The Bat 3,02


(Piotrekjunior) #1

Czy w The Bat 3,02 istnieje mozliwosc ustawienia sobie czegos takiego jak RAPORT WIADOMOSCI (jak w komorkach) ze po dostarczeniu badz odczytaniu wiadomosci przez adresata przyszlo do mnie takie potwierdzenie ??

Odnosze wrazenie ze gdzies juz cos takiego widzialem na mejle :?


(system) #2

Poszukaj tutaj cos powinno pisac na ten temat http://www.google.pl/search?hl=pl&q=The ... lr=lang_pl


(boczi) #3

Zapewne chodzi Ci potwierdzanie wiadomości przez adresata.

Niestety, nie mogłem znaleźć dokładnego info na ten temat.

Przejrzyj te linki:

http://www.thebat.pl/podrecznik/TB_tmpl_cnfrm.php

http://www.thebat.pl/podrecznik/TB_acnt_templ.php

i całą stronę The Bat.

Sweet świetny link :?


(Piotrekjunior) #4

Boczi dziekuwa wielka !!

A sa gdzies szablony do nowych wiadomosci, odpowiedzi itd ale po polsku zeby skopiowac sobie iz astapic te standardowe po angielsku ?? :slight_smile:


(boczi) #5

Przejrzyj te linki.

http://www.thebat.pl/podrecznik/TB_tmpl_basic.php

http://republika.pl/konrad_sz/tb/tutorial.htm

http://www.thebat.pl/porady.php?id=3


(Piotrekjunior) #6

A sa gdzies gotowe szablony po polsku zeby tylko skopiowac i wkleic w okno ustwien ??

Chodzi mi zeby na stronie byl taki szablon ale po polsku (ja sobie go skopiuje i wkleje gdzie tzreba w THE BAT :slight_smile: ):


(boczi) #7

Raczej nie ma takich gotowców, znalazłem tylko w/w strony.


(Piotrekjunior) #8

Wlasnie zauwazylem ze te raporty sa "wysylane" przez adresata i to w dodatku jesli ma taka opcje wlaczona w ustawieniach i ma THE BAT :frowning:

Ja mialem na mysli ze THE BAT sam zauwazy (odczyta - nie wiem jak to okreslic) ze wiadomosc zostala dostarczona badz odczytana bez wiedzy adresata !!

:frowning:

BOCZI mimo wszystko punkt Ci sie nalezy :slight_smile:


(boczi) #9

Bez wiedzy Adresata niestety tak nie zrobisz :slight_smile:


(sdar) #10

Piotrekjunior,

  1. Raporty

Przy wysyłaniu wiadomości należy kliknąć "OPCJE" -> "POTWIERDZENIE ODBIORU" lub ikonkę na dole okna, przedstawiającą zamkniętą kopertę z "ptaszkiem" :smiley: . Nie mylić z "Potwierdzeniem przeczytania". Potwierdzenie samego odbioru jest generowane automatycznie przez SERWER pocztowy na którym konto ma adresat i to, czy potwierdzenie takie zostanie wygenerowane zalezy od oprogramowania zainstalowanego na serwerze SMTP a nie od ustawień programu pocztowego adresata . Natomiast "potwierdzenie przeczytania" rzeczywiście musi być w większości przypadków autoryzowane przez adresata oryginalnej wiadomości.

  1. Szablony

Sama składnia makropoleceń do szablonów jest w języku angielskim i tego nie można "przetłumaczyć". Przetłumaczony jest jednak ich opis wiec nie powinno być problemu. Oczywiście pozystała część szablomnu czyli "czysty tekst" może zawierać wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy i angielski nie ma tu nic do rzeczy :wink: Jeśli masz konkretny problem z szablonem do BAT! to daj mi znać na forum lub PW i coś wymyślimy :wink:

Sdar


(Piotrekjunior) #11

Juz sobie poradzielm :smiley:

Zauwazylem ze na nowo zalozonym koncie szablon jest po polsku :smiley: a na starych ktore mialem od poczatku dawno temu sa po angielsku. Szablon z nowego nota powklejalem do starych i szystko jest po polsku :slight_smile:

W sumie To by mi wystarczylo :slight_smile: Przynajmniej bede wiedzial ze moja wiadomosc doszla :slight_smile:


(fiesta) #12

Pod warunkiem że odbiorca wiadomości klikanie tak a nie nie jak mu wyskoczy okienko:

Czy chcesz aby nadawca otrzymał potwierdzenie odebrania wiadomości 8) 8) 8)


(Piotrekjunior) #13

To nie dobrze :?

Ale zawsze cos :slight_smile:


(sdar) #14

Nie chcę się spierac z Moderatorem :x ale kliknięcie "akceptacyjne" jest moim zdaniem potrzebne przy potwierdzeniu PRZECZYTANIA. Natomiast potwierdzenie DOSTARCZENIA dostaję zawsze jako mail zwrotny wygenerowany przez SERWER pocztowy adresata zazwyczaj z wyraźnym zastrzeżeniem, że nie stanowi to potwierdzenia PRZECZYTANIA wiadomości a jedynie potwierdzenie dostarczenia mojej wiadomości na serwer adresata. Standardowo zaznaczam w wysylanych mailach opcję potwierdzenia DOSTARCZENIA i w około 90% przypadków dostaję taki mail zwrotny wyrażnie generowany przez srewer pocztowy a nie przez PROGRAM pocztowy adresata. Przypadki w których nie dostaję takiego potwierdzenia uzależnione są chyba od ustawień serwera a nie woli adresata :wink: Moją teorię potwierdza opis tej funkcji w pomocy The BAT!

Być może się mylę ale u mnie w praktyce to działa i to z bardzo wysoką skutecznością. Aby się upewnić, skontaktowałem się z kilkoma osobami, do których wysyłam maile i otrzymuje takie potwierdzenia. Zapytałem ich czy klikają "jakieś akceptacje" w odpowiedzi na moje maile. Odpowiedź brzmiała... NIE :slight_smile:

Sdar