Test komunikatorów: AQQ 2.x kontra Gadu-Gadu 7.7/8.0

Owszem, pod koniec ubiegłego roku nastąpił odpływ użytkowników, ale to zrozumiałe. Wtedy też trwał rozwój AQQ 2.x, które powstało od podstaw. Wiele osób zmuszonych opuścić AQQ 1.x nie zaakceptowało wtedy jeszcze ograniczonej funkcjonalności AQQ 2.x. Obecnie znów użytkowników przybywa.

Ależ możesz legalnie porozmawiać ze znajomymi. Wystarczy ich namówić, aby porzucili jedyną słuszną sieć (GG). Jak widać w teście ponadto AQQ 2.x obsługuje wiele innych sieci komunikacyjnych, więc żaden problem.

Ja się nie cieszę, że jest jeden taki popularny. Niestety jest on mocno opóźniony w rozwoju patrząc na standardy obowiązujące na rynku IM. Poza tym każdy monopol jest zły. Dało się pokonać Internet Explorera, myślę że to samo czeka rynek komunikatorów, niekoniecznie za udziałem AQQ.

VPN a ja mam pytanie kto pisał ten test ? Ktoś z serwisu aqq-pomoc.info czy jakaś osoba niezależna.

IE jest automatycznie instalowane a GG każdy sam sobie wybiera.

I tak jak wspomniał powyżej Feelek komunikator służy do wysyłania wiadomości a nie słuchania radia :o itp.

Bez obrazy ale to mnie rozwaliło najbardziej

“Deinstalacja programu przez menu Start i Panel sterowania 6 przez Panel sterowania 3 przez Panel sterowania 3” Konsola to by było chyba 0 :wink:

“Ilość opcji w programie duża 5 średnia 4 mała 3”

Niekiedy widać wyszukiwanie nowszych opcji na siłę na korzyść AQQ. Zastrzegam żeby nie było nie używam ani jednego ani drugiego programu mam lepszy :stuck_out_tongue:

Skoro to jest takie proste to dlaczego to się jeszcze nie udało? Może sam zaczniesz ich namawiać co? Ludzie sami widzą co wybrać.

przez sieć GG nie jest to legalne, a bez tego AQQ jest bezużytecznym syfem.

mario@ ja pisałem ten test. Nie jest do końca tak, że każdy sobie wybiera, bo sporo użytkowników nie wie, że ma wybór. O deinstalacji pisałem wcześniej - takie same kryteria oceny stosuje Komputer ŚWIAT, na którym się wzorowałem. A nowe opcje zaczynają być standardem w komunikatorach. Właśnie, w komunikatorach, a nie czymś takim co go udaje (czyt. GG).

Feelek - A sam zapytaj znajomych, czy wiedzą że jest coś innego niż GG. Zobaczysz jak to wypadnie. Co do AQQ bez sieci GG… nie zgadzam się. Obecnie tak się wydaje, bo sieć GG jest najpopularniejsza, ale przyszłość to Jabber.

  1. Ilość wersji językowych 3 (pl, en, cz) 3 1 (pl) 1 1 (pl)

My jesteśmy od polskich czy od zagranicznych komunikatorów

przez menu Start i Panel sterowania 6 przez Panel sterowania 3 przez Panel sterowania 3

Już było

Rozmiar instalatora 6,1 MB 5 15,9 MB 3 4,2 MB

Raz pobrany można skopiować i raczej rzadko się pobiera

Rozmiar na dysku po instalacji około 12 MB 6 około 42 MB 4 około 13 MB

Ja ma więcej na telefonie więc …

Pomoc techniczna online www, forum, e-mail, czat 5 www, forum, e-mail 4 www, e-mail 3

Z pewnością większość problemów rozwiąże przez www

  1. Integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows możliwa (szybkie wysyłanie plików) 6 niemożliwa 1 niemożliwa 1

No cóż… w gg wystarczy przenieść plik na okienko

  1. Szybkie zabezpieczenie programu przed niepowołanym dostępem możliwe 6 niemożliwe 1 niemożliwe 1

Nie rozumiem do końca

  1. Ilość opcji w programie duża 5 średnia 4 mała 3

Po co komu więcej … Wystarczy wysyłanie wiadomości

  1. Oficjalne wtyczki i dodatki są (wtyczki, kompozycje, emotikony i dźwięki) 5 są (tylko skórki) 2 brak 1

Może by przejrzeć te nieoficjalne

  1. Wyszukiwarka w archiwum wiadomości jest 6 brak 1 jest 6

Raczej za duża różnica

  1. Wklejanie wycinków pulpitu jest, wygodne 6 brak 1 brak 1

Tzn?

