Test komunikatorów

Od dość długiego czasu używam AQQ ale niestety nie widzie dla tego komunikatora przyszłości chcąc znaleźć najlepszą alternatywę, przeszukałem internet za testem komunikatorów i się rozczarowałem (są ale tlen wygrał:(). Zamierzam więc znaleźć najlepszy komunikator obsługujący GG bo to podstawa.

Postanowiłem zrobić test który pomoże mi i mam nadzieje innym wybrać najlepszy.

Do rzeczy, w teście biorę pod uwagę komunikatory obsługujące sieć GG (w Polsce dominuje nadal chyba) do testów wybrałem:

  • GG , AQQ2, AQQ1 ,Miranda mi , konnekt , gajim , iDesk , Hapi , WPkontakt , Stefan , Spik, livechat, Evermotion Communicator, tlen

ściągnięte z portalu w dniu 22.07.2008 o godzinie 20:50 (chodzi mi o wersje programów) pozostałe zostały ściągnięte z oficjalnych stron.

I teraz dwa pytania:

1.Czy macie jeszcze jakiś komunikator który mogę przetestować (co najmniej obsługa sieci GG)

2.Co uważacie za najważniejsze w komunikatorze.

Na temat pytania nr.2 (cechy wg. mnie):

Prostota obsługi

Konfigurowalny

Wygląd

Obsługiwane sieci

możliwości podziału kontaktów

p.s. nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział jeżeli nie proszę przenieść na właściwy.

odp. na twoje pytanie nr 1. Pidgin

odp. na twoje pytanie nr 2. obciążenie cpu/ram, awaryjność, obsługa poczty, możliwość modyfikacji, możliwość pisania pluginów/wtyczek

//mi w tlenie brakuje szybkie wyszukania kontaktów - jak to czasem widziałem w aqq

W najnowszym Komputer Świecie 15/2008 jest test komunikatorów. Co ciekawe, Gadu-Gadu zajęło w nim ostatnie miejsce (i słusznie).

PS. A gdzie zgubiłeś Tlen?

tlen obsługuje sieć gadu gadu bo mam i jakoś na razie nie znalazłem:(

Polecam AQQ 2 choć jest pewien mankament. Dokładnie nie w samym AQQ tylko we wtyczce właśnie do gg :slight_smile: Czasem nie chce się połączyć i trzeba klikać 10 razy. Tak po za tym to spox i dodatkowo możesz pobierać na komurkę te badziewia z Wapsetera. Ostatnio też mnie naszło na zmiane komunikatora i przetestowałem ICQ mevertom (czy jak mu tam, ten z wygladem Iphona) i aqq i zostałem przy tym ostatnim :] GG do lamusa :stuck_out_tongue:

Gdybyś uważnie przejrzał forum AQQ to znalazłbyś rozwiązanie:

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … opic=16039

A tak poza tym, Autor obiecał, że w przyszłej wersji przebuduje wtyczkę do GG i ma się łączyć bezproblemowo.

tez mam aqq2 ale rozwija się bardzo powoli i nie ma jakiś nowości dlatego chce zmienić komunikator.

Proszę o wiec na razie na odpowiedz na pytania jeżeli będę chciał coś więcej to napisze.

To po to żeby nie przerodziło się w dyskusje.

Nie może się rozwijać szybko, skoro tworzy go tylko jedna osoba :confused: Ale spoko, jeszcze z AQQ 2 będą ludzie, cierpliwości.

To firma Wapster powinna kogoś zatrudnić więcej! Jasne?

Nie rozumiem co z tym Tlenem ??

Ma gg, szybko się rozwija, dobre i szybkie połączenia, rozmowy głosowe, wiele innych funkcji, wtyczki itp. itd.

Wystarczy przeanalizować jak często wychodzą nowe wersje beta ale coraz lepsze :

http://ekipa.tlen.pl/

/ właśnie dzisiaj wyszła nowa wersja /.

Temat : viewtopic.php?f=3&t=257433

Dodam że ja również testowałem wiele komunikatorów i na koniec wybrałem Tlena.

Edit : pierwsze miejsce w teście ,Komputer świat" :

http://ekipa.tlen.pl/?idn=231&p=1

Już dodałem na pierwszy rzut oka nie znalazłem obsługi.

Po instalowałem kupa tego jest a programiki wyglądają bardzo obiecującą nie wiem ile mi zajmie test bo ostatnio mało czasu mam ale postaram się jak najszybciej. Mam problem z kategoriami więc zrobię taki bardziej opisowy test z najważniejszymi kategoriami.

W ogóle nie szukałem solucji ponieważ nie przeszkadza mi to tak bardzo. Dla chcącego nic trudnego :stuck_out_tongue:

Wiecie co to robota nie dla jednej osoby a ja jestem mało wytrwały. Oczywiście powiem jakie są moje typowania i co mi się podoba a co nie ale “testu” to ja nie zrobię:(

Przejrzałem wszystkie i już wiem że cokolwiek warte jest tylko AQQ obie wersje Konnekt, Miranda IM, Spik reszta to tylko słabe klony albo niemal nie rozwijane zacofańce np:GG

Ja AQQ 1.x pokochałem jednak mi padło ustawianie z/w po 2 minutach i nie mogłem jakoś wrócić.

Teraz mam AQQ2 i nie zmieniam komunikatora, jedynie do niego paru wtyczek trzeba poszukać bo przyzwyczajony do AQQ1 i przystosowania do siebie.

Testowałem Spika niestety słabo obsługuje import kontaktów i nie ma wszystkich rozmów w jednym oknie. Miranda i Konnekt dobrze obsługują sieć GG (zakładanie konta, odzyskiwanie hasła, import kontaktów) niestety wygląd nie jest zachęcający ale obsługują dużo wtyczek i możliwe że jakieś to poprawiają. Ciekawą opcją konnekta jest ustawianie obrazka w tle co znacznie poprawia wygląd, dodatkowo grupy są w zakładkach co ułatwia nawigacje. Niestety rozmowy są w osobnych oknach co jest dla mnie bardzo dużym minusem. Chciałem zmienić komunikator i dochodzę do wniosku iż najbardziej pasuje mi AQQ obie wersje. Mają swoje plusy u minusy:

AQQ1-Nie obsługuje Jabbera (więc CZatów), oraz konferencji

AQQ2-Na razie wadliwy, brak konferencji (mają być w przyszłości), mało wtyczek

ale są najlepsze bo mają najpotrzebniejsze funkcje. Ja osobiście będę korzystał z AQQ1 (wersja 1.4.7czy8) bo mi wystarcza.

a oto moje wyniki:

1.Konnekt (za możliwości konfiguracji i wtyczki) //*brak integracji okien w jedno

2.Miranda IM (za to co poprzednik ale ma tego mniej) //*To samo

3.AQQ1 (za wygląd, wygodę i wtyczki) //*Czas jego już minął (brak Jabbera)

4.Spik (najlepszy z komunikatorów polskich serwisów internetowych i obsługę poczty) //*brak integracji okien w jedno

5.AQQ2 (Za cechy poprzednika lecz z nowymi funkcjami) Myślę że to będzie AS komunikatorów ale jeszcze długa droga do tego. //*

6.Reszta badziewia…

*reszta wad jest wyżej

widac nie sprawdziles wszystkich wtyczek ;]

ale i tak ma pierwsze miejsce bo domyślałem się że jest jakaś która to umożliwia ale nie mam czasu sprawdzać wszystkich. Uważam iż powinna być od razu wbudowana. Mało kto po ściągnięciu komunikatora grzebie we wtyczkach, znam wiele takich ludzi. Nawet nie wiedzą jak można sobie ułatwić życie, najlepszym przykładem jest firefox dużo osób go ma a nie wiele interesuje się wtyczkami.

Wszerad rozmawiać sobie możemy, ale nie układaj rankingów bo są niewarygodne i zbyt ogólne.

Używam konnekta i według mnie to najlepszy komunikator, AQQ 1 (kiedyś używałem ale jakoś nie przypasował mi do gustu) AQQ 2 ( za bardzo cukierkowe) Tlen ( wkurzały mnie dwie ikonki w tray-u) Miranda ( podobna do Konnekta lecz o wiele trudniejsza w obsłudze), Gadu-Gadu (bez komentarza [czyt. syf]), jedyna wada Konnekta że od dłuższego czasu nie jest rozwijany :frowning: :frowning: O reszcie komunikatorów nie mam zdania ponieważ ich nie używałem :slight_smile:

Ja używam AQQ2 i jestem zadowolony.

Dużo skórek, wtyczek.

Ogółem jest fajny, stabilny oraz zżera mało zasobów.

Mam takie pytanie.

Co myślicie o tym komunikatorze o wyglądzie iPhone?

Zapomniałem jak się nazywa ;] Coś na Eve chyba xD

Fajne ma efekty graficzne :slight_smile: