupełnie inna wymowe i poprostu trudniej sie z nimi dogadac.

Pozatym , myslisz , ze jest jeden obowiazujacy Angielski?

Zaloze sie , ze nie jeden Polak po anglistyce miałby spore trudności z dogadaniem sie ze Szkotem…

To tak jakby Anglik po Polonistyce próbował dogadac sie ze Ślązakiem :slight_smile:

Oczywiscie zakładam czysto hipotetycznie…

Pozdrawiam.

Mówimy o USA a nie o Szkotach, natomiast ten angielski w szkole jest bardziej podobny do tego z USA niz Anglii.

Owszem , opieram sie faktami , by pokazać jak roznorodne moga byc rodzaje “Angielskiego”.

Oj , tego to bym nie powiedział.

Napewno Anglicy nie posługują się mową potoczna w takim stopniu jak robią to Amerykanie.

I to , ze w szkole uczy się Angielskiego “Amerykanskiego” tez moim zdaniem jest stwierdzeniem chybionym.

W ogólniaku do ktorego chodze jest moze 1-2 tabliczki “tłumaczace” jak wygląda dany wyraz , ktorego sie uczymy w Amerykanskim odpowiedniku.

Oczywiscie NIGDY nie twierdziłem , ze dogadac sie z Anglikiem a Amerykaninem to jak “niebo i ziemia”. Sam nie mam z tym problemów i moge prowadzić swobodną rozmowę i z tym i z tym.

Chodzi mi tylko o to , by (jak ma juz sie sprawdzac w “praktyce”) zaczynał od Anglika , dzieki czemu pozna poprawne akcentowanie i wymowe . Jedno jest pewne: z Anglikiem zawsze bedzie mu sie łatwiej

( mniej lub wiecej , ale jednak ) dogadać.

Pozdrawiam.