  1. Podgląd filmików w oknie rozmowy (obsługiwane serwisy) jest (YouTube) 4 jest (YouTube) 4 brak 1

Nie od tego jest komunikator

  1. Obsługa awatarów jest 6 jest 6 brak 1

Po co komu

  1. Przezroczystość listy kontaktów/okna rozmowy możliwa/możliwa 6 niemożliwa/niemożliwa 1 niemożliwa/niemożliwa 1

Niepotrzebny dodatek

  1. Sortowanie kontaktów na liście możliwe 6 niemożliwe 1 niemożliwe 1

Dodatek

  1. Sortowanie kontaktów na liście możliwe 6 niemożliwe 1 niemożliwe 1

?

  1. Informacja o nowej wiadomości nowe okno/zakładka, focus7, ikona w zasobniku, chmurka informacyjna, dioda ScrollLock 6 nowe okno/zakładka, focus7, ikona w zasobniku, chmurka informacyjna 5 nowe okno, focus7, ikona w zasobniku, chmurka informacyjna 4

Wystarczy chmurka i dźwięk

  1. Blokowanie niechcianych wiadomości (spim) możliwe (wtyczka) 4 niemożliwe 1 niemożliwe 1

Chyba spam … pozatym może blokować wiadomości chciane

  1. Zwracanie uwagi rozmówcy jest (sieć Jabber) 3 brak 1 brak 1

Tzn?

  1. Ustawianie własnych opisów tak, możliwość zapisywania i edycji listy opisów 6 tak, możliwość tworzenia listy opisów 4 tak 2

O ile wiem w gg jest lista zapamiętanych opisów

  1. Wyświetlanie graficznych emotikonów w opisach możliwe 6 niemożliwe 1 niemożliwe 1

Trochę za dużo punktów

No to już wszystko wiadomo.

Większość zna(musiała z czegoś pisać jak im gg się nie chciało odpalić), zresztą możesz się sam ich zapytać. Ale uprzedzam ja ci numeru do nich nie dam.

Jeśli chodzi o tą przyszłość to hmm… nikt nie wie co będzie w przyszłości… jutro może być III Wojna światowa, lub nic się nie stanie.

  1. Ale w Polsce nie mieszkają tylko Polacy… Zresztą nie jest nigdzie powiedziane, że komunikator polski nie ma wyjść poza granicę.

  2. A jednak ma znaczenie, szczególnie przy aktualizacjach. Nie wszyscy mają też 1 Mbps łącze.

  3. Fakt, małe znaczenie, ale jednak o czymś świadczy.

  4. Nie wszystko można znaleźć na stronie…

  5. Ale musi być wtedy włączone. AQQ niekoniecznie.

  6. Odchodzisz na chwilę od komputera i nie chcesz, żeby wścibska siostra czytała twoje archiwum. Coś a la hasło wygaszacza ekranu.

  7. W nowoczesnym komunikatorze to za mało. Poza tym niet nie zmusza do ich korzystania.

  8. Nie, bo tylko oficjalne zapewniają pewien przyzwoity poziom gwarantowany przez producenta.

  9. Tutaj dwie możliwości tylko: jest albo nie ma. 6 lub 1.

  10. Widać, że nie używałeś nigdy AQQ :stuck_out_tongue: Bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala robić zrzuty bezpośrednio z programu i tylko zaznaczonego fragmentu ekranu.

  11. Do podglądu nie? A niby dlaczego? Przynajmniej nie muszę odpalać przeglądarki jak ktoś wyśle link.

  12. Co za pytanie, przecież to niepisany standard.

  13. Vista ma przezroczystość, to dlaczego komunikator ma nie mieć?

  14. Wręcz przeciwnie. Każdy układa kolejność kontaktów jak mu wygodnie.

  15. Dla niektórych to za mało - mają wybór.

  16. Spim to spam na komunikator. Chroni głównie przed głupimi łańcuszkami z sieci GG.

  17. Trudno wytłumaczyć, to trzeba zobaczyć :stuck_out_tongue: No ale użytkownicy jedynej słusznej sieci mogą zapomnieć o takim przydatnym gadżecie.

  18. I to zostało nagrodzone 3 punktami. Niestety listy nie da się edytować jak w AQQ.

  19. Jak wyżej. Są tylko 2 możliwości: jest 6 i nie ma 1.

Planuję przerobić test ze średniej zwykłej na ważoną, wtedy oceny będą bardziej adekwatne do rangi badanych cech.

  1. A to jak polak jest w angli to ma używać angielskiej wersji ?

5.To naprawdę małe okresy czasu

  1. Przy dyskach 100 gb + to naprawdę nic

8.No to powinno zostać dodane aby ułatwić trochę sprawę użytkownikom.

15.NO to raczej nie trudno na chwile wyłączyć

  1. No to nawet przydatne

  2. W komunikatorze to powinno być tylko wysyłanie wiadomości i parę innych mniejszych funkcji . Od innych są inne programy

  3. A dlaczego nie 3 lub 1 ? To nie jest aż tak przydatne

  4. Równie dobrze mogę użyć przycisku screena i uruchomić painta

  5. Zazwyczaj jeśli ktoś pisze to ma również otworzoną przeglądarkę ,jeśli chce skomentować albo zobaczyć filmiki powiązane to mu tylko komplikuje sprawę.

  6. Standard , lol

  7. hmmm … bo się nie przydaje i tylko zabiera pamięć ?

  8. Większości wystarczy jak dostępni będą na górze

  9. Wybór … będę się co chwile wpatrywał w scroolocka aby zobaczyć czy ktoś nie piszę

  10. Tu zleży od skuteczności . Łańcuszki nie są dość uciążliwe , wystarczy zablokować kontakt ale gdy kto piszę w ważnym momencie gry naprawdę może zdenerwować

  11. Mógł byś opisać ?

58.Wystarczy wpisać i ustawić opis i sam się dodaje . Ale jak chce się usunąć to trzeba wszystkie na raz

59.Może się przydać

Co do 57 - klikasz na taki specjalny przycisk w oknie rozmowy, który sprawia, że okno rozmowy drugiej osoby i twoje zaczyna jakby drżeć (porusza się o kilkanaście pikseli w różnych kierunkach), zostaje odegrany króciutki dźwięk, pojawia się chmurka z napisem, ze ktoś tam prosi o uwag. Przydatna funkcja jak chce się komuś zwrócić uwagę… zdaje się, że można ją użyć raz na minutę ale pewności nie mam. Jak kogoś to denerwuje można to oczywiście wyłączyć, aby nie dało się prosić o uwagę.

Odniosę się do niektórych:

  1. Tu nie chodzi o to, tylko o wolność wyboru. Mam taką wersję językową, jak mi pasuje.

  2. Nieprawda. Dziś wiele osób oczekuje czegoś więcej. I to dają wtyczki - każdy dodaje co mu się podoba.

  3. Ale chyba przyznasz, że to jednak mniej wygodne, co?

  4. Wystarczy w AQQ kliknąć na film - otwiera się domyślna przeglądarka z YouTube lub od razu kliknąć na link do filmu a nie na załącznik.

  5. Nie zauważyłem, żeby pamięciożerność od tego wzrastała. Na pewno nie prześcignie GG :stuck_out_tongue:

  6. A jak wolę inaczej? Każdy ma inny gust.

  7. To jest opcja. Możesz włączyć lub wyłączyć wszystkie powiadomienia na raz lub tylko wybrane.

  8. Spamerzy zakładają za każdym razem inny numer GG, żeby rozsyłać te głupie łańcuszki czy zwykłe reklamy.

Wiele osób czyli ile? 3, 5? 10?

Użytkowników GG jest 6 084 659 z czego pewnie ponad 90% korzysta z GG 7.x co świadczy o tym sukcesie? - komunikator jest prosty jak drut i nie sprawia problemów z użytkowaniem komunikatora.

Ludzie mają wybór - świadomie wybierają GG. Może i gg jako program jest syfem, ale jak na razie jest to najlepszy program do rozmów internetowych.

tu się nie zgodzę, jest wiele lepszych, DUŻO lepszych komunikatorów na świecie… :x

Poza częstymi padami serwerów i całą masą spamu nie sprawia.

Ale kto by patrzył na takie “drobnostki”.

Jak już cierpieć z tego powodu to lepiej w towarzystwie

“wspaniałego” komunikatora, którzy cię wesprą moralnie stosując przekaz mentalny w czasie padu serwera bo pogadać z nimi nie ma szans, a jak działa to ci podeślą ze 20 łańcuszków o teście IQ czy nowej najwspanialszej grze online

:stuck_out_tongue:

Nie no, proszę. Nie rozśmieszaj mnie :stuck_out_tongue: Zapytaj znajomych używających jedynego słusznego komunikatora i przy okazji też jedynej słusznej sieci co to znaczy AQQ albo Jabber. Jak 1 osoba na 10 odpowie poprawnie to będzie super.

Sądzisz, że jeżeli te 6 mln użytkowników GG wiedziałoby o istnieniu AQQ i sieci jabber, to ten stałby się popularny, kochany i powszechnie używany ??

Moja odpowiedź brzmi NIE! Już wielu ludzi informowałem o alternatywnych komunikatorach, przy stawianiu nowego systemu konfigurowałem im zamiast GG - właśnie AQQ, i jaki był rezultat ? Przychodziłem do nich po tygodniu, a każdy z nich siedział z powrotem na GG.

Fenomenem GG jest jego prostota, niemal zerowa konfigurowalność, no i niestety to, że był chyba pierwszy na rynku, więc wszyscy dziś go mają u siebie w domu (protokół oczywiście).

Ciężko teraz będzie obalić monopol GG, a jeśli komuś to się uda, to trochę wątpię czy będzie to akurat AQQ.

Nie wierzę, że żaden z nich nie dał się przekonać. Polacy nadal nie widzą, że są zmuszani korzystać z jedynego słusznego produktu. Dopóki nie przejrzą na oczy to nie oczekujmy przełomu na miarę rynku przeglądarek, gdzie praktycznie przełamany został monopol IE i wszystkim wyszło to na dobre.

Owszem, przyznaję, akurat AQQ 2.x jest adresowane do nieco bardziej ambitnych użytkowników, którzy chcą coś więcej niż tylko “poklikać na GG”. Warto zwracać im uwagę, że są lepsze perspektywy niż czekanie na rozwój pseudokomunikatora GG.

Pady serwerów też można zauważyć na Jabberze.

@Fiesta jak zwykle źle zrozumiał.

No i właśnie o to mi chodziło :slight_smile:

Jeśli nie zmienią strategii, to na pewno nie zdobędą popularności.

:x :x w jakim Ty świecie żyjesz? nikt do niczego w internecie nie jest zmuszany. Każdy dziś ma wolności słowa i wyboru.

Feelek - owszem, serwery Jabbera też czasem padają, z tą różnicą, że jeśli padnie hub, czyli główny serwer GG, to wszyscy użytkownicy sieci są uziemieni, no chyba, że znają jakąś sztuczkę na ręczne ustawienie serwera. A tymczasem w sieci Jabber każdy wybiera serwer jaki chce. Może założyć dwa konta o tym samym loginie na dwóch serwerach - wtedy pad obydwóch jest niezwykle mało prawdopodobny i nie odcina od reszty sieci.

Tu nie chodzi o promocję samego AQQ, ale też sieci Jabber, jako otwartego i ogólnie dostępnego protokołu, który w przeciwieństwie do sieci GG nie zmusza do korzystania z jednego słusznego komunikatora. Każdy komunikator wspierający Jabbera jest godny uwagi. Wystarczy tu wspomnieć choćby o Spiku, Psi, Jabbimie czy Mirandzie. AQQ jest w tym towarzystwie jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika komunikatorów wspierających sieć Jabber.

O tym zmuszaniu to oczywiście nie było dosłowne, ale wyraźnie teraz widać, że przez sprytny marketing i pewne zapisy w regulaminie Polscy zostali złapani w pułapkę sieci GG. Choćbyś chciał zmienić sieć na Jabbera i tak większość znajomych tego nie zrobi. Jednym zdaniem sieci zamknięte powinny być zabronione :stuck_out_tongue:

Tylko co ci po fenomenalnie prostym komunikatorze który nie działa wtedy jak najbardziej potrzeba ??

Jeżeli chodzi o fenomenalną prostotę to gg na głowę bije Tlen.

VPN , wymień mi co najmniej 5 powodów dlaczego mam przejść z gg na Jabbera/AQQ ?