Test karty graficznej

Witam

Szukam programu który przetestuje TYLKO karte graficzną.

Nie chce 3DMark03 bo ściąganie go zajmnie mi wieki, więc program nie powinien być “gruby”.

Chodzi mi przede wszystkim aby pokazał ile wyświetla ilośc klatek (te fps albo jakoś tak)

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 20:04

Przepraszam… nie ten dział :confused:

Nie ma takiego programu, wydajność karty zależy bezpośrednio od pozostałego sprzętu zainstalowanego w Twoim PC, tak jak np. płyta główna, processor.

Dxdiag.exe

Ten program przetestuej Ci podstawowe funkcje kartu zgodnej z DirectX czyli praktyczni każdej.

DxDiag nie pokazuje FPS :confused:

A, to nie będzie proste bo żeby zliczyć ilość klatek to trzeba porządnie obciążyć grafikę - i taki program trochę waży.

U ustawieniach Direct-X poszukaj opcji aby wyświetlał liczbę klatek na ekranie - i porostu odpal jakąs gierke - licznik klatek powinien być w którymchs rogu ekranu.

Tak “poszukaj” gdybym ja wiedział gdzie :expressionless:

hmm moze ati tray tool

Zassij ten maleńki pliczek: DirectX.CPL

Plik >CPL moższ uruchomić z dowolnej lokalizacji (normalnie 2 razy kliknąc) lub też możesz go wgrać w C:/WINDOWS/SYSTEM32/ i wtedy pojawi Ci się w Panelu Kontrolnym.

Odpalasz, na zakładce DirectDraw wybierasz Advenced Settings i zaznaczasz opcje Show Frame Rate… - jak chcesz to możesz się pobawić innymi opcjami można polepszyć grafikę w grach, albo pogorszyć ale za to przyśpieszyć grę :slight_smile:

Nie sprawdzałem tego jak i czy działa, ale teoretycznie powinno wyświetlać gdzieś (zgodnie z nazwą) ilość klatek na sekundę :slight_smile:

Codecreatures, Aquamark, Crystalmark.