Test mojego procesora - dlaczego tak słabo?

(Marcinj10) #1

Witam!

Postanowiłem dziś przetestować mój procesor. Znalazłem program MCS CPU Benchmark. Po zakończeniu testu Wysłałem swój wynik na stronę programu i mogłem porównać go z innymi użytkownikami.

http://www.mcsstudios.com/pl/orb/index. ... c&page=199

Mój nick to Loreno i zajmuję miejsce 3968. Dlaczego o 2 miejsca nade mną jest osoba z lepszym procesorem? Czy to oznacza, że mój Pentium 4 jest uszkodzony/źle pracuje? Po za tym na miejscu 9. znajduje się osoba z procesorem podobnym do mojego.

Jak jeszcze mogę przetestować procesor?

P.S. Oczywiście przed rozpoczęciem testu zrestartowałem komputer i wyłączyłem antyvirusa.

(Db2524) #2

Wydaje mi się, że inni mieli podkręcone procesory, czego tu nie widać na tej stronie.

Edit. Zrobiłem test u siebie i jednak widać na jakim taktowaniu rzeczywiście pracuje.

(slawex1983) #3

Przetestuj procesor innymi programami.

(Marcinj10) #4

Możecie podać przykłady takich programów? Którym najlepiej przetestować komputer, abym na koniec testu mógł zobaczyć czy coś jest nie tak

(slawex1983) #5

Sisoft Sandra, Everest, 3D Marki, SuperPI, PC Mark, CPU Mark i wiele, wiele, wiele naprawdę wiele innych.

(Marcinj10) #6

3dMark i PCMark pokazuje tylko wynik i nie dostaję informacji czy to dobrze czy źle. Po za tym jest to wynik całego komputera, a ja chcę tylko procesor.

(igrek) #7

jak na mojego dziadka to nieźle http://img694.imageshack.us/i/beztytuuultp.jpg/

(slawex1983) #8

Gdybyś zagłębił się mocniej w te programy to znajdziesz wynik dla samego CPU, a w przypadku PC Marka nawet wyniki na konkretnych benchmarkach. W necie poszukaj ile powinien robić taki CPU jak Twój (ten sam model, stepping itd.) i porównaj z tym co wyszło w programach.

(sapphire9550) #9

Jeśli niektóre testy Core 2 dają ujemną ilość punktów, to chyba nie świadczy zbyt dobrze o tym programie. :lol:

(Marcinj10) #10

A jak mogę w PCMark05 sprawdzić wynik samego procesora? Gdzie mogę znaleźć wyniki mojego procesora u innych osób?

Uruchomiłem MCS CPU Benchmark 2008 i SpeedFan. W czasie testu procesora jego temperatura osiągnęła 67C (tak mi się zdaje, że to była temperatura procesora, bo w czasie testu ciągle wzrastała i w końcu się zatrzymała)

(Bravo1) #11

czy to takie ważne? ważne jak mu idzie przy grach i w codziennej pracy :smiley: