Testowanie DSL - TP SA

Witam.

Mam do przetestowania łącze DSL od TP SA. Zamierzam je testować 48h. Jakich programów na Windowsa/Linuksa mogę użyć tak, aby wyciągnąć jak najwięcej informacji? Myślałem, żeby testować pingiem, zmieniając rozmiar pakietów. Czy istnieje możliwość testowania takiego łącza pakietami o wielkości kilkadziesiąt kilobajtów? Może ktoś zna jakieś inne, lepsze sposoby na przetestowania takiego łącza? Wina w sposobie działania leży po stronie TP albo po stronie routera (Linksys WRV54G). Nie mam możliwości podmiany sprzętu, ale zanim podejmę jakiekolwiek działania chciałbym przetestować najpierw działanie łącza. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

U mnie najlepszym sposobem na sprawdzenia dobrego łącza (w tym pingu) jest dobry CS 1.6 U mnie akurat ping skacze co pare minut. A ostatnio nawet rozłącza mnie z serwerem. Ale powracając do tematu to np. wrzuć jakiś filmik na Youtube lub inny duży plik na hosting jakiś. Mi przy maksymalnym uploadzie po kilku minutach rozłącza internet, więc u Ciebie może być podobnie.

Chodzi mi o bardziej profesjonalne przetestowanie łącza nie same pingi, tylko może np. jitter przy okazji. Jest jakieś profesjonalne narzędzie do testowania? Łącze należy do oddziału firmy i musi cały czas dobrze chodzić.