Testy Windows 7 Beta - Jakie wykryliście błędy

Tutaj będziemy pisać, jakie błędy wykryliście podczas testów Windows 7 Beta.

W tym temacie nie błagamy o pomoc i nie podajemy linków do wątku w którym też prosimy o pomoc o rozwiązanie problemu lub o wskazówki dotyczące jak usunąć ten błąd.

Błędy możemy opisać w dowolny sposób.

Ja wykryłem 6 błędów podczas testów.

Pierwszy błąd polegał na tym, że czasami po zmianie wyglądu ze standardowego wyglądu na wygląd Aero pulpit jest czarny i trzeba ręcznie zmieniać tapetę.

Drugi błąd polegał na tym, że jak zmieniałem ustawienia wyglądu, to podczas zmieniania wielkości przycisków, pole do zmiany wielkości rozpędziło się, system się zawiesił i pojawił się BSOD.

Trzeci błąd polegał na tym, że po uruchomieniu aplikacji slui.exe i wystąpieniu błędu aplikacji pulpit staje się czarny.

Czwarty błąd polegał na tym, że po 5-8 godzinach miałem utrudnienia, bo Windows 7 myślał, że jest nielegalny i wysypały mi się nazwy “This copy of Windows is not genuine”, “This computer is not running genuine Windows”, “Windows not genuine”…

Piąty błąd polegał na tym, że jak uruchamiam grę Grand Theft Auto: San Andreas po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają się czarne kwadraty i żeby to ominąć, to trzeba ręcznie zmienić rozdzielczość.

Szósty błąd polegał na tym, że jak zmienię rozdzielczość na niższą niż 1440x900 pikseli (taką rozdzielczość ma mój monitor), to wtedy pogarsza się jakość obrazu i czasami pojawiają się czarne kwadraty po lewej i prawej stronie (jak w starym monitorze).

EDIT

Widać, że obecnie są 27 błędów w wersji Beta 1, w tym 9 groźnych i 2 utrudniające pracę. Sterowniki mogą nie odpowiadać, a nawet może się pojawić BSOD.

Microsoft będzie musiał popracować nad tymi błędami, głównie nad tymi groźnymi i utrudniającymi pracę…

Tutaj nie chcę widzieć postów , które nic nie wnoszą do tematu…

U siebie tez zauwazylem ta niedogodnosc

Sterowniki karty graficznej Ati 200M przestają czasami odpowiadać (prawie od razu samo sie naprawia :stuck_out_tongue: )

Juz z milion razy eksplorator windows nie wyswietlal niczego w swoim oknie , trzeba bylo restartowac kompa

Z kilkanascie razy nie mozna bylo normalnie wylaczyc kompa ( nie reagowal na start ===> Shutdown ) i trzeba bylo wyjac wtyczke z pradu .

U mnie niby wszystko OK ale:

:arrow: pomimo ustawienia głośników w tryb 5.1 odtwarzany dźwięk (mp3) idzie tylko w systemie 2.1 - dźwięk z DVD 5.1 idzie jako 5.1 - dźwięk stereo z Line In idzie jako 5.1 - prawdopodobnie wina sterowników Creative SB Audigy 4;

:arrow: odtwarzany dźwięk czasem zaczyna charczeć - przyczyna podobnie jak wyżej;

:arrow: IE 8 - częste zawieszenia lub brak jakiegokolwiek działania;

:arrow: brak możliwości obsługi kamery internetowej z poziomu systemu operacyjnego (działa tylko w komunikatorach);

Pozdrawiam

jedyny problem to taki że jak kompa wyłączyłem przyciskiem do uruchomienia to po włączeniu 7 pasek był jak w windows 98 i jak chciałem wejść w komputer panel sterowania praktycznie wszystko wychodził błąd explorer i musiałem przeinstalować windows 7

Witam u mnie nie działa kamerka i mikrofon reszta programów działa bez zarzutu

:arrow: Brak widoku okładki podczas przeglądania plików muzycznych przyporządkowanych do płyty w WMP12

(u mnie okładka widoczna w lewym dolnym rogu malutka i to wszystko).

O to co ja zauważyłem:

Używam Live Mesha (na razie jest on jeszcze w fazie beta) do synchronizowania laptopa i kompa stacjonarnego, oraz współdzielę jeden folder z narzeczoną. Jak niektórzy wiedzą, Live Mesh umożliwa również zdalną kontrolę drugiego kompa na którym jest on też zainstalowany. Mesh instaluje dodatkową wirtualnąkartę graficzną, która nazywa się Leve Mesh Remote Deskop Mirror Driver. Teraz do rzeczy. Kiedy otwieram dowolne okno np My Computer, wówczas obramówki Aero Glass robią mi się czarne i nie przeźroczyste. To samo tyczy się paska zadań. Kiedy wchodzę do menu zmieniania kompozycji, i zmieniam ją na inną wszystko wraca do normy, do czasu ponownego uruchomienia jakiegokolwiek okna eksploratora. Jak tylko otworzę jakieś okno, od razu mam z powrotem czarne obramowania. Kiedy odinstalowałem Mesha, problem już nie występował. Wniosek - być może sterownik Live Mesha gryzie się z realną kartą graficzną w Windows 7

BTW: Czy znalazł ktoś z was ustawienia korektora dźwięku w WMP12 ?

Złe rozpoznanie karty Nvidii

Proszę b5e9b596dc898b4am.jpg

Pozdrawiam

U mnie sporadycznie obraz niknie na pół sekundy na RADEON Xpress, czasem pojawia się BlueScreen przez stare sterowniki Atheros

d73173c3196275bem.png

Problem z wybudzeniem po wprowadzeniu w stan uśpienia, u mnie praktycznie nie możliwe trzeba lapka od nowa włączać

Też raz miałem ten sam problem . Wybudzam , ekran logowania i wszystko niby ok a potem czarny ekran i nic nie da sie zrobic oprocz restartu .

:arrow: Hibernacja > Błąd Wewnętrzny Kernel CODE:0x003941820 (Fatal Error System Operating)

:arrow: BlueThooth PAN > Brak połączenia ze strony komputera (Pc nie widzie urządzeń BT

:arrow: ERA BC > Icon 225 > Soft seryjny wywala BSDOS, działa dopiero po wgraniu najnowszej łatki (przez telefon)

:arrow: WinRar powoduje rozjechanie się manu kontekstowego w Library i w co poniektórych folderach (chyba przypadkowych)

:arrow: WMP12 > kasowanie “pirackich” mp3 > ściągniętych ze strony producenta ale zostawione dłużej niż 48h potem wywala błąd: You dont have licence for this file, please go to shop… i tu adres ;-D

Więcej nie podam bo to już błędu następnych buildów ;-D

Tlen - aplikacja zaraz po odpaleniu nie reaguje na próbę wejścia do menu lub na zmianę statusu - powisi tak 10-30 sek i albo się odpali albo wyłącza

U mnie z tlenem wszystko ok

Seven nie przydziela jednej partycji litery po instalacji…

Tzn. ?? Pewnie po instalacji zobaczyłeś, że dotychczasowego dysku z Vistą/XP nie ma w Mój Komputer? Windows 7 ukrywa partycję z wcześniejszą wersją systemu Windows.

Pozdrawiam