Test mojego procesora - dlaczego tak słabo?

Witam!

Postanowiłem dziś przetestować mój procesor. Znalazłem program MCS CPU Benchmark. Po zakończeniu testu Wysłałem swój wynik na stronę programu i mogłem porównać go z innymi użytkownikami.

http://www.mcsstudios.com/pl/orb/index. … c&page=199

Mój nick to Loreno i zajmuję miejsce 3968. Dlaczego o 2 miejsca nade mną jest osoba z lepszym procesorem? Czy to oznacza, że mój Pentium 4 jest uszkodzony/źle pracuje? Po za tym na miejscu 9. znajduje się osoba z procesorem podobnym do mojego.

Jak jeszcze mogę przetestować procesor?

P.S. Oczywiście przed rozpoczęciem testu zrestartowałem komputer i wyłączyłem antyvirusa.

Wydaje mi się, że inni mieli podkręcone procesory, czego tu nie widać na tej stronie.

Edit. Zrobiłem test u siebie i jednak widać na jakim taktowaniu rzeczywiście pracuje.

Przetestuj procesor innymi programami.

Możecie podać przykłady takich programów? Którym najlepiej przetestować komputer, abym na koniec testu mógł zobaczyć czy coś jest nie tak

Sisoft Sandra, Everest, 3D Marki, SuperPI, PC Mark, CPU Mark i wiele, wiele, wiele naprawdę wiele innych.

3dMark i PCMark pokazuje tylko wynik i nie dostaję informacji czy to dobrze czy źle. Po za tym jest to wynik całego komputera, a ja chcę tylko procesor.

jak na mojego dziadka to nieźle http://img694.imageshack.us/i/beztytuuultp.jpg/

Gdybyś zagłębił się mocniej w te programy to znajdziesz wynik dla samego CPU, a w przypadku PC Marka nawet wyniki na konkretnych benchmarkach. W necie poszukaj ile powinien robić taki CPU jak Twój (ten sam model, stepping itd.) i porównaj z tym co wyszło w programach.

Jeśli niektóre testy Core 2 dają ujemną ilość punktów, to chyba nie świadczy zbyt dobrze o tym programie. :lol:

A jak mogę w PCMark05 sprawdzić wynik samego procesora? Gdzie mogę znaleźć wyniki mojego procesora u innych osób?

Uruchomiłem MCS CPU Benchmark 2008 i SpeedFan. W czasie testu procesora jego temperatura osiągnęła 67C (tak mi się zdaje, że to była temperatura procesora, bo w czasie testu ciągle wzrastała i w końcu się zatrzymała)

czy to takie ważne? ważne jak mu idzie przy grach i w codziennej pracy :smiley